Pamokos literatūrinėje svetainėje

pamoka_lit_svetainejeSpalio 9–11 dienomis lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Astos Brazdžionienės mokiniai lankėsi profesoriaus Alberto Zalatoriaus literatūrinėje svetainėje. Muziejininkė Irena Zubauskienė mokinius supažindino su žymaus mūsų kraštiečio, vieno ryškiausių XX amžiaus antrosios pusės lietuvių literatūrologų, nacionalinės premijos laureato Alberto Zalatoriaus gyvenimu, asmenybės bruožais, apžvelgė profesoriaus nuveiktus darbus. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti profesoriaus apdovanojimus, garbės raštus, diplomus.

TRIKKE užsėmimas

trikke_uzsiemimasPanevėžio rajono Visuomenės sveikatos biuras Ramygalos gimnazijos mokiniams padovanojo pažintį su nauja ir smagia sportavimo priemone Trikke triračiais. Spalio 10 dieną Ramygalos gimnazijos aštuntų klasių mokiniai nekantriai laukė fizinio ugdymo pamokos – norėjo išbandyti triračius, kuriuos atsivežė treneris Laimontas Rakauskas. Jis ne tik pristatė Trikke triračio privalumus, bet ir parodė, kaip juo taisyklingai naudotis, paaiškino naudą sveikatai, kai mankštinami bei stiprinami beveik visi kūno raumenys, neapkraunami sąnariai. Po to, kai išbandai, su Trikke norisi važiuoti dar ir dar. Ne ką mažiau už aštuntokus džiaugėsi antros ir ketvirtų klasių mokinukai, kurie pasivažinėjo su mažais triračiais. Mokiniai ir mokytojai dėkojo treneriui už galimybę ne tik pamatyti, bet ir išbandyti Trikke triračius.

Geografijos pamokos

geografijospam_2019Spalio 9–10 dienomis geografijos mokytoja metodininkė Justina Meilutienė pamokas 6a ir 6b klasių mokiniams vedė netradicinėje erdvėje – Krekenavos regioninio parko pėsčiųjų mokomajame-pažintiniame „Girinio take“. Mokiniai ne tik grožėjosi rudenine gamta, klausėsi paukščių balsų, stebėjo danielius, tačiau ir  gilino dalyko žinias, atliko užduotis tema „Orientavimasis erdvėje“.

Solidarumo su Ukraina bėgimas

begimas_ukraina4a klasės mokiniai kartu su savo mokytoja Gerda Navikiene pakvietė 1–4 klasių mokinius palaikyti Ukrainos vaikus ir prisidėti prie teigiamų jų gyvenimo pokyčių. Visą savaitę pradinukai ieškojo rėmėjų, rinko lėšas. Iš viso mokiniai surinko 123 eurus. Spalio 9 dieną mokyklos stadione jie dalyvavo solidarumo su Ukrainos vaikais bėgime ir apibėgo net 110 ratų.

Išvyka

7a_kaunas.Rugsėjo 27 dieną 7a klasės vadovės Julijos Liesienės auklėtiniai lankėsi Kauno IX forto muziejuje, dalyvavo edukacinėje programoje. Jos metu susipažino su filmuose ir knygose įamžinta 64 kalinių, lavonų degintojų, pabėgimo iš IX forto istorija, sužinojo apie Holokausto įvykius Antrojo pasaulinio karo metais bei ką reiškė IX forto kodinis pavadinimas „1005B“. Išsiaiškinę pabėgimo galimybes ir pasiruošimo detales užsiėmimo dalyviai galėjo įsijausti į bėglių vaidmenį – patys išsiaiškinti pabėgimo eigą, susidėlioti pabėgimo planą ir atkartoti 1943 metų gruodžio 25 dienos pabėgimą iš IX forto. Užsiėmimo metu buvo gilinamos dalyvių istorinės žinios, ugdomas kūrybiškumas, analitinis mąstymas, komandinio darbo įgūdžiai. Antroji išvykos dalis buvo skirta apsilankymui dažasvydžio klube.

Edukacinis užsiėmimas

edukacinis_uzsiemimasSpalio 7 dieną Ramygalos gimnazijos mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kur susipažino su egzotinių nariuotakojų ir šaltakraujų gyvūnų ekspozicija: milžiniškomis sraigėmis iš Afrikos, vorais, tarakonais, driežais, varlytėmis bei kitais gyvūnais. Edukatorė papasakojo, kaip tokie gyvūnai sugeba prisitaikyti ir išgyventi gamtoje, kokia jų kūno sandara, atskleidė daug įdomių ir negirdėtų faktų.

Išvyka

4a_stokholmasPradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė, siekdama ugdyti komunikacinę, pažinimo ir socialinę savo mokinių kompetencijas, telkti klasės kolektyvą, spalio 4–6 dienomis organizavo 4a klasės mokinių ir jų tėvelių išvyką į Stokholmą. Spalio 4 dieną nuvykę į Latvijos sostinę, dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje autobusu ir pėsčiomis po Rygos senamiestį, pamatė Rygos pilį, gynybinę sieną, „Trijų brolių“ namus, Domo katedrą, Rotušės aikštę, „Juodagalvių“ gildijos namus, šv. Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, „Namą su katinu“, pasivaikščiojo po senamiesčio gatvelių labirintą. Po to sekė ketvirtokams įdomiausia išvykos dalis – į Stokholmą vaikai plaukė keltu. Švedijos sostinėje pasivaikščiojo po senamiestį, lankėsi laivo „Vaza“ muziejuje. Trečioji išvykos diena buvo skirta apsilankymui Jūrmaloje. Pasivaikščioję pagrindine ir gyviausia vieta kurorte – Jomas gatve – išvykos dalyviai turėjo laisvo laiko prie jūros. Vakare grįžę į namus ketvirtokai paskaičiavo, kad iš viso per tas tris nuostabias dienas nukeliavo 600 kilometrų autobusu, 1100 kilometrų jūra.