Renginys

renginys_vasario21Vasario 21-ą paminėti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos į gimnazijos bibliotekos skaityklą rinkosi 5a ir 5b, 6a ir 6b klasių mokiniai. Čia jie iš arti pamatė svarbiausius lietuvių kalbos žodynus: „Dabartinės lietuvių kalbos žodyną“, „Lietuvių kalbos sinonimų žodyną“, „Lietuvių kalbos frazeologizmų žodyną“, „Lietuvių kalbos antonimų žodyną“, o taip pat ir „Tarptautinių žodžių žodyną“. Bibliotekininkė Daiva Leckienė supažindino mokinius su pirmąja lietuviška knyga Martyno Mažvydo „Katekizmu“. Renginio metu buvo prisiminti ir Panevėžio krašto kalbininkai. Žymiausias jų – Juozas Balčikonis. Mokiniai rinko gražiausią lietuvišką žodį. Dažniausiai buvo minimi „Ačiū“, „Meilė“, „Mama“.  Vėliau penktokai ir šeštokai atsakinėjo į virtualios viktorinos „Gimtoji kalba – tarsi švyturys...“ klausimus, atliko užduotis su žodžių sinonimais, kai teko apibūdinti paukščių čiulbėjimą pateikiant po vieną ar daugiau sinonimų. Mokiniai sužinojo, kaip spėjama, patį seniausią lietuvių kalbos žodį – mama. Kartu su bibliotekininke vaikai klaidžiojo po žodžių karalystę, kurioje gyvena ilgi ir trumpi, gražūs ir negražūs, pikti ir malonūs, linksmi ir liūdni, jauni ir seni, pats ilgiausias žodis, tarptautiniai žodžiai, irzliausias ir nelaimingiausias žodis „ne“.

Darbelių paroda

darbeliu_paroda_2022Po edukacinės išvykos į Klaipėdą, pasivaikščiojimo Baltijos jūros pakrante pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės 1a klasės mokiniai „atidarė“ laivų dirbtuves. Pirmokai tobulino konstravimo įgūdžius, gamino laivus, kūrybiškai panaudodami antrines žaliavas. Vasarą vaikai žada išmėginti, kaip tie laivai plaukia.

Paroda

mike_pukuotukasAnglų rašytojas Alanas Aleksandras Milnas (1882 – 1956) rašė pjeses teatrui, prozą, publicistiką, poeziją. Tačiau labiausiai šį rašytoją žinome dėl pasaulinę šlovę pelniusio kūrinio „Mikė Pūkuotukas“. Gimnazijos bibliotekininkė Daiva Leckienė ir dailės mokytoja Rima Miliūnienė pakvietė 5a ir 5b klasių mokinius paminėti Mikės Pūkuotuko autoriaus 140-ąsias gimimo metines ir  bibliotekoje surengti piešinių parodą apie Mikę Pūkuotuką ir jo draugus.

Kviečiame apsilankyti!

Olimpiada

Vasario 11 dieną įvykusios 70-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados (9–12 kl.) II etape I vietą užėmė Ramygalos gimnazijos matematikos vyresniosios mokytojos Laimutės Krištopaitytės mokinys Domantas Augulis (IIb). Sveikiname Domantą ir jo mokytoją!

Vasario 16-oji kitaip

vasario16_2022Vasario 11 dieną Ramygalos gimnazijos istorijos vyresniosios mokytojos Vaidos Bakšienės mokiniai kitaip minėjo artėjančią Vasario 16-ją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. 6a, 6b, 7b ir 8a klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie Lietuvos istoriją?“ ir varžėsi dėl žinovo titulo. Ia klasės mokiniai su mokytoja Vaida dalyvavo didžiausios Lietuvoje bendradarbiavimo pamokos siūlomose veiklose. Susijungę su Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazistais ir paspėlioję iš kur yra, aptarę nepriklausomybės siekius iki Vasario 16-osios akto pasirašymo, gimnazistai pristatė savo krašto signatarus, pakvietė partnerius pasitikrinti savo žinias atliekant Kahoot užduotis. Po pamokos apibendrinimo kiekvienas dalyvis parašė po „Žinutę Lietuvai“. 7a klasės mokiniai su klasės vadove Renata Rakašiene bendradarbiavimo pamokai jungėsi su Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos ir Mažeikių Kalnėnų progimnazijos mokiniais.

Nuoroda - https://padlet.com/jurgitasipaviciene/hjtxvfool82gq0md

Valentino diena

valentino_diena3_2022valentino_diena2_2022valentino_diena_2022Nors šių metų kalendorius ir pandeminė situacija buvo nedėkingi švęsti Valentino dieną mokykloje taip, kaip esame įpratę, vasario 11 dieną atostogų išeinančius gimnazistus ir mokytojus pradžiugino IIa ir IIb klasių vadovių Astos Naulickienės ir Sandros Gruzdienės auklėtinių pagaminta instaliacija. Dešimtokai pakvietė visus pasipuošti šiai šventei būdingomis spalvomis ir atributika, nusifotografuoti II aukšto fojė, o šventiniame stende palikti palinkėjimą.

Sausio 13-osios padėka

padeka2022_sausio13naujienlaiskis_sausio13