Tinklinis

tinklinis_2018Lapkričio 22 dieną Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje vyko 2018–2019 mokslo metų Panevėžio rajono gimnazijų žaidynių vaikinų komandų tinklinio finalinės varžybos. Atrankinėse zoninėse varžybose įveikusios savo priešininkus, šiose varžybose dėl čempionų vardo susikovė Ramygalos, Paįstrio Juozo Zikaro, Naujamiesčio gimnazijų komandos. Kūno kultūros mokytojo metodininko Egidijaus Marozo parengta Ramygalos gimnazijos vaikinų komanda įveikė visus savo varžovus ir iškovojo pirmą vietą. Sveikiname!

Futbolas

Lapkričio 21 dieną Dembavos progimnazijoje vyko 2018–2019 mokslo metų Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų žaidynių mažojo futbolo berniukų komandų 5 prieš 5 finalinės varžybos. Ramygalos gimnazijos komanda, kurią parengė kūno kultūros mokytojas metodininkas Egidijus Marozas, užėmė trečią vietą. Sveikiname!

Spektaklis

spektaklis_menasLapkričio 20 dieną Ramygalos gimnazijos 2 ir 4a klasių mokiniai Panevėžio teatre „Menas“ žiūrėjo spektaklį vaikams „Ežiukas rūke“ pagal to paties pavadinimo Sergėjaus Kozlovo knygą. Alytaus miesto teatro kūrėjų vizijoje rūkas yra tiesiog vaikiškos fantazijos gebėjimas laiką paversti žaidimu. Iš giluminių fantazijų gimsta nepertraukiamas žaidimas apie viską, kas brangu, kas miela, kas mylima. Tuo tarpu ežiukas visai nėra dygus, tai geraširdis berniukas, kuris suburia kiemo draugus ir kartu leidžiasi į nesibaigiantį žaidimą, padedantį suvokti save ir pasaulį, patirti bendravimo džiugesius ir nusiminimus...

Tolerancijos diena

tolerancijos_diena_2018Lapkričio 16-oji – Tarptautinė Tolerancijos diena. Ramygalos gimnazija kasmet prisijungia prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyvos. Kūrybiniuose mokinių darbuose atsispindėjo šių metų Tolerancijos dienos simbolis – tolerancijos raktas, reikalingas atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų. Mokiniai su savo klasių vadovais, įvairių dalykų mokytojais dar kartą prisiminė žodžio „tolerancija“ reikšmę, aptarė netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokykliniame gyvenime, šalies ir pasaulio istorijoje, mokėsi brėžti tolerancijos ribas ir įsisąmoninti, kad toleravimas negali virsti abejingumu.

Konferencija

zaidziu_zodziu_18Lapkričio 16 dieną Ramygalos gimnazijos logopedė Jurgita Pakšytė ir specialioji pedagogė Vaida Masiokienė dalyvavo respublikinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Komunikaciniai tiltai: pedagogai – vaikai – tėvai“, kuri vyko Panevėžio miesto savivaldybėje. Konferencijoje savo pranešimus skaitė vaikų psichiatras, VŠĮ LIONS QUEST LIETUVA direktorius Linas Slušnys, viešojo kalbėjimo trenerė, įmonės „INSPIRATA“ vadovė Marija Mikalauskienė, sertifikuota Eneagramos, koučingo, NLP, verslo vadybos trenerė, Geštalto psichoterapijos ir kūno terapijos praktikė Daiva Vietrinienė, Paramos vaikams centro įkūrėja ir vadovė, psichologė, vaikų ir paauglių psichoanalitinė psichoterapeutė Aušra Kurienė. Konferencijos metu savo profesine patirtimi pasidalino ir mūsų gimnazijos logopedė Jurgita Pakšytė, kartu su Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijos logopede, spec. pedagoge Ingrida Švane pristatydama edukacinę priemonę „Mokomųjų užduočių leidinys. Viktorina „Žaidžiu žodžiu“.

Išvyka

7a_vilnius_18Lapkričio 14 dieną 7a klasės vadovė Asta Naulickienė savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Vilnių. Septintokai aplankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų. Apžiūrėjo teatro skyriaus fonduose saugomą įdomią bei spalvingą lėlių kolekciją iš įvairių Lietuvos lėlių teatrų. Muzikos skyriuje susipažino su vertinga XVIII–XX amžiaus muzikos instrumentų kolekcija, kurioje yra Lietuvos ir užsienio šalių gamintojų instrumentų (fisharmonijos, pianinai, fortepijonai, bandonijos, kanklės, birbynės) bei originalių mechaninių muzikos instrumentų (polifonai, simfonionai, orkestrionas, pianola). Dailės skyriuje išvydo XX amžiaus eksponatų, kurie yra Lietuvoje dirbusių teatro ir kino dailininkų kūrybinė ir biografinė medžiaga (scenovaizdžių ir kostiumų eskizai, techniniai brėžiniai, scenografijos maketai, teatriniai kostiumai, butaforijos, rekvizito reikmenys, animacinių filmų eskizai ir piešiniai). Kino skyriuje mokiniai apžvelgė kolekcionuojamą antikvarinę ir šiuolaikinę kino techniką bei gausią XX amžiaus lietuviškosios animacijos kolekciją. Antra išvykos dalis buvo skirta aplankyti „Skypark“, kur vaikai sveikai ir linksmai praleido laiką.

Tarptautinė nerūkymo diena

nerukymo_diena_2018Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Jos tikslas priminti apie rūkymo žalą, padėti rūkantiems atsikratyti šio žalingo įpročio. Ramygalos gimnazijos 8–I klasių mokiniai kartu su vyresniąja biologijos mokytoja Julija Liesiene pritaria minėtiems tikslams. Lapkričio 15 dieną mokytoja pravedė mokiniams neeilinę pamoką. Žaidimo forma mokiniai aptarė rūkymą socialiniu, ekonominiu aspektu. Įvairių veiklų metu dar kartą prisiminė apie rūkymo daromą žalą, įsitikino, kad rizikuoti savo sveikata tikrai neverta.