Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 11.00—11.45
 • 12.00—12.45
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Spektaklis anglų kalba

  spektaklis3_en18spektaklis2_en18spektaklis_en18Šiuolaikinis gyvenimas ne tik reikalauja puikių užsienio kalbos įgūdžių, bet ir gebėjimo jais naudotis įvairiose realiose situacijose. Lapkričio 5–6 dienomis Ramygalos gimnazijos anglų kalbos mokytojos metodininkės Rima Kerbelienė, Viktorija Paškevičienė ir vyresnioji anglų kalbos mokytoja Sandra Gruzdienė savo mokiniams surengė išvyką į Vilnių, Lietuvos rusų dramos teatrą. Jie žiūrėjo American Drama Group Europe TNT Theatre Britain spektaklį „Romeo and Juliet“. Tai buvo septintas mokinių matytas originalus spektaklis anglų kalba. Profesionalių aktorių ir režisierių darbas sudarė sąlygas mokiniams ne tik pasiklausyti gyvos anglų kalbos, lavinti klausymo ir kalbos supratimo įgūdžius, bet ir praplėsti meninio suvokimo ribas, naujai pasižiūrėti į žymiausio anglų rašytojo Viljamo Šekspyro kūrinį.

  Istorijos, pilietiškumo ir anglų kalbos pamoka kitaip

  tarppilkudebesu„Tarp pilkų debesų“ – Rūtos Šepetys debiutinis romanas. Knyga kurta remiantis istorijomis, kurias autorė girdėjo iš genocidą išgyvenusių žmonių, lankydama gimines Lietuvoje. Ramygalos gimnazijos istorijos mokytojos Eugenija Naulickienė ir Neringa Ramanauskaitė mano, kad romaną turėtų perskaityti visi besidomintys istorija, ieškantys emocijas žadinančio kūrinio. Knyga išleista 53 pasaulio šalyse, o JAV įtraukta į privalomos literatūros jaunimui sąrašą. Pagal šį romaną sukurtas filmas, pasakojantis penkiolikmetės Linos, kuri svajojo studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu, istorija. Bet..... 1941 metų birželio 14-osios naktį visas svajones nubraukė stiprūs sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su broliu ir mama įgrūdami į gyvulinį traukinio vagoną ir ištremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai lietuvių. Neabejingi tragiškam Linos ir jos šeimos likimui buvo ir II – IV klasių mokiniai, kurie istorijos mokytojų paskatinti, lapkričio 5 dieną nusprendė pasižiūrėti šį filmą. Mokytojos mano, kad kiekvieno gimnazisto širdį palietė jauno žmogaus stiprybė, dvasia, ištvermė, meilė savo šaliai, šeimai, mokėjimas išgyventi nežmoniškomis sąlygomis. Aptardamos filmą istorijos pamokose, mokytojos skatins mokinius prisiminti savo giminės istoriją, pakviesti pažiūrėti filmą tremtį patyrusius artimuosius. Anglų kalbos pamokose mokiniai filmą pristatys angliškai, nes jį žiūrėjo originalo kalba. Istorijos mokytojos Eugenija Naulickienė ir Neringa Ramanauskaitė įsitikinusios, kad netradicinės istorijos, pilietiškumo ir anglų kalbos pamokos tikslas buvo pasiektas. Svarbu, kad neprarastume ryšio su tautos praeitimi, kad kiekvienas suvoktume, jog be atminties nėra ateities.

  Sveikiname!

  juozas_zakevicius2juozas_zakeviciusRamygalos gimnazijos direktoriaus pavaduotojui administracijos ir ūkio reikalams Juozui Žakevičiui 60-mečio proga nuoširdžiai linkime šviesių ir viltingų, kupinų gyvenimo ir sielos ramybės dienų, kad širdyje užtektų vietos rytojaus norams ir artimos ateities išsipildymams!

  Apdovanojimas

  padeka_stanislava_subacienestanislava_subacieneSiekiant paminėti visuomenės sveikatos specialistų darbo svarbą ir reikšmę, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija jau trečius metus iš eilės organizuoja metų visuomenės sveikatos specialisto rinkimus. Šiais metais apdovanojimų „Metų specialistas“ ceremonija vyko Kelmėje. Apdovanojimus įteikė Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė Danguolė Avižiuvienė, Vytenis Povilas Andriukaitis ir PSO biuro Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė. Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras apdovanojimui už darbštumą, profesionalumą, atsakingumą vykdant visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas nominavo Stanislavą Subačienę, Ramygalos gimnazijos visuomenės sveikatos specialistę.


