Išvyka

kaunas_2019Spalio 15 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kauną. Antrokai apsilankė Kauno VII forte įsikūrusioje Jaunųjų mokslininkų laboratorijoje ir dalyvavo programose „Vanduo – gyvybės eliksyras“ ir „Eureka“. Jaunieji „mokslininkai“ sužinojo, kas yra paviršiaus įtempimas bei išsiaiškino, kodėl vandens čiuožikas gali išsilaikyti ant vandens, tyrinėjo vandens tankio ir temperatūros ryšį bei sužinojo, kaip atskirti kietą vandenį nuo minkšto. Edukacinė programa „Eureka“ buvo skirta būtent tam, kad vaikai galėtų įsitikinti, kiek daug įdomių bandymų galima atlikti su paprasčiausiomis buityje naudojamomis medžiagomis (indų plovikliu, aliejumi, degiu skysčiu, medumi, krakmolu ir kitomis). Mokiniai maišė tankio kokteilį bei tyrė įvairiausių medžiagų reakcijas, o didžiausią įspūdį paliko „Dramblio fontanas“. Kita išvykos dalis buvo skirta apsilankymui edukaciniame pramogų centre vaikams „CurioCity“. Pasinaudoję kultūros pasu, antrokai dalyvavo programoje „Interaktyvus muzikos, dailės ir šokio menas mieste smalsiems vaikams“. Šiame pramogų centre, pasak vaikų, galima ir apsigyventi.

Išvyka

6b_vilniusSiekdamas ugdyti socialinius savo auklėtinių įgūdžius, jų pažintinės veiklos gebėjimus, 6b klasės vadovas Mantas Masiokas surengė bendrumą ir draugiškumą skatinančią išvyką į Vilnių. Spalio 18 dieną, vaikštinėdami sostinės senamiesčiu, šeštokai istorijos ir geografijos žinias gilino ir sistemino dalyvaudami edukacinėje programoje „Senosios Vilniaus gatvės“. Po to lankėsi vandens pramogų centre.

Spektaklis

spektaklis_2019Spalio 18 dieną pradinių klasių mokytojų metodininkių Vilmos Kučienės ir Gerdos Navikienės mokiniai vyko į Panevėžio muzikinį teatrą. Ten žiūrėjo Vilniaus Keistuolių teatro spektaklį „PYP PYP“. Jaunų aktorių komanda Donaldo Bisseto pasakas pavertė nepamirštamais nuotykiais bei muzikine kelione, į kurią leidosi Ramygalos gimnazijos trečiokai ir ketvirtokai. Juk visi kartais pasiilgstame stebuklų ar dainų, visi slepiamės nuo keistų baimių arba ieškome naujų draugų. Štai taip panašiai susimąstė ir žąsinėlis Vilis: „Kaip būtų gera, jei kas nors man pasakytų „Pyp pyp!“ Balandžiai burkavo, antys kvaksėjo, o varnos medžių viršūnėse karkė. Bet niekas, visiškai niekas nesakė jam: „Pyp pyp“. Po spektaklio visą kelią iki mokyklos vaikai dar ilgai kartojo išgirstas istorijas bei daineles.

Desertų diena

desertu_dienadesertu_diena2desertu_diena3Viskas pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės vadovaujamoje trečioje klasėje prasidėjo nuo matematikos pamokos. Mokiniai sprendė tekstinį uždavinį: „Kotryna nusprendė iškepti obuolių pyragą. Ar ji iškeps pyragą iš turimų produktų? Kiek gramų liks nepanaudotų miltų? Cukraus? Margarino?“ Mokytoja vaikams paskyrė namų užduotį – išsikepti obuolių pyragą. Spalio 14 dieną, pirmadienį, trečiokai rinkosi į klasę nešini kvapniais kepiniais. Tik atėję į mokyklą jie sužinojo, kad spalio 14 dieną Jungtinėse Amerikos valstijose švenčiama Nacionalinė desertų diena!  Kas gali būti šauniau, kaip pasitikti šią dieną su burnoje tirpstančiais pyragais?!! Ačiū mamytėms ir močiutėms. Buvo labai skanu! Pirmadienis prisipildė vanilės, cinamono kvapo, džiugių emocijų, gražaus bendravimo. Mokytojos paskatinti vaikai surinko visus pyragų receptus ir surašė į trečios klasės receptų knygą.

Laiškai

laiskaiAr pamenate, kada paskutinį kartą gavote ranka rašytą laišką? O kada patys ėmėte į rankas rašiklį ir popieriaus lapą, keliavote į paštą? Prieš įsigalint socialiniams tinklams ir internetui, tai buvo visiškai įprasta bendravimo priemonė, tačiau šiuolaikinėje visuomenėje – jau itin reta veikla. Pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės mokiniai dar pernai sužinojo, kaip rašomas laiškas, kaip teisingai užrašyti voką. Šiais metais jie nutarė, kad atėjo laikas žinias pritaikyti praktikoje, kad reikia susirasti susirašinėjimo draugų, su kuriais bendrautų ant popieriaus lapo parašytais laiškais. Susirasti tokių draugų – labai paprasta. Tereikia parašyti laišką ir laukti atsakymo. Nebaisu ant lapo išlieti viską tartum į dienoraštį, dar smagiau gauti ranka rašytą laišką atgal. Ramygaliečiai tikisi, kad užsimezgusi draugystė su Pumpėnų gimnazijos trečiaklasiais nenutrūks ir jie ilgai bendraus laiškais.

Išvyka

stokholmasRamygalos gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė Laima Skiauterienė, skatindama mokinius keliauti ir pažinti pasaulį ne tik iš knygų, pakvietė juos ir kolegas mokytojus spalio 10–12 dienomis į edukacinę išvyką-kruizą. Jo metu buvo sėkmingai susietos mokinių teorinės geografijos, fizikos, istorijos, menų, užsienio kalbų žinios su praktinėmis. Keliaudami per Lietuvą, Latviją, Estiją, plaukdami Baltijos jūra į Švediją, mokiniai susipažino su Talino, Stokholmo ir Tartu miestų kultūrinėmis įžymybėmis. Apsilankė vieninteliame Baltijos šalyse Tartu mokslo populiarinimo centre AHHA, kur viskas kitaip nei įprastuose muziejuose – galima liesti viską, ką nori, išbandyti viską patiems, čia niekas nėra draudžiama! Pažintis su intriguojančiu mokslu ir technologijomis vyko apie 3000 kvadratinių metrų dydžio parodų salėje, kur derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą sukurta neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija.

Paskaita-susitikimas

paskaita2019_3paskaita2019_2paskaita2019Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras spalio 11 dieną Ramygalos gimnazijos I–IV klasių merginoms padovanojo šiltą, pamokančią, padrąsinančią paskaitą-susitikimą su Egle Kislovski – Lietuvos sveikuolių sąjungos nare, programos merginoms „GRLPWR“ įkūrėja, mados renginių režisiere, foto studijos vadove. Susitikimas su lektore – tai būdas paauglėms priminti apie tai, kad sveika gyvensena suteikia sparnus polėkiui, kad svarbu puoselėti natūralų grožį, priimti save tokią, kokia esi, vertinti tai, ką turi. Lektorė mokė merginas auginti savivertę, nebijoti bendrauti ir pasakyti, ką galvoji, ugdyti drąsą, mokė vidinio grožio paslapčių.