Pamokų laikas

  • 8.00—8.45
  • 8.55—9.40
  • 9.50—10.35
  • 10.55—11.40
  • 11.55—12.40
  • 12.55—13.40
  • 13.50—14.35
  • Nuorodos

    Skaitiklis

    Knygų paroda

    simonaityte2022 metai yra paskelbti Ievos Simonaitytės metais. Ramygalos gimnazijos bibliotekininkė Daiva Leckienė parengė knygų parodą, skirtą rašytojos 125-osioms gimimo metinėms paminėti.


    Ieva Simonaitytė laikoma žymiausia Klaipėdos krašto gyvenimo metraštininke. „Visuose mano kūriniuose – mano džiaugsmas, ašaros, kartėlis, visa mano širdis. Aš ne vienąsyk esu sakiusi, kad rašydama ir verkdavau, ir džiaugdavausi. O tai todėl, kad verkiama arba džiaugiamasi tik dėl saviškių. O savi – visas mano kraštas“. Literatūrinį kelią Ieva Simonaitytė pradėjo veikiama Pirmojo pasaulinio karo įspūdžių. Evutės, Eglaitės, Sesutės slapyvardžiais Klaipėdos krašto laikraščiuose paskelbė eilėraščių, apybraižų, apsakymų. Pripažinimo literatūros pasaulyje sulaukė už romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“. 1935 metais buvo apdovanota Lietuvos valstybine literatūros premija. Kad Ievos Simonaitytės kūryboje gausu autobiografinių motyvų, liudija jos pačios žodžiai: „Mano niekas neišgalvota, visa, kas parašyta – matyta, girdėta, viskas skaudžiai pačios išgyventa.“ Daugelis kūrinių siužetų, kaip sakė autorė, gimė ligoninėse, o į puslapius sugulė visos giminės likimas – nuo Šimonių iki Karalių. Vieniems prisiminti, kitiems susipažinti su Ieva Simonaityte ir jos kūryba padės parodoje esančios literatūros kritikų knygos ir pačios rašytojos kūriniai: romanai „Aukštųjų Šimonių likimas“, „Vilius Karalius“, „Pikčiurnienė“, viena iš autobiografinės trilogijos dalių „O buvo taip“ ir kt.


     

    Netradicinės istorijos pamokos

    ist_pamoka_2022Sausio 13 dieną istorijos vyresnioji mokytoja Vaida Bakšienė vedė netradicines istorijos pamokas 7a ir Ia klasėje. Vienybės ir atminimo žvakelių šviesoje septintokai ir devintokai peržiūrėjo buvusios mūsų gimnazijos mokinės Gretos Viliūnaitės paruoštą filmuką apie sausio 13-osios įvykius. Su mokiniais pasidalinti savo prisiminimais mokytoja Vaida pakvietė gimnazijos fizinio ugdymo mokytoją metodininką Egidijų Marozą. Jis papasakojo, kaip teko keisti kelionės į Vilnių tikslus, kaip prisidėjo statant barikadas, kaip iki šiol prisimena prie barikadų gertos arbatos skonį ir tą išskirtinį vienybės jausmą. Mokytoja Vaida pasidalino savo prisiminimais, kai pasibaigus televizijos programai su mama laukė žinių prie radijo imtuvo, kaip abi nerimavo, kas bus, kaip vėjuotą naktį iš septinto aukšto dairėsi į rūke paskendusį Panevėžį. Mokytoja prisiminė, kad anuomet barikados buvo statomos ne tik Vilniuje, jos kilo ir šalia dabartinio Panevėžio centrinio pašto, su mokiniais aiškinosi, kodėl to reikėjo. Vėliau mokytoja pakvietė mokinius neužmirštuolių žiedlapiuose įrašyti, kas jiems yra laisvė, už ką jie norėtų padėkoti arba ką norėtų pasakyti Sausio 13-osios gynėjams, ko palinkėtų ateities Lietuvai. Taip istorijos kabinete pražydo „Neužmirštuolių siena“. Mokytoja tiki, kad ji „žydės“ iki Vasario 16-osios ir pildysis naujais žiedais.


    Galerija.


    Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

    atmintis_gyva_2022Sausio 13-ją Ramygalos gimnazijoje paminėta Laisvės gynėjų diena. Languose dešimčiai minučių uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės.


    Edukacinis užsiėmimas

    pinigaiGruodžio mėnesį vyresniosios istorijos mokytojos Vaidos Bakšienės 7a ir 7b klasių mokiniai kelių mokymosi ciklų informaciją apibendrino nuotolinio edukacinio užsiėmimo „Pinigai. Nuo gintaro iki eurų“ metu. Lietuvos banko Pinigų muziejaus paruoštas edukacinis užsiėmimas septintokams suteikė galimybę ne tik  įtvirtinti įgytas žinias. Jie buvo kviečiami pamąstyti apie įvairius atsiskaitymo būdus, skirtingų istorinių laikų „valiutą“, kodėl ir kaip ji cirkuliavo, kas buvo jos atitikmenys. Mokiniai  diskutavo, kodėl nuo natūrinių mainų pereita prie banknotų, kaip tai keitė ir darė įtaką tarpusavio ryšiams. Edukacinio užsiėmimo  pabaigoje septintokai savo turimas žinias galėjo pademonstruoti Kahoot apklausoje.


    Galerija.


    Edukacinis užsiėmimas

    aviacijos_istorijaGruodžio 1 dieną vyresniosios istorijos mokytojos Vaidos Bakšienės IIa ir IIb klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos pamokoje apie Lietuvos tarpukario pasiekimus. Nuotolinio edukacinio užsiėmimo „Aviacijos istorija“ metu Kauno technikos kolegijos dėstytojas papasakojo apie pasaulio ir Lietuvos aviacijos istoriją, atsakinėjo į mokinių klausimus, pristatė Kauno technikos kolegijos specialybes, kurios tiesiogiai susijusios su aviacija: OMTE (Orlaivių mechanizmų techninis eksploatavimas) ir ASI (Avionikos sistemų inžinerija). Mokiniai susipažino su studijų programomis, šios krypties specialistų poreikiu Lietuvoje ir užsienyje, išgirdo pačių studentų atsiliepimus.


    Kalėdinė šventė

    2a_kaledos2a_kaledos22a_kaledos3Gruodžio 23 dieną 2a klasės mokiniai pakvietė savo tėvelius į nuotolinę Kalėdinę šventę. Per Zoom programą pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės auklėtiniai parodė iš anksto nufilmuotą spektaklį „Kaip katinėlis ir gaidelis namelį statė“