Išvyka

4a_trakaiRugsėjo 25 dieną 4a klasės mokiniai su savo mokytoja Gerda Navikiene  gilino žinias iš pasaulio pažinimo, Lietuvos valstybės istorijos, lietuvių kalbos ir kitų mokomųjų dalykų išvykos į Trakus ir Kernavę metu. Trakuose, Salos pilyje dalyvavo edukacinėse pamokėlėse per Kultūros paso programą: „Pasaka Trakų pilyje“ ir „Pasivaikščiojimas su Vytautu Didžiuoju“. Ketvirtokai su gidu pasivaikščiojo po pilį, apžiūrėjo pilies eksponatus, o vėliau apsilankė Karaimų gatvėje, kur skanavo kibinų – tradicinio karaimų valgio. Po pietų nuvyko į Kernavę. Ten apsilankė muziejuje, klebonijoje, bažnyčios šventoriuje, užkopė ant Mindaugo sosto, Aukuro, Lizdeikos ir Įgulos kalno piliakalnių, nuėjo prie Neries. Išvykos metu mokiniai už parodytas žinias buvo vertinami prizais, o klasėje dalinosi įspūdžiais, aiškinosi, kas labiausiai patiko, įsiminė ir kodėl, kūrė pasakojimus apie Trakus ir Kernavę.

Išvyka

dazasvydis_2019Rugsėjo 27 dieną 8b klasės vadovės Sandros Gruzdienės auklėtiniai dalyvavo šiais mokslo metais pirmoje edukacinėje išvykoje. Per klasės valandėlę aptarę, kad kol gražūs orai, reikia pasinaudoti galimybe pagerinti savo orientacinius, strateginius gebėjimus, pagilinti biologijos, geografijos žinias, aštuntokai susiplanavo išvyką į Krekenavos regioninį parką, Stumbravietės dažasvydį. Šis žaidimas, atsiradęs JAV prieš beveik 20 metų, didelio populiarumo susilaukė Prancūzijoje, Anglijoje, Australijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse. Jis suteikia galimybę ne tik sportuoti gryname ore, bet ir padeda tobulinti gebėjimą apmąstyti taktiką bei strategiją, lavina sugebėjimą greitai priimti sprendimą, panaikina psichologinę įtampą ir pasąmonėje kaupiamą agresiją. Puikus oras išvykos dalyviams leido pakeliauti Girinio taku, kur mokiniai įtvirtino žinias apie medžius ir jų augimo ypatumus, atliko užduotis, kurias gavo iš biologijos ir geografijos mokytojų.

Europos kalbų diena

kalbu_diena2_2019Rugsėjo 26 dieną gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena. 5–8, I–IV klasės burtų keliu pasiskirstė, kokią šalį pristatys, paruošė po plakatą-mįslę su užuominomis apie pristatomą šalį bei žodžiu „ačiū“ tos šalies kalba, o taip pat nusifotografavo prie sukurto plakato. Kalbų mokytojai tą dieną vedė netradicines pamokas. Per jas su mokiniais aptarė II aukšto fojė eksponuojamus plakatus ir stendus, stengėsi „įminti“ jų mįsles. Anglų kalbos mokytojos metodininkės Sandros Gruzdienės antros klasės mokiniai išanalizavę visų klasių kūrybinius darbus, išrinko įdomiausią ir prie jo nusifotografavo.

Išvyka

5a_moletai25a_moletaiSiekdama telkti klasės kolektyvą, padėti naujoms mokinėms sklandžiai į jį įsijungti, 5a klasės vadovė Renata Rakašienė surengė dviejų dienų išvyką į Molėtus. Po pamokų nuvykę į Mindūnų kaimą, penktokai išsiruošė į aštuonių kilometrų žygį po Labanoro regioninį parką, kuriame pamatė į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas augalų ir gyvūnų rūšis, domėjosi vietos kaimų medine architektūra, atliko įvairias užduotis. Vakare vyko į sodybą „Pas Raimondą“ nakvynei. Ant laužo kepė dešreles, vakarieniavo, žaidė žaidimus, suruošė diskoteką, aptarė dienos nuotykius. Antrąją išvykos dieną, po pusryčių, važiavo prie Labanoro girios apžvalgos bokšto, vadinamo „Eifelio bokštu“. Kad pamatytų įspūdingą gamtos panoramą, penktokams teko užlipti 214 laiptelių. Vaizdas nuo bokšto mokinių nenuvylė. Jie pamatė Labanoro regiono parko šiaurėje besidriekiančias gaiviai žalias pušis, o vakarinėje dalyje tyvuliuojantį vieną didžiausių rytų Lietuvos senovės ledynų kilmės ežerą – Baltuosius Lakajus. Toliau sekė kelionė į Molėtus, kur pasivaikščiojo pažintiniais takais, žaidė vaikų žaidimų aikštelėse. Po pietų pasuko link namų, grožėdamiesi pro autobuso langą matomais vaizdais, dalindamiesi įspūdžiais.

Padėka

atminties_kelias_2019

Pilietiškumo pamoka

piliet.pamoka_2019Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Ramygalos kultūros centro salėje mūsų gimnazijos mokiniai su mokytojais dalyvavo netradicinėje pilietiškumo pamokoje. Rokiškio rajono Panemunėlio mokyklos-daugiafunkcio centro teatralai į Ramygalą atvežė įstabią teatralizuotą edukacinę programą „Širdy neišsakytą žodį aš nešu“, skirtą lietuviškajai Anai Frank – žydų tautybės poetei Matildai Olkinaitei. Ši programa sukurta remiantis Matildos dienoraščiu, jos gyvenimo faktais. Pastatymo režisierė – Neringa Danienė (Ciganaitė), buvusi mūsų mokyklos mokinė. Renginio pabaigoje kultūros centro parodų koordinatorė Stanislava Šlevaitė pristatė iš Lietuvos centrinio archyvo gautų dokumentų, liudijančių apie Ramygaloje gyvenusią žydų bendruomenę, parodą.

Mokymai

mokymai_2019Rugsėjo 24 dieną Ramygalos gimnazijos I–III klasių mokiniai dalyvavo mokymuose mokiniams „Paauglių motyvacija ir savivertės stiprinimas“, kuriuos vedė VšĮ „Juoda avis“ lektorės Laura Stumbraitytė ir Sigita Andriukevičiūtė. Paauglystė – krizių, sunkumų, prieštaravimų, konfliktų, nerimo, saviraiškos ir ieškojimų laikotarpis. Būtent paaugliai dažnai patiria neigiamą bendraamžių įtaką, patyčias, pradeda vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas. Lektorės mokinius mokė pasitikėjimo savimi ir savivertės stiprinimo, savęs pažinimo, lavino socialinius įgūdžius, mokė kritiškai mąstyti, rinktis ir priimti sprendimus.

Gimnazistai dėkoja VSB ir lektorėms Sigitai ir Laurai už įdomų, nuoširdų susitikimą.