Geografija

geografija_krekenavaRugsėjo 30 dieną 6a klasės ir spalio 1 dieną 6b klasės mokiniai su geografijos mokytoja metodininke Justina Meilutiene vyko į Krekenavoje esantį „Girinio taką“. Pamokų metu įgytas teorines žinias šeštokai taikė praktikoje. Vaikštinėdami ir dairydamiesi į medžius, jie pasikartojo, ką žino apie miško ardus, prisiminė orientavimosi miške būdus ir pabandė nustatyti pasaulio kryptis čia pat miške. Šeštokai mokėsi naudotis kompasu, klausė paukščių balsų, tikrinosi su programėle BirdNET, ar juos pažįsta, iš bokštelio stebėjo danielius.

Sveikiname!

sveikiname_pianistesRugsėjo 26 dieną dvi mūsų gimnazijos aštuntokės, Panevėžio r. muzikos mokyklos mokinės Danielė Augulytė ir Viktorija Staškūnaitė tapo Vilniuje vykusio šalies jaunųjų pianistų konkurso diplomantėmis. Sveikiname Danielę, Viktoriją ir jų mokytoją Daivą Valkūnienę!

Edukacinė-pažintinė išvyka

vilnius2_2020vilnius_2020Siekdama plėsti savo auklėtinių kultūrinį akiratį, ugdyti supratimą apie architektūrą, paskatinti domėtis šiuolaikiniu menu, IIa klasės vadovė Laima Grikšaitė savo auklėtiniams surengė edukacinę-pažintinę išvyką į Vilnių. Rugsėjo 28 dieną dešimtokai aplankė garsųjį MO muziejų, kuris 2020 metais nominuotas geriausio Europos metų muziejaus apdovanojimui ir kurio kolekciją sudaro daugiau nei 5000 lietuvių modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių. Tai Lietuvos dailės aukso fondas nuo 1960-ųjų iki šių dienų. MO muziejaus pastatą suprojektavo pasaulinė architektūros žvaigždė Danielis Libeskindas. Muziejus yra iškilęs Vilniaus senamiesčio ir naujamiesčio sankirtoje, sumanytas kaip iš praeities į ateitį atsiveriantys kultūros vartai, jungiantys viduramžius menantį senamiestį ir modernųjį XVIII amžiaus Vilnių. Vėliau dešimtokai aplankė į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą  Vilniaus istorinį centrą, jame esančius architektūros šedevrus. Ne tik Prancūzijos prezidentas rugsėjo 28 dieną viešėjo Vilniuje...

Projektas

projektas_2020

Rugsėjo 21–25 dienomis Ramygalos gimnazija dalyvavo tarptautiniame Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kurio metu gimnazijos bibliotekininkės Daivos Leckienės paskatinti 2b ir 4 klasės mokiniai kartu su bendraamžiais iš kelių dešimčių Lietuvos ir Latvijos mokyklų domėjosi kaimyninės šalies istorija, kalba, kultūra, geografija, susipažino su latvių rašytojais. 2b klasės mokiniai skaitė Karlio Skalbės pasaką „Katinėlio malūnas“, atliko kūrybinius darbelius ir juos pristatė. Vyko latvių kalbos pamokos, kurių metu mokiniai mokėsi kalbėti latviškai, skaitė dialogą lietuvių ir latvių kalbomis, atliko užduotis. Bibliotekoje surengta knygų paroda, mokiniai susipažino su vaikams ir jaunimui išleistomis knygomis.
    Projektas „Baltų literatūros savaitė“ Lietuvos ir Latvijos mokyklose vyksta nuo 2017 metų. Mūsų gimnazija jame dalyvavo pirmą kartą.
    Projekto iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras ir Jonavos rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis.

Projekto partneriai - Vytauto Didžiojo universitetas, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centras, Lietuvos kino centras.

Projekto rėmėjai: „Kavos Draugas“, „Fėjos namai“, „Sapiegos klinika“, „Glasseson“, „Skaitmeninė rinkodara“, „Lonas“.

Parodėlė

parodele_2020Į mokyklą sugrįžę pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės auklėtiniai kaip didžiausią karantino trūkumą įvardijo draugų ir mokytojos gyvo kontakto nebuvimą, negalėjimą bendrauti, žaisti ar dirbti, kai atliekant įvairias užduotis nebeliko poreikio dalintis sumanymais, priemonėmis. Susiaurėjo užduočių įvairovė: būdami namuose ir neturėdami kai kurių įrankių ar medžiagų, mokiniai negalėjo atlikti vieno ar kito darbelio. Pasiilgę vieni kitų, ketvirtokai kibo į darbus. Kaip jiems sekėsi, parodėlės „Smagu sugrįžus į mokyklą!“ lankytojai gali pamatyti pradinių klasių korpuse.

Dažasvydis

dazasvydis_20207a klasės vadovė Aida Bajorūnė jau pirmomis mokslo metų dienomis pastebėjo, kad po nuotolinio mokymosi jos auklėtiniai turi daug neišnaudotos energijos, jiems trūksta aktyvaus pasibuvimo su draugais. Klasės vadovo valandėlės metu septintokai susiplanavo išvyką, kurios metu galėtų išlieti susikaupusią energiją, tinkamai ir turiningai praleisti laiką kartu. Buvo pasirinktas dažasvydis, kuris suteikia galimybę ne tik sportuoti gryname ore, bet ir padeda atskleisti savo galimybes, apmąstyti taktiką bei strategiją, lavina sugebėjimą greitai priimti sprendimą, panaikina psichologinę įtampą ir pasąmonėje kaupiamą agresiją. Rugsėjo 26 dieną Pašilių stumbryne septintokai ne tik išbandė dažasvydį, bet ir aplankė stumbrus. Įspūdingos dienos akimirkas užfiksavo Greta Viliūnaitė (IIa).

Edukacinė išvyka

8a_vilnius_2020Rugsėjo 24 dieną 8a klasės vadovė Julija Liesienė savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Vilnių, kuri prasidėjo apsilankymu „Okupacijų ir laisvės kovų“ muziejuje. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su muziejaus ekspozicijomis, kuriose atskleidžiamas Lietuvos nepriklausomybės praradimas XX a. viduryje, sovietų valdžios vykdytos represijos, tautos kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Ekskursijos dalyviai apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą, susipažino  su jame kalintų žmonių patirtomis kančiomis ir pastangomis neprarasti žmogiško orumo, tikėjimo ir vilties. Po to aštuntokai dalyvavo orientaciniame žaidime „Vilniaus kodas – pasaulio paveldas“. Atlikdami įvairias užduotis jie susipažino su svarbiausiomis Vilniaus istorinio centro vertybėmis – architektūros ansambliais ir jų ypatybėmis, skirtingų tautų ir religijų paveldu. Galiausiai buvo aplankytas „Vichy“ vandens parkas, kur mokiniai tobulino plaukimo įgūdžius ir tiesiog nuotaikingai praleido laiką.