  Nuoširdžiai sveikiname!


  Kvalifikacijos tobulinimo renginys

  Spalio 29 dieną Ramygalos gimnazijos mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo renginyje „Kaip išmokyti visą klasę po vieną į mokinį orientuoto ugdymo technologijomis“. Seminarą vedė lektorė Larisa Gražienė, Kauno „Saulės“ gimnazijos mokytoja-ekspertė. Renginio dalyviai įgijo teorinių ir praktinių žinių apie ugdymą, orientuotą į mokinį, sužinojo apie galimybes pažinti kiekvieną mokinį atskirai, apie metodus, padedančius motyvuoti vaikus, skatinti jų smalsumą.

  Integruota anglų ir lietuvių kalbos pamoka

  ang_liet_pam4ang_liet_pam3ang_liet_pam2ang_liet_pamRamygalos gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Viktorija Paškevičienė spalio 17 dieną kartu su lietuvių kalbos vyresniąja mokytoja Laima Grikšaite vedė integruotą anglų ir lietuvių kalbos pamoką „Rudens miniatiūra Ramygaloje“. Per dvi akademines valandas 8a klasės mokiniai susipažino su miniatiūros sąvoka, jos kūrimo principais, formomis. Bendraudami anglų kalba bei sekdami instrukcijas, skaitydami Ramygalos miesto žemėlapį, pagal nuorodas ieškojo istorinių objektų, įvardino juos angliškai, nufotografavo, stengėsi surinkti kuo daugiau būdvardžių bei prieveiksmių anglų kalba ir juos sugrupuoti. Aštuntokai argumentuodami pristatė labiausiai patikusį objektą, kūrė miniatiūras. Pamokos metu buvo naudojami įvairūs metodai: individualus darbas, darbas grupėje, žemėlapių analizė, diskusija, pristatymas, tiesioginis bendravimas – diskusija anglų kalba su mokytoja siekiant išsiaiškinti užuominas apie Ramygalos objektus, kūrybinis darbas. Mokiniai reflektavo įvertindami ir pasakyti klasės draugams, kuris kultūrinis Ramygalos objektas sukėlė daugiausia pojūčių ir leido sugalvoti kuo daugiau prieveiksmių bei būdvardžių būsenai nusakyti. Buvo stebimas ir skatinamas mokinių gebėjimas komunikuoti angliškai ne klasės ribose, mokinių žodyno turtingumas, įvertinta asmeninė mokinių pažanga bei indėlis į veiklas. Per kitas pamokas mokiniai išvertė savo sukurtas miniatiūras į anglų kalbą, o lietuviškus miniatiūrų tekstus su nuotraukomis patalpino į stendą.


  Mokytojos Viktorijos Paškevičienės mokiniai dalyvauja Panevėžio rajono Švietimo centro fotografijų konkurse „Panevėžio rajonas“.


  Išvyka

  5ab_kaunasMokinių mėgstamiausia aktyvaus poilsio forma – išvykos. Jų metu mokiniai ne tik susipažįsta su krašto istorija ir šiandiena, bet ir plečia akiratį, ugdo grožio pajautimą, mokosi globoti ir saugoti gamtą. Spalio 19 dieną 5a ir 5b klasės mokiniai su savo klasių vadovais Aida Muraškiene ir Mantu Masioku dalyvavo išvykoje į Kauną. Mokiniai apsilankė Kauno paminklinėje Prisikėlimo bažnyčioje, užlipę į aukščiausią Lietuvos bažnyčią, pasivaikščiojo bažnyčios stogo terasoje. Nuvykę į Pažaislio vienuolyną susitiko su seserimis vienuolėmis- kazimierietėmis, sužinojo, kaip Pažaislio vienuolynas susijęs su Ramygala. Apsilankę Kauno zoologijos sode pamatė gyvūnus iš visų planetos kampelių.


  Galerija.