Akcija „Konstitucija gyvai 2019“

konstitucija_gyvai2konstitucija_gyvaipadeka_konstitucija

Futbolas

futbolas4_2019Spalio 27 dieną Ramygalos gimnazijos jaunųjų futbolininkų komanda, treniruojama kūno kultūros mokytojo metodininko Egidijaus Marozo, sėkmingai dalyvavo futbolo turnyre Vilkijoje ir iškovojo I vietą.

Šokių konkursas

Spalio 26 dieną Ramygalos gimnazijos šokių grupė „Gintarėliai“, vadovaujama šokio mokytojos metodininkės Renatos Rakašienės,  zoniniame šokių konkurse „Aguonėlė“ Radviliškyje užėmė I-ąją vietą. Jaunieji šokėjai pakviesti į respublikinį „Aguonėlės“ turą Prienuose, kuris vyks gruodžio 7 dieną. Sveikiname!

Edukacinis projektas „Kino Busas“

vskaraliusSpalio 25 dieną į Ramygalos gimnaziją „atriedėjo“ edukacinis projektas moksleiviams „Kino Busas“, kurio tikslas – skatinti moksleivius žiūrėti geriausius Europos vaikų ir jaunimo kino festivalių filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką būsimąją kino žiūrovų auditoriją. Gimnazijos aktų salėje kino filmą „Eleonoros paslaptis“  žiūrėjo ir apie jį diskutavo 1–4 klasių mokiniai, „Pakeliui į mokyklą“ – 5–8 klasių mokiniai, „Velnių salos karalius“ – I–IV klasių mokiniai.

Ugdymo karjerai išvyka

isvyka_karjeraSpalio 24 dieną grupė Ramygalos gimnazijos II–IV klasių mokinių su mokytojais Olga Alejūniene, Asta Brazdžioniene ir Audriumi Kučiu dalyvavo ugdymo karjerai išvykoje „STUDFESTAS 2019“. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykęs didžiausias Lietuvoje karjeros renginys visus įtikino, kad geriausia savaitės diena mokykloje ne būtinai penktadienis,  o jeigu mokytis, tai tik inovatyviai ir linksmai, jei sekti – tai tik geriausius, o jei klausytis – tai tik apie save patį, tokį, kokiu norėtum tapti ateityje. Pasisemti įkvėpimo mokiniai galėjo iš 16 savo srities profesionalų, o taip pat aplankyti STUDFESTO draugų erdves – susitikti su aukštųjų mokyklų atstovais ir pasikonsultuoti studijų klausimais, paklausyti studijų konsultantų pasakojimo apie mokymąsi užsienyje, pabendrauti su būsimaisiais darbdaviais apie karjeros galimybes.

Edukacinė paroda

eduk_parodaSpalio 21– 23 dienomis Ramygalos gimnazijos lietuvių mokytojos metodininkės Astos Brazdžionienės mokiniai iš 5b ir IIa klasių, pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 4a klasės mokiniai lankėsi miesto bibliotekoje. Čia veikė Lietuvių kalbos instituto edukacinė paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, suteikianti lankytojams puikią progą pagilinti žinias apie lietuvių kalbą. Parodos eksponatai žaismingai pristatė svarbiausius lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindino su lietuvių kalbos istorija, taip skatindami pasididžiavimą lietuvių kalba, atskleisdami jos išskirtinumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste. Kalbų įvairovę mokiniai akivaizdžiai pamatė Indoeuropiečių kalbų sode, dėlionėse „akis“ ir „musė“ surado atitikmenis kitose pasaulio kalbose, simboliniame žodyne išsiaiškino kai kurių žodžių kilmę, atsispaudę raides, pamatė, iš kur jos kilusios, o magnetiniame žemėlapyje dėliojo lietuvių kalbos kitoms kalboms paskolintus žodžius.

Susitikimas

susitikimas_lkSpalio 23 dieną gimnazijos aktų salėje II–IV klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Lietuvos kariuomenės atstovais. Jie sužinojo apie tarnybos būdus Lietuvos kariuomenėje, kad gali save išbandyti savanoriškoje ir privalomoje pradinėje karo tarnyboje, tapti karininkais, studijuodami aukštojoje mokykloje, derinti civilinį darbą su tarnyba, tapti kariais profesionalais. Šiandienos Lietuvos kariuomenė – tai motyvuota kariuomenė, pasirengusi ginti šalį, sėkmingai dalyvaujanti tarptautinėse operacijose ir padedanti Lietuvos žmonėms ypatingų nelaimių atvejais. Kariuomenėje svarbiausia – žmogus. Kariams, tarnaujantiems Lietuvos kariuomenėje, sudarytos geros tarnybos ir gyvenimo sąlygos, daug dėmesio skiriama jų sveikatai ir medicininei priežiūrai. Jiems suteikiama galimybė tobulėti, išmokti naujų dalykų, įgyti pozityvios, naudingos patirties.