Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 10.55—11.40
 • 11.55—12.40
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Autobusų tvarkaraštis

  Edukacinė išvyka

  aviacijos_centrasRugsėjo 14 dieną IV klasės vadovas Vilius Grockis surengė išvyką, skirtą padėti auklėtiniams atsakingai planuoti karjerą. Dvyliktokai lankėsi stambiausiame Rytų Europoje aviacijos mokymo centre „Aircraft Support and Training Europe“, kuriame ruošiami sraigtasparnių pilotai ir antžeminio aptarnavimo technikai ne tik iš Europos, bet ir Afrikos, Azijos, Pietų Amerikos valstybių. Susipažinę su centro auditorijomis, sužinoję kaip ruošiami aviacijos specialistai, būsimieji abiturientai susipažino su pagrindinėmis sraigtasparnio dalimis, sužinojo ir kaip  sraigtasparniai remontuojami. Vėliau sekė įdomiausia dalis – sraigtasparnio pilotavimas simuliatorimi. Kiekvienas išvykos dalyvis išbandė pakilimą, skridimą virš jūros. Paleidę kovinį šūvį, „pilotai“ leidosi tai ant lėktuvnešio denio, tai oro uoste. Apsilankymą vainikavo gauti centro pažymėjimai. Kita ekskursijos Kaune dalis buvo skirta pogrindinės spaustuvės AB lankymas. Visus nustebino įėjimas iš šiltnamio. Specialios rankenos pagalba  atitraukė vandens vonią, tada laiptais nusileido į rūsį, kur tuneliu nuėjo iki spaustuvės. Čia sovietmečiu buvo spausdinamas laisvas žodis. Grįždami į namus dvyliktokai sustojo prie lietuvių raštijos pradininko Abraomo Kulviečio simbolinio kapo aukščiausioje Jonavos rajono vietoje.


  Galerija.


  Pilietiškumo pagrindų pamoka-susitikimas

  pilietiskumo_pamoka_2021Rugsėjo 15 dieną gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas pilietiškumo pagrindų pamoką vedė netradicinėje erdvėje – Ramygalos kultūros centro salėje. Parodų koordinatorė Stanislava Šlevaitė IIa ir IIb klasių mokinius supažindino su Rolandu Parafinavičiumi – fotografu, rašytoju, visuomenininku bei Šiaulių miesto kultūros ir meno premijos laimėtoju. Menininkas pristatė Fotografijos namų parodą „Apie šalia gyvenantį žmogų“, kurioje eksponuojami šiandien gyvenančių Šiaulių žydų portretai ir prieš 90 metų gyvenusių Šiaulių žydų portretai.


  Galerija.


  Edukacinė išvyka

  vilnius_techmuzRugsėjo 10 dieną IIa klasės vadovės Astos Naulickienės auklėtiniai lankėsi senosios Vilniaus elektrinės pastate įsikūrusiame Energetikos ir technikos muziejuje. Čia apžiūrėjo autentišką dar neseniai veikusios elektrinės įrangą, išbandė interaktyvias mokslo ekspozicijas bei praplėtė žinias apie Vilniaus pramonę. Transporto ekspozicijoje susipažino su automobilių, motociklų raida ir viešojo transporto istorija. Dešimtokai apžiūrėjo ant muziejaus pastato stogo įrengtą vėjo ir saulės jėgainę, kuri gamina ekologišką energiją ir demonstruoja naujas technologijas šioje srityje. Antroje išvykos dalyje mokiniai lankėsi pramogų erdvėje „Labyrinthus“ ir dalyvavo išmaniajame veiksmo žaidime „Virusas 2.0“. Šio žaidimo scenarijus mokinius įtraukė tarsi į tikrą realistinio kino filmo siužetą, kurio atomazga priklausė nuo komandos narių žaidimo strategijos ir bendrų sprendimų. Didžiuliame 700 m2 labirinte su specialiais garso ir šviesos efektais, dinamiška muzika dešimtokai turėjo spręsti galvosūkius ir stengtis išvengti jiems trukdančių piktųjų žaidimo personažų, kuriuos suvaidino aktoriai, dėvintys žaidimo tematiką atitinkančius kostiumus.


  Galerija.


  Edukacinė išvyka

  isvyka_bunkerisRugsėjo 11 dieną 8a ir 8b klasių vadovai Aida Bajorūnė ir Mantas Masiokas savo auklėtiniams surengė  edukacinę išvyką. Už 25 kilometrų nuo Vilniaus, nusileidę 5 metrus po žeme aštuntokai kuriam laikui persikėlė į praeitį. Jie dalyvavo edukacinėje programoje „1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“. Atsisveikinę su savo mobiliaisiais telefonais, aprengti pilkomis sovietinėmis šimtasiūlėmis, paniro į įtampos ir socialinių keistenybių pilną SSRS piliečio gyvenimą. Bunkerį paliko gavę specialų pažymėjimą.


  Galerija.


  Eksperimentas

  eksperimentasRugpjūčio 28 dieną pradinių klasių mokytoja metodininkė Vilma Kučienė gavo elektroninį laišką iš Vilniaus universiteto teorinės fizikos ir astronomijos instituto doktoranto ir lektoriaus Carlos`o Viscasillos Vazquez`o. Su juo mokytojos auklėtiniai ketvirtokai susipažino praėjusiais mokslo metais, kai dalyvavo projekte „Šok į tėvelių klumpes“. Lektorius tada vedė nuotolinę pamoką apie dangaus kūnus. Šiais mokslo metais mokytoja su savo mokiniais sulaukė įdomaus pasiūlymo – sudalyvauti projekte, kurį organizuoja Tarptautinis astronomijos mokymo centras. Jiems reikėjo po dviejų šimtmečių pakartoti Herschelio eksperimentą, kuriam atlikti užteko tik keturių termometrų, prizmės ir saulėtos dienos. Ši veikla vykdoma viso pasaulio mokyklose, nes tai Astronomijos sąjungos ir UNESCO projektas. Taigi, rugsėjo 10 dieną, šviečiant saulei, 1a klasės mokiniai po dviejų šimtmečių pakartojo Herschelio eksperimentą. Pirmokams jis puikiai pavyko, buvo įdomu, jie galėjo didžiuotis  savimi. Rugsėjo 13 dieną pirmokai gavo sveikinimą, kuriame pranešama, jog Ramygalos gimnazija pirmoji mokykla, pakartojusi šį eksperimentą Lietuvoje! Sveikiname 1a klasės mokinius ir jų mokytoją Vilmą!


  Galerija.

  Herschelio eksperimento rezultatai
  Herschelio eksperimentas anglų k.


  Susitikimas bibliotekoje

  susitikimas_bibliotekojeRugsėjo 8–osios rytą 1a klasės mokytoja Vilma Kučienė klasėje paslėpė 10 raidelių, iš kurių susideda žodis BIBLIOTEKA.  Atidžiai paieškoję, vaikai raideles rado ir, sudėję žodį, sužinojo, kad keliaus susipažinti su mokyklos biblioteka. Bibliotekininkė Daiva Leckienė supažindino pirmokus su bibliotekos taisyklėmis, paaiškino, kaip reikia elgtis su knygelėmis, ko negalima daryti bibliotekoje, kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno. Mokiniai apėjo visas bibliotekos patalpas ir stengėsi viską įsidėmėti. Jie norėjo kuo greičiau pasiskolinti knygelių, kurias galėtų skaityti namuose. Pirmokai sužinojo, kad knygelės išduodamos tik su skaitytojų pažymėjimais. Dalis vaikų prisiregistravo ir skubėjo rinktis knygų. Grįžę į klasę pirmokai nusprendė, kad per dailės ir technologijų pamokas pasidarys knygų skirtuką. Jie sužinojo, kad  knygos puslapių lankstyti negalima, o kad kitą kartą prisimintų, kurioje vietoje baigė skaityti, į knygą reikia įdėti skirtuką.


  Pirmokai ir jų mokytoja Vilma dėkoja bibliotekininkei Daivai už bendradarbiavimą. Vaikai labai lauks kitų susitikimų!


  Galerija.


   

  Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu