Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 11.00—11.45
 • 12.00—12.45
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Išvyka

  birzai_2019Lietuvos gamta ir kultūrinis paveldas – unikalūs. Kiekviename mieste galima rasti objektų, prie kurių gali praleisti valandų valandas jais gėrėdamasis. Kiekvienas miestas unikalus savaip, tačiau visi be išimties nepalieka abejingų. Taip nutiko ir rugsėjo 24 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės auklėtiniams. Trečiaklasiai keliavo į šiauriausią Lietuvos miestą – Biržus, Lietuvos šiaurės perlu tituluojamą miestą, garsų ne tik smegduobėmis, gamtos kaprizais, bet ir savo kultūriniu paveldu. Mokiniai aplankė karstinę įgriuvą – Karvės olą, Biržų pilies muziejų, kur dalyvavo edukacinėse programose „Slaptoji mokykla“ ir „Susitikim prie žibalinės lempos“. Apsilankė mokiniai ir Astravo dvare, kopė į Kirkilų apžvalgos bokštą, pasivaikščiojo Širvėnos ežero tiltu. Grįždami namo, sustojo Raubonių parke, aplankė mini zoologijos sodą.


  Galerija.


  Paskaita

  dantukaiĖduonies profilaktika – labai svarbi problema kalbant apie vaikus. Todėl rugsėjo 20 dieną Ramygalos gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Subačienė surengė Panevėžio implantologijos-odontologijos klinikos „Šypsena“ burnos higienisčių susitikimą su 1–4 klasių mokiniais. Lektorė Viktorija Valainienė priminė mokiniams, kad dantukų priežiūra reikia rūpintis nuo mažų dienų. Kartu su kolege mokė, kaip valyti dantukus, prižiūrėti burną, kokios tinkamiausios vaikams dantų pastos, kokią įtaką ėduonies profilaktikai turi maisto produktai, o ypač saldumynų vartojimas. Renginio metu mokiniai aktyviai atsakinėjo į klausimus, diskutavo, ką daryti, kad dantukų neskaudėtų, norėjo nusifotografuoti su „Dantuku“ ir visi gavo dovanų: kas dantų pastos ar šepetėlį, kas obuolį.


  Galerija.


  Europos judumo savaitė

  ejs_11Rugsėjo 16–20 dienomis Ramygalos gimnazijoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Subačienė, šokio mokytoja Renata Rakašienė ir pradinių klasių mokytojos dalyvavo organizuojant Europos judumo savaitės renginius „Šokame visi“. Šokis – tai viena iš fizinio aktyvumo formų, kurios naudą mokiniai pajunta labai greitai. Skambant muzikai jie gali atsikratyti įtampos, susikaupusios nereikalingos energijos, kurias pakeičia pakyli nuotaika ir geros emocijos. Šokis yra maloni kūno mankšta tiek raumenims, tiek smegenims. Svarbu ir tai, kad šokis koreguoja ydingą laikyseną, būdingą daugeliui paauglių, šokis yra judėjimas, būtinas kiekvienam.


  Galerija.


  Diplomas

  draugyste2draugysteRamygalos gimnazijos dabar jau buvusios IIb klasės mokiniai, mokytojo Audriaus Kučio auklėtiniai,dalyvavo Panevėžio rajono pedagoginės psichologinės tarnybos konkurso akcijoje „Flashmob: mes už draugystę“ ir užėmė I vietą. Sveikiname!

  Geografijos pamoka

  geograf_pamoka_2019Rugsėjo 19 dieną geografijos mokytoja metodininkė Justina Meilutienė Ia ir Ib klasių mokiniams geografijos pamoką „Įžymiausi Lietuvos geografai ir keliautojai“ surengė netradicinėje erdvėje – Ramygalos miesto bibliotekoje. Devintokai savo klasės draugams sumaniai ir kūrybiškai pristatė garsius Lietuvos geografus, keliautojus, vadovėlių autorius. Klausydamiesi bendraklasių pasakojimų, devintokai gilino žinias apie geografijos mokslą, o pabaigoje spręsdami kryžiažodžius pasitikrino, ko išmoko.
  Už nuoširdų priėmimą mokytoja Justina ir devintokai dėkoja bibliotekininkei Audronei Kaupienei.


  Galerija.


  Knygų paroda

  mariui_katiliskiuiArtėjant iškilaus egzodo rašytojo Mariaus Katiliškio 105-sioms gimimo metinėms, Ramygalos gimnazijos bibliotekininkė Daiva Leckienė parengė rašytojo knygų parodą.


  Mariaus Katiliškio prozoje lietuvių epinis realistinis pasakojimas pasiekė savo viršūnę. Tai turtingo ir tapybiškai sodraus žodyno rašytojas, autentiškai atskleidęs lietuviško kaimo pilnatvę ir tėvynės praradimo dramą. Jo kūrybos atspirties taškai – žemė, gamta ir gaivalinga žmogaus prigimtis.


  Albinas Marius Vaitkus, vėliau pasivadinęs Mariumi Katiliškiu, gimė 1914 metų rugsėjo 26 dieną Gruzdžiuose, Šiaulių rajone. Devintas vaikas iš vienuolikos augo mylimas ir lepinamas aštuonių seserų. Tėvai buvo išprusę, prenumeravo spaudą, pirmieji kaime įsigijo radiją ir dviratį. Vaikas vadintas Albuku, Albeliu, dar nesulaukusį penkerių jį skaityti išmokė kartu gyvenusi labai išsimokslinusi krikšto mama. Su grybautojomis ir uogautojomis Katiliškis daug laiko praleisdavo miške, pažino visus medžius ir žolynus – vėliau ši vaikystės patirtis romanuose išsiskleis įspūdingais gamtos vaizdais. Tėvams persikėlus į Katiliškes, mokėsi Žagarėje, gražiai piešė ir drožinėjo iš medžio (pomėgis išliko visą gyvenimą), visur nešiodavosi bloknotą užrašams, o iš marškinių kišenėlės visada kyšodavo pieštukas. Iš tėvo paveldėjo pasakotojo talentą, iš motinos – uždaroką būdą, santūrumą. Tarnavo kariuomenėje Šiauliuose, dirbo bibliotekininku Pasvalio bibliotekoje. 1944 metais pasitraukė iš Lietuvos, apsigyveno JAV. Mirė 1980 metų gruodžio 17 dieną Lemonte.

  4a klasės projektas

  4a_projektas_2019Pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės auklėtiniai – jau ketvirtokai. Šiais mokslo metais 4a klasėje visa veikla planuojama ir vykdoma per klasės savivaldą, pačių mokinių valdžią. Ketvirtokai jau išsirinko klasės seniūną. Juo tapo Patrikas Dangveckas. Tai jis klasės susirinkime pasiūlė bendraklasiams sutvarkyti Ramygalos žydų kapines. Šiai idėjai ketvirtokai pritarė vienbalsiai. Penktadienį, rugsėjo 13 dieną, mokiniai net dvi pamokas dirbo tvarkydami žydų kapines. Visi labai džiaugėsi padarytu prasmingu darbu. Rugsėjo 16 dieną, pirmadienį, ketvirtokai  apsilankė mokyklos muziejuje. Muziejininkė Irena Zubauskienė papasakojo mokiniams apie XX amžiaus pradžioje Ramygaloje gyvenusią žydų bendruomenę. Vaikai daug sužinojo apie gimtajame mieste veikusią žydų sinagogą, pradinę mokyklą, žydų darbo, švenčių ir šeimos papročius.


  Galerija.