Pamokų laikas

  • 8.00—8.45
  • 8.55—9.40
  • 9.50—10.35
  • 10.55—11.40
  • 11.55—12.40
  • 12.55—13.40
  • 13.50—14.35
  • Nuorodos

    Skaitiklis

    Išvyka

    3a_knygynasSpalio 23 dieną, siekdama tobulinti savo mokinių gimtąją kalbą, paskatinti skaityti, supažindinti su knygyne dirbančių žmonių darbo specifika, pradinių klasių mokytoja metodininkė Asta Kuodytė savo 3a klasės mokiniams surengė išvyką į J. Masiulio knygyną. Trečiokai dalyvavo edukacinėje programoje „Nuo raidės iki knygos“. Pasinaudodami Lui Brailio akliesiems skirta abėcėle, jie turėjo iššifruoti knygos pavadinimą ir surasti tą knygą lentynose. Vaikai sužinojo, kad knygynas prekiauja ne tik knygomis. Žaisdami žaidimą, jie stengėsi įsidėmėti kuo daugiau daiktų, kuriais čia prekiaujama. Trečiokams teko pabūti ir caro žandarais. Knygnešio palte reikėjo surasti paslėptas net aštuonias knygas. Edukatorė nuolat gyrė vaikus, kad daug žino. Tai parodė išspręstas kryžiažodis. Mokytojos Astos mokiniai buvo pirmieji tarp ankščiau dalyvavusių mokinių, kurie atspėjo knygos „Panama labai graži“ pavadinimą. Visi programos dalyviai buvo apdovanoti. Daugiausiai žinių parodę trys mokiniai gavo dovanų ir knygas. Šįkart vaikai pirkinius įsigijo ne prekybos centre, o knygyne, tad rudens atostogoms naujų skaitinių jie tikrai turi. Antroji išvykos dalis buvo skirta sveikos gyvensenos ir aktyvaus poilsio įgūdžiams lavinti. Mokiniai apsilankė Panevėžio miesto kultūros ir poilsio parke, kur puikiai praleido laiką ir aktyviai pajudėjo. 


    Galerija.


    Išvyka

    7ab_2020Spalio 22 dieną 7a ir 7b klasių vadovų Aidos Bajorūnės ir Manto Masioko auklėtiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Knygnešiai ir žandarai“. Interaktyvios programos metu septintokai buvo supažindinti su knygnešių gyvenimu, jų įtaka Lietuvos kultūros vystymuisi ir vėliau iškovotai nepriklausomybei. Mokiniai turėjo galimybę atsidurti knygnešių kailyje, vykdyti specialias misijas lazerių erdvėje, mokantis savo krašto istorijos labiausiai įtraukiančiu būdu – per žaidimą. Kita programos dalis vyko pabėgimo kambaryje, iš kurio išsivaduoti galėjo pasitelkę tik aštrų protą, loginį mąstymą, įvairių mokomųjų dalykų žinias. 


    Galerija.


    Projektas

    olimp_menuo_2020olimp_menuo2_2020Pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės 3a klasės mokiniai dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto inicijuotame projekte „Olimpinis mėnuo“. Kartu su superherojais „Ąžuolu galinguoju“, „Amiu kilniaširdžiu“, „Una superbičiule“ ir „Luka kibirkštimi“ daug judėjo, šoko, kalbėjosi apie sveiką mitybą, emocinę sveikatą ir kokybišką poilsį.


    Protmūšis

    protmusis3_2020protmusis2_2020protmusis_2020Spalio 21 dieną, per 6 pamoką, 5a ir 5b klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje „Sveikatos ABC“, kurį surengė  ir pravedė Ramygalos gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė Danguolė Urbonienė. Vaikai atsakinėjo į klausimus apie sveiką gyvenseną, sudarinėjo maisto pasirinkimo piramidę, kūrė šūkius.

    Ramygala

    ramygala2020 metais sukanka:

    520 metų, kai (1500) pastatyta pirmoji Ramygalos bažnyčia;

    495 metai, kai (1525) istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Ramygalos valsčius;

    440 metų, kai Ramygalai suteikta prekymečių privilegija;

    225 metai, kai (1795) pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas Bistrampolio dvaras;

    125 metai, kai (1895) Ramygaloje atidarytas paštas;

    85 metai, kai (1935) nutiesti 6 kilometrai plento Panevėžys–Ramygala;

    70 metų, kai (1950) įsteigtas Ramygalos rajonas. Panaikintas 1962-12-08;

    25 metai, kai (1995) įsteigta Panevėžio rajono savivaldybė.


    Tiek jubiliejinių datų priskaičiavo Ramygalos gimnazijos muziejininkė Irena Zubauskienė. Ji pasidžiaugė, kad gimnazijos muziejaus fondus papildė labai vertingas foto albumas, kurį padovanojo buvusi gimnazijos geografijos mokytoja Vanda Misiūnienė. Po viena iš jo nuotraukų yra užrašas „Kultūros namai“. Turime unikalią galimybę pamatyti, kaip iš tikrųjų atrodė Ramygalos žydų medinė ir mūrinė sinagogos.


    Galerija.


    Išvyka

    kaunas_2020Spalio 16 dieną grupė II klasės mokinių su klasės vadove Alma Petrauskiene pabuvojo Kaune. Dešimtokai aplankė vieną seniausių gynybinių pilių Lietuvoje, pasivaikščiojo po senamiestį, kuriame gausu objektų, susijusių su LDK ir Hanzos sąjungos laikais bei lietuvių literatūra, pasigėrėjo miesto architektūros įvairove. Daugiausia teigiamų emocijų suteikė apsilankymas „Infinity room“ pabėgimo kambariuose. Čia dešimtokų laukė nepatirti iššūkiai, interaktyvios mįslės ir netikėtų sprendimų reikalaujančios užduotys, kurias įveikti galima buvo tik pasitelkus visą išmonę ir komandos draugus.
    Išvyka – visų jos dalyvių kūryba. Tą dieną mokyklinio autobuso vairuotojas Ramūnas Zabiela mokiniams parodė, kad į Ramygalą veda ir kitas, labai jaukus, asfaltuotas ir gražiai vingiuotas kelias per rudenėjančią Lietuvos provinciją: Kauno Vilijampolė – Žeimiai – Šėta – Okainiai – Pavermenys... Kaip gera, kad akys dar gali užkliūti už bažnyčios bokšto tolumoje, kaip koks orientyras, kaip įrodymas, kad dvasiniams dalykams dar yra vietos mūsų krašto kasdieniame gyvenime. Šviesiai pilko granito stela Abraomui Kulviečiui pakeliui į jo tėviškę Kulvą – nebylus priminimas apie didžiausią XVI amžiaus eruditą lietuvį... Tereikia pasukti iš mintinai žinomo kelio...


    Galerija.


     

    Edukacinė išvyka

    5a_panevezysSpalio 13 dieną 5a mokiniai su klasės vadove Inga Bubiniene susiplanavo edukacinę išvyką į Panevėžio kraštotyros muziejų, kuriam šiemet sukanka 95 metai. Ramygalos penktokų grupė buvo devyniasdešimt penktoji, todėl iš muziejaus vaikai gavo nemokamą edukacinį užsiėmimą ir dovanų. Edukacinio užsiėmimo metu penktokai išgirdo popieriaus atsiradimo priešistorę, aptarė jo gamybos procesą, gamtos saugojimo svarbą, išbandė senovinį popieriaus gaminimo būdą, pasigamino unikalų popieriaus lakštą. Kino centre „Apollo“  mokiniai pasižiūrėjo kino filmą apie draugystę, šeimos svarbą ir tikrąją laimę „Sapnų kūrėjas“. Vėliau pramogavo žaisdami boulingą, aplankė atnaujintą Panevėžio miesto parką ir jo žaidimų aikštę.


    Galerija.


    Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu