Išvyka

kaunas_2020Spalio 16 dieną grupė II klasės mokinių su klasės vadove Alma Petrauskiene pabuvojo Kaune. Dešimtokai aplankė vieną seniausių gynybinių pilių Lietuvoje, pasivaikščiojo po senamiestį, kuriame gausu objektų, susijusių su LDK ir Hanzos sąjungos laikais bei lietuvių literatūra, pasigėrėjo miesto architektūros įvairove. Daugiausia teigiamų emocijų suteikė apsilankymas „Infinity room“ pabėgimo kambariuose. Čia dešimtokų laukė nepatirti iššūkiai, interaktyvios mįslės ir netikėtų sprendimų reikalaujančios užduotys, kurias įveikti galima buvo tik pasitelkus visą išmonę ir komandos draugus.
    Išvyka – visų jos dalyvių kūryba. Tą dieną mokyklinio autobuso vairuotojas Ramūnas Zabiela mokiniams parodė, kad į Ramygalą veda ir kitas, labai jaukus, asfaltuotas ir gražiai vingiuotas kelias per rudenėjančią Lietuvos provinciją: Kauno Vilijampolė – Žeimiai – Šėta – Okainiai – Pavermenys... Kaip gera, kad akys dar gali užkliūti už bažnyčios bokšto tolumoje, kaip koks orientyras, kaip įrodymas, kad dvasiniams dalykams dar yra vietos mūsų krašto kasdieniame gyvenime. Šviesiai pilko granito stela Abraomui Kulviečiui pakeliui į jo tėviškę Kulvą – nebylus priminimas apie didžiausią XVI amžiaus eruditą lietuvį... Tereikia pasukti iš mintinai žinomo kelio...

Edukacinė išvyka

5a_panevezysSpalio 13 dieną 5a mokiniai su klasės vadove Inga Bubiniene susiplanavo edukacinę išvyką į Panevėžio kraštotyros muziejų, kuriam šiemet sukanka 95 metai. Ramygalos penktokų grupė buvo devyniasdešimt penktoji, todėl iš muziejaus vaikai gavo nemokamą edukacinį užsiėmimą ir dovanų. Edukacinio užsiėmimo metu penktokai išgirdo popieriaus atsiradimo priešistorę, aptarė jo gamybos procesą, gamtos saugojimo svarbą, išbandė senovinį popieriaus gaminimo būdą, pasigamino unikalų popieriaus lakštą. Kino centre „Apollo“  mokiniai pasižiūrėjo kino filmą apie draugystę, šeimos svarbą ir tikrąją laimę „Sapnų kūrėjas“. Vėliau pramogavo žaisdami boulingą, aplankė atnaujintą Panevėžio miesto parką ir jo žaidimų aikštę.

Geografija

geografijos_pamoka_2020Ramygalos gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė Justina Meilutienė ugdydama mokinius siekia padėti jiems pažinti gimtąjį kraštą, todėl spalio 8–13 dienomis gimnazistai lankėsi Ramygalos miesto bibliotekoje. Netradicinėje aplinkoje vyko geografijos pamoka. Ia ir Ib klasių mokiniai pristatė žymiausių Lietuvos geografų ir keliautojų biografijas. Bibliotekininkė Audronė Kaupienė parengė ir pristatė knygų parodą apie Lietuvos keliautojus ir geografus, papasakojo apie garsius rašytojus bei kūrėjus, prisidėjusius garsinant Ramygalos kraštą.

Socialinė-pilietinė veikla

piliet_veikla_2020piliet_veikla2_2020piliet_veikla3_2020Klasės valandėlės metu 5a klasės mokiniai nusprendė ir toliau puoselėti labai prasmingą tradiciją, kuri atsirado jiems mokantis  ketvirtoje klasėje – sutvarkyti Ramygalos žydų kapines. Spalio 9 dieną, „apsiginklavę“ visais būtiniausiais darbo įrankiais, klasės vadovės Ingos Bubinienės auklėtiniai nugrėbė lapus, surinko šakas. Krapnojantis lietutis nesutrukdė šios labai prasmingos veiklos, o klasės vadovė galėjo didžiuotis savo pilietiškais penktokais.

Projektas

dazasvydis2_2020Ramygalos gimnazijos socialinė pedagogė Aida Bajorūnė su technologijų mokytoja Asta Naulickiene teikė paraišką ir gavo finansavimą vaikų vasaros projektui. COVID 19 ir čia įnešė savo korekcijas, bet niekas negalėjo net pagalvoti, kokios atkaklios ir išradingos gali būti mokytojos. Na ir kas, kad vasaros projektas virto bobų vasaros projektu. Iš rudenėjančio spalio buvo „išplėšta“ paskutinė gražesnė diena, per tirštą ryto rūką po vieną nuo namų surinkti mokiniai ir paskelbtas „Šeštadienis - dažasvydžio dienadienis“! Stumbravietės dažasvydžio šeimininkai svetingai priėmė visus projekto dalyvius ir sudarė sąlygas ne tik įnirtingam dažasvydžio mūšiui už vėliavą, bet ir naujai pramogai – taiklumo varžyboms. Staigmenų ir čia netrūko. Pasirodo, Danielė Augulytė (7b) ne tik muzikoje laurus skina. Šaudymo varžybose ji užėmė I vietą, aplenkė net vaikinus. Kazachiškas plovas padėjo atgauti jėgas, o kur dar apdovanojimai, saldžios dovanos... Mielos mokytojos, vasaros projektas užskaitytas, mokiniai nekantriai laukia kitos vasaros!

Paskaita

paskaita2_2020Spalio 6 dieną gimnazijos socialinė pedagogė Aida Bajorūnė pakvietė 8–I klasių mokinius dalyvauti paskaitoje „Paauglių savivertės ir motyvacijos stiprinimo dirbtuvės“. Mokiniams patikusį renginį vedė VšĮ „Juoda avis“ lektorės S. Andriukevičiūtė ir L. Stumbraitytė.

Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 5-ą mokytoju_diena_2020gimnazijos bendruomenė paminėjo Tarptautinę mokytojų dieną. IV klasės vadovo Audriaus Kučio auklėtiniai gimnazijos pedagogų nuotaiką praskaidrino gėlėmis, pertraukas užpildė kava ir nepaprastai skaniu tortu. Nuo dvyliktokų neatsiliko ir kitos klasės, suradusios pačių kūrybiškiausių būdų, kaip pasakyti ačiū savo mokytojams. Po 6 pamokų į aktų salę sukviestiems pedagogams dvyliktokės Viktorija Juzėnaitė ir Liveta Urbelytė visų gimnazistų vardu tarė nuoširdžius padėkos žodžius, linkėdamos neišsenkančių idėjų, netikėtų, praskaidrinančių dieną, staigmenų, kantrybės ir geros nuotaikos visus šiuos mokslo metus. Kaip santarvės ir laimės simbolius merginos įteikė mokytojams angeliukus. Nepaprastai jautriu šventės akordu nuskambėjo meninė kompozicija, kurią gimnazijos pedagogams padovanojo 6a klasės vadovės Renatos Rakašienės auklėtiniai. Įtaigiu poetiniu žodžiu, šokiu ir muzika šeštokai palinkėjo, kad mokytojus lydėtų laimė ir meilė, svajonė ir viltis, ieškojimai ir atradimai, kad jų sielas puoštų kantrybė ir pasiaukojimas, kurie uždegtų norą dalintis savo dvasiniais lobiais su mokiniais. Dar vienu šventės akcentu tapo Vilmos Kučienės mokinių, ketvirtokų, mintys apie mokytojus.