Edukacinės pamokos

eduk_pamokosPirmąją gruodžio savaitę Ramygalos gimnazijos 1–4 klasių mokiniai su savo mokytojomis Ramygalos kultūros centre dalyvavo edukacinėse pamokose „Žaisliukų Ramygalos miesto eglei papuošti gaminimas“. Bus miela per Saldaturgį išvysti mūsų mokinukų rankelėmis pagamintus žaisliukus ant pagrindinės miesto eglutės!

Karjeros diena

karjeros_dienaGruodžio 3 dieną Ramygalos gimnazijos I–IV klasių mokiniai, lydimi gimnazijos direktoriaus  Algio Adašiūno ir socialinės pedagogės Aidos Bajorūnės, dalyvavo Karjeros dienos renginyje Panevėžio rajono savivaldybėje. Šiandien karjera suvokiama kaip mokymasis visą gyvenimą. Sėkmingai karjerai mokiniai turėtų ruoštis iš anksto. Svarbu, kad mokykloje jiems būtų sudarytos sąlygos ugdytis karjeros kompetencijas, pasirinkti tinkamą mokymosi kryptį, o atėjus stojimo laikui – norimą profesiją. Savivaldybėje surengtos Karjeros dienos renginiu buvo siekiama palengvinti Panevėžio rajono mokiniams profesijos pasirinkimą. Karjeros dienos svečiai jaunimui atvėrė daug skirtingų profesijos pasirinkimo kelių, linkėjo atsakingai apsispręsti, kuriuo iš jų pasukti.

Išvyka

filmas_falkonaiGruodžio 2 dieną 6a, 6b klasių vadovai Aida Bajorūnė ir Mantas Masiokas surengė savo auklėtiniams edukacinę išvyką į Panevėžio kino teatrą „Garsas“. Šeštokai žiūrėjo filmą „Falkonai“, įspūdingais Islandijos gamtos vaizdais ir pergalingais futbolo įvarčiais sužavintį, dinamišką ir įtraukiantį kino pasakojimą apie svajones, lūkesčius ir stiprią draugystę. Po filmo peržiūros šeštokai apsilankė Senvagėje prie pagrindinės miesto eglės.

Advento kalendoriai

adv_kalendadv_kalend2Ramygalos gimnazijos II aukšto fojė eksponuojami matematikos mokytojo metodininko Viliaus Grockio  6a ir 7a klasės mokinių pagaminti matematiniai Advento kalendoriai.

Paskaita

sveika_gyvensenaGruodžio 2 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko paskaita „Sveika gyvensena – kelias į laisvę ir nepriklausomybę“, kurią aštuntų klasių mokiniams skaitė Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė. Lektorė mokiniams aiškino, kaip sveikai gyventi, kad sveikata priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo, sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, gero poilsio, žalingų įpročių vengimo. Didelės įtakos sveikatai turi aplinka, bendravimas. Lektorė pabrėžė, kad stresas daro didelę įtaką žmogaus savijautai ir sveikatai. Su moksleiviais diskutuota apie laisvo, nepriklausomo žmogaus fizines ir psichines savybes, kad laisvė – tai savo pašaukimo atradimas.

„Naktis gimnazijoje“

naktis_mokykloje2_2019Lapkričio 29 dienos vakarą 8a klasės mokiniai su savo klasės vadove Asta Naulickiene kūrybingai ir aktyviai praleido mokykloje. Jie ne tik gamino kalėdinę instaliaciją. Sporto salėje aštuntokai žaidė judriuosius žaidimus, rengė sporto varžybas. Vėliau kartu užkandžiavo ir ilsėjosi. Bendra kūrybinė ir sportinė veikla skatino draugišką klasės mokinių bendravimą, padėjo geriau pažinti klasės draugus.

Edukacinis užsiėmimas

edukac.uzsiemimaiLapkričio 28 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko  edukaciniai užsiėmimai 3–4a ir 5b klasės mokiniams „Sveiko maisto ABC“, kuriuos vedė edukatorė Eglė Rakauskienė. Šių įdomių, kūrybiškų užsiėmimų metu mokiniai pasikartojo, kaip skaniai ir sveikai valgyti, daržovių ir vaisių naudą augančiam organizmui, cukraus ir druskos pertekliaus žalą. „Sveikatos laboratorijoje“ buvo atliekami eksperimentai, o mokiniai – aprūpinti apsaugos priemonėmis (pirštinėmis, apsauginiais akiniais). Edukatorė aiškino, kaip mikrobai per nešvarias rankas patenka į organizmą, atliko bandymus su pienu ir maistiniais dažais. Mokiniams didelį įspūdį paliko Lavų lempų gamyba, dalyvavo protmūšyje , turėjo galimybę stebėti, kaip garuoja sausas ledas. Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuro padovanotas renginys mokiniams labai patiko. Edukatorė Eglė visiems dalyviams atminimui įteikė vardinius diplomus.