Ketvirtokų išleistuvės

ketvirtoku_isleistuves_2021Birželio 14 dieną ne tik mokslo metus, bet ir pradinę mokyklą baigė pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės auklėtiniai. Į savo gyvenimo knygą ketvirtokai „prirašė“ ne vieną skyrių, kupiną gražiausių vaikystės prisiminimų. Prieš akis atsivers naujas gyvenimo knygos skyrius – penktoji klasė. Gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas pasveikino būsimuosius penktokus, įteikė jiems pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir pristatė būsimąją klasės vadovę Editą Petuškienę. Gražios šventės proga ketvirtokus pasveikino trečiokai. Pradinės mokyklos baigimo proga penktokų sveikinimus ir prisiminimo dovanėles perdavė ir šventę pravedė klasių vadovės Inga Bubinienė ir Orinta Gerdvilienė. Toliau sekė paskutinė ketvirtokų muzikos ir šokio „pamoka“, kuriai pasiruošti mokiniams padėjo muzikos mokytoja Snieguolė Adomaitienė ir šokio mokytoja Renata Rakašienė. Šventės pabaigoje po nuoširdžių palinkėjimų sulaukti šiltos, turiningos ir saugios vasaros, ketvirtokai su tėveliais išskubėjo pasodinti savo klasės medelį.

Nuotraukų konkursas

greta_1gretagileta1giletaRamygalos gimnazijos tikybos mokytojos metodininkės Sigutės Žalneriūnienės paskatintos Greta Viliūnaitė (IIa) ir Gileta Švilpaitė (8a) dalyvavo nuotraukų konkurse 7–12 klasių mokiniams „Tegarbina tave, Viešpatie, visa kūrinija“. Konkurso tikslas: atkreipti dėmesį į pagrindinį enciklikos „Laudato si“ siekinį, kad kiekvienas žmogus galėtų gyventi darniai ir tvariai su kitu žmogumi ir su visa aplinka, žadinti visų, o ypač mokinių, atsakomybę už mūsų planetą, iškeliant tuos gyvybiškai svarbius kūrinijos elementus, kuriems šiandien kyla didžiausias pavojus ir kuriems reikia didžiausios apsaugos. Apdovanotos konkurso diplomais Greta Viliūnaitė ir Gileta Švilpaitė dėkoja visiems už palaikymą.

Socialinių įgūdžių užsiėmimai

skirtukai4 klasės mokiniai  su gimnazijos logopede Vaida Masiokiene dalyvavo socialinių įgūdžių užsiėmimuose bei kūrybinėse dirbtuvėse „Bendrauk, bendradarbiauk, dalinkis”. Užsiėmimuose buvo kalbama apie draugystę, bendravimą, aiškinamasi, kas stiprina draugystę, kaip jaučiasi žmogus, kai nepagarbiai su juo elgiamasi. Dirbtuvėse mokiniai gamino skirtukus knygoms, ant kurių užrašė savo mintis apie draugystę.  Skirtukai iškeliavo į rajono mokyklas, o veiklą vainikavo išvyka į kiną. Smagu dalyvauti projekte, kuris skatina mokinių bendravimą, kūrybiškumą, dalijimąsi.

Edukacinė išvyka

anyksciai_1aMokslo metus 1a klasės mokiniai užbaigė edukacine išvyka į Anykščius, garsėjančius  žymiais žmonėmis ir vietovėmis. Pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės auklėtiniai dalyvavo duonos kepimo pamokoje, kurios metu sužinojo apie duonos kelią ant kasdienio mūsų stalo, skanavo senoviškų valgių. Arklio muziejuje pirmokai susipažino su senaisiais amatais, apsilankė kalvio dirbtuvėje. Vėliau grožėjosi Anykščių apylinkėmis Lajų take, prisiminė legendą apie Puntuko akmenį ir išmatavo jo ilgį, žaidė vaikų žaidimų aikštelėje.

1000-oji nuotolinė fizinio ugdymo pamoka

1000_pamokaGimtadienį švenčiantis per Mokytojų dieną ir todėl „pasmerktas“ būti mokytoju, Ramygalos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Egidijus Marozas išsikėlė kilnų tikslą pandemijos laikotarpiu surengti tūkstantį fizinio ugdymo pamokų  visos Lietuvos (ir kaip gyvenimas parodė ne tik Lietuvos) vaikams. Birželio 4 dieną Ramygalos miesto parke mokytojas Egidijus pravedė tūkstantąją nuotolinę fizinio ugdymo pamoką, pasidalino gera nuotaika ir pozityvia energija visai dienai ne tik su mokiniais, bet ir kolegomis.

Plačiau apie mokytoją Egidijų galima pasiskaityti Aidos Murauskaitės straipsnyje

Susitikimas

Birželio 9 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena „Šok į tėvų klumpes“. Klasės vadovė Laima Grikšaitė susitikti su dešimtokais pakvietė  Rimtės mamą Liną Juozaitienę,  Ramygalos seniūno pavaduotoją. Mielai sutikusi dalyvauti nuotoliniame ugdymo karjerai susitikime, ponia Lina pasidalino asmenine patirtimi, kaip rinkosi profesiją, su kokiais iššūkiais susidūrė.

Ugdymo karjerai pamoka

ugdymas_karjerai2_4klugdymas_karjerai_4klBirželio 8 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės 4 klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje ugdymo karjerai pamokoje „Šok į tėvų klumpes“. Jos metu ketvirtokai bendravo  su Vilniaus universiteto fizikos fakulteto doktorantu astrofiziku inžinieriumi Carlos Viscasillas Vazquez. Susitikimo tema – „Žvilgsnis į žvaigždes: astronomo profesija“. Mokiniai sužinojo, ką veikia astronomas, kaip tapti astronomu, nuo ko pradėti. Paaiškėjo, kad tai tarptautinė profesija, suteikianti galimybę keliauti po pasaulį ir susitikti su įdomiais mokslininkais, ieškoti atsakymų į didžiuosius žmonijos klausimus. Mokiniai sužinojo, kad norint būti astronomu, reikia domėtis ir gerai mokėti matematiką, fiziką, chemiją, informatiką, geologiją, anglų kalbą. Mokytojos Vilmos auklėtiniai susidomėjo astronomija, nutarė dar susitikti ir į gamtos objektus pažiūrėti naktį per tikrą teleskopą.

Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu