„Mano gaublys“

mano_gaublys_2024Vasario 28–29 dienomis geografijos mokytojų Justinos Meilutienės ir Rimos Miliūnienės mokiniai, kurie domisi geografijos mokomuoju dalyku, dalyvavo XIII geografijos olimpiadoje „Mano gaublys“. Sveikiname mokinius, užėmusius prizines vietas, ir jų mokytojas!

6 klasė

II vieta – Indrė Krištopaitytė
    III vieta – Ignas Leckas, Eigintas Tonkūnas

Naktis mokykloje 4a

sporto_svente_2024Bendri renginiai, šeimų buvimas kartu telkia klasės bendruomenę, padeda geriau pažinti vieniems kitus. Kovo 1 dieną pradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė sukvietė savo 4a klasės mokinius ir jų tėvelius į Šeimų sporto šventę gimnazijos sporto salėje. Renginio metu šeimų komandos rungtyniavo įvairiose estafetėse, žaidė kvadratą ir judriuosius žaidimus. Buvo išrinkta sportiškiausia šeima ir apdovanota taure. Po šventės  mokiniai liko nakvoti mokykloje: žiūrėjo kino filmą, žaidė stalo bei judriuosius žaidimus, bendravo.

Kaziuko mugė

kaziuko_muge_2024Pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Kuodytė papasakojo, kad siekdamos supažindinti mokinius su protėvių kultūriniu palikimu, Ramygalos gimnazijos pradinių klasių mokytojos jau dvylikti metai organizavo netradicinio ugdymo dieną – „Kaziuko mugę“. 1–4, 5 klasių mokiniai, ruošdamiesi Kaziuko mugei, piešė, konstravo, kepė, gamino, kūrė skelbimus ir reklamas. Per pasaulio pažinimo pamokas mokiniai susipažino su Šv. Kazimiero asmenybe, su senolių apeigomis, papročiais bei linksminimosi būdais, gilinosi į tradicinių amatų įvairovę. Per lietuvių kalbos pamokas mokėsi taisyklingai intonuoti įvairius sakinius – paklausti, nustebti, sušukti, kultūringai ir mandagiai bendrauti tarpusavyje, taisyklingai vartoti sutrumpinimus (Eur, ct, vnt., g, kg) užrašant prekės kainą. Per matematikos pamokas pratinosi mintinai skaičiuoti, naudojantis sudėties, atimties, daugybos ir dalybos veiksmais. Per dailės ir technologijų pamokas mokiniai mokėsi modeliuoti ir konstruoti naudojant įvairias medžiagas, priemones ir technologijas, susipažino su artimomis tautodailei technikomis, kūrė reklamą, planavo estetišką prekybos vietų apipavidalinimą. Per kūno kultūros ir šokio pamokas mokėsi liaudies žaidimų, kuriuos pritaikė renginio metu linksmindami mugės svečius. Į pasiruošimą mugei buvo įtraukti tėveliai, netgi seneliai. Tai padėjo atsirasti bendrumo jausmui ir netgi sustiprino vyresniųjų šeimos narių autoritetą.
    Kovo 1 dieną renginį pradėjo šokių kolektyvo pasirodymas. Šokti buvo kviečiami ir šventės svečiai bei dalyviai. Renginio vedėjos trumpai papasakojo apie Kaziuko mugės tradicijas, atsiradimo istoriją, uždavė klausimų apie šią šventę. Teisingai į klausimus atsakiusieji gavo prizų, kuriuos išsitraukė iš „Laimės šulinio“. Prekyba vyko skambant nuotaikingai muzikai. Pirkėjų gausa buvo puikus įrodymas, kad mugė pavyko. Per matematikos pamokas mokiniai suskaičiavo pelną, sudarė lenteles, braižė diagramas, darė išvadas. Su savo mokytojomis vaikai aptarė patirtus įspūdžius, ko išmoko, kaip sekėsi reklamuoti prekes, prekiauti. Ne mažiau svarbus buvo atvirukų piešimas, padėkos raštų rašymas rėmėjams – mokinių tėveliams.

Profesinio informavimo išvyka

Kovo 4 dieną Ia klasės vadovė Renata Rakašienė savo auklėtiniams surengė profesinio informavimo išvyką į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studijų programų pristatymą. Vėliau devintokai aplankė Anatomijos instituto muziejų.

Piešinių paroda

piesiniu_paroda_2024Dailės mokytoja Rima Miliūnienė gimnazijos II aukšte paruošė dvi savo mokinių piešinių parodas. Pirmoje – Austėjos Krauzaitės (IIIb) piešiniai. Antroje – 8 ir I–IV klasių mokinių įvairiomis technikomis atlikti darbai. Kviečiame nepraeiti pro šalį!

Parodėlė

3a_ratai23a_rataiAtliekos – tai įvairioje žmogaus veikloje panaudotų medžiagų likučiai. Jos būna kieto, skysto ir dujinio pavidalo. Daug jų susidaro maisto, miško, metalų apdirbimo, chemijos, žemės ūkio šakose, buityje ir kitur. Atliekos išmetamos į dirvožemį, vandenį, orą, laidojamos žemės gelmėse, tačiau taip sudaromi nauji taršos židiniai, todėl visame pasaulyje ši problema aktuali. Aplinkosauginės gerovės palaikymas prasideda nuo kiekvieno žmogaus. Atliekos visai neišnyks, kad ir kaip stengsimės mažinti jų kiekį. Svarbu išmokti valdyti atliekų srautus, tobulinti atliekų tvarkymo būdus. Vienas iš būdų mažinti atliekų kiekį – plėsti atliekų rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis atliekų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą.
    Pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės 3a klasės mokiniai per pasaulio pažinimo pamokas daug kalba apie atliekų rūšiavimą. Pasitelkę fantaziją, trečiaklasiai sukūrė išties įdomių ir dėmesio vertų darbelių – antrines žaliavas pavertė žaismingais daiktais. Šį kartą savo darbeliams mokiniai pasirinko kiaušinių dėžutes ir nutarė kurti įvairias transporto priemones. Mokiniai parodė gimnazijos bendruomenei, kad daugelį daiktų galima panaudoti dar kartą ir taip sumažinti atliekų kiekį, kad svarbu rūpintis atliekų rūšiavimu ir aplinkos tvarka bei švara.
    Kviečiame visus apsilankyti!

Kino pamoka

Vasario 12 dieną 5a klasės vadovės Margaritos Žižiūnienės auklėtiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje Panevėžio kino centre „Garsas“. Ten penktokai žiūrėjo kino filmą „Kosmoso vaikas“, pasakojantį apie paauglius, su kokiomis problemomis susiduria atėjęs į klasę naujokas, kokia konkurencija vyksta tarp besirungiančių klasės draugų, siekiančių tapti nugalėtojais, ir kokia pražūtinga ta konkurencija gali būti. Jaunieji žiūrovai pamatė, kaip nedrąsiai užsimezga pirma meilė, kokie svarbūs paaugliui yra geri santykiai šeimoje ir kas nutinka, kai tėvai per daug rūpinasi vaikais, neleisdami jiems būti savarankiškiems. Visa tai ir dar daug kitų pastebėtų epizodų buvo aptarta pokalbyje-pamąstyme po filmo peržiūros. Be to penktokai turėjo progą pasikartoti saugaus eismo taisykles, prisiminti apie saugų elgesį važiuojant autobusu, kaip elgtis kino teatre.