Iniciatyva

Pradinių klasių mokytojosmetodininkės Laimos Černienės 1a klasės mokiniai mokosi kurti prasmingiausius artėjančių žiemos švenčių stebuklus. Jie prisijungė prie iniciatyvos „Misija Laplandija 2019“, kad pradžiugintų gabius, talentingus bei gerai besimokančius Lietuvos meno mokyklų mokinius, kuriems likimas buvo mažiau dosnus. Iniciatyva „Misija Laplandija 2019“ kvietė išpildyti vaikų svajonę – padovanoti jiems kelionę į magiškąją Laplandiją. Lėktuvą į orą galima pakelti nupiešus kalėdinį piešinį ar atviruką ir paskyrus jį savo miesto ar vietovės meno mokykloms. Visi keturiolika mūsų gimnazijos 1a klasės mokinių piešė ir savo darbelius paskyrė Panevėžio apskrities vaikams. Už jų gerumą bus atlyginta – vieną žiemos rytą savo pašto dėžutėje jie ras laišką nuo paties Kalėdų Senelio!

Gamtamokslinė konferencija

gamt_konf3gamt_konf2gamt_konfGruodžio 6 dieną Ramygalos gimnazijos 1–4 klasių mokiniai dalyvavo gamtamokslinėje konferencijoje „Stebiu, bandau, sužinau“. Konferencijos tikslas – skatinti pradinių klasių mokinių domėjimąsi gamtos mokslais, tiriamąja veikla. Konferencijos metu pristatyta 12 pranešimų. Mokinius konsultavo mokytojos Laima Černienė, Vilma Kučienė, Asta Kuodytė, Gerda Navikienė, Lidija Striškienė, Asta Žemkauskienė.

Projektas

plaukimo_akademijaRamygalos gimnazijos pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės 2 klasės mokiniai dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro projekte „Plaukimo akademija“. Plaukimo pamokos vyko UAB „Impuls“ baseine Panevėžyje.

Protmūšis

protmusis_aidsGruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Šios dienos tikslas – propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS! Ta proga Ramygalos gimnazijos  I–II klasių mokiniai dalyvavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) parengtame protmūšyje „AIDS: geriau žinoti“. Sveikiname Ia klasės „Virusų“ komandą, užėmusią I vietą!

„Stiklo magija“

stiklo_magija8b klasės vadovė Sandra Gruzdienė su savo auklėtiniais ruošti kalėdinę instaliaciją pradėjo lapkričio mėnesį. Per klasės valandėlę visi aptarė, kaip ji atrodys, kad instaliacijoje labai gražiai žiūrėtųsi stiklinės snaigės. Pasidomėję Kultūros pase esančiomis temomis, rado, kad Ramygalos klube „Savos erdvės“, kuriam vadovauja dailės mokytoja metodininkė Laima Kiškienė, kaip tik yra tokia programa. Užsiėmimo metu aštuntokai sužinojo iš ko pagamintas stiklas, apie jo rūšis, panaudojimo galimybes, o vėliau patys kūrė stiklo snaiges. Jos visos buvo panaudotos 8b klasės kalėdinėje instaliacijoje „Sniego karalienė“. Aštuntokai kviečia nepasididžiuoti ir senojo pastato II aukšto koridoriuje, pakėlus galvas aukštyn, apžiūrėti nuostabias snaiges.

Galerja.

Instaliacijų įžiebimas

kaled_instal_2019Gruodžio 4 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko iškilmingas eglių ir instaliacijų įžiebimas. Jau keturioliktą kartą artėjant Šventoms Kalėdoms mokykla užsivilko šventinį „drabužį“. Šiais metais „Žiemos pasakos“ tema sukurta trylika instaliacijų: „Pasiklydusios pasakos“ (5a), „Snieguolė ir septyni nykštukai“ (5b), „Stebuklų būna... Žibutės žiemą“ (6a), „Alavinis kareivėlis“ (6b), „Žiemos fantazija“ (7a), „Pusnynuos nykštukai miega, aukso žuvys po ledu“ (7b), „Du maži balti pingvinai“ (8a), „Sniego karalienė“ (8b), „Gal kas nors girdėjo, kur septyni nykštukai pasidėjo? Kas jiems nutiko, kad tokį chaosą namie paliko? Alisa ir Ia“, „Po baltu angelo sparnu“ (Ib), „Palėpės pasaka“ (IIa), „Miško karalienė“ (IIb), „Paslaptingi nykštukai“ (III).

Eglių ir instaliacijų įžiebimo ceremoniją paruošė ir vedė III klasės mokiniai (klasės vadovas Audrius Kučys). Odetai Balakauskaitei (III) ir Livetai Urbelytei (III) šventinę nuotaiką kurti padėjo šokio mokytojos Renatos Rakašienės šokėjų kolektyvai, muzikos mokytojos Aurelijos Šerėnienės mažosios dainininkės. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas.

Paskaita

paskaita_1204Gruodžio 4 dieną Ramygalos gimnazijos 8–II klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje „Ar lengva būti vaiku Lietuvoje? Pareigos, atsakomybė, grėsmės naudojantis teisėmis ir laisvėmis“, kurią skaitė lektorė, Panevėžio apygardos prokuratūros apylinkės prokurorė Kristina Ulienė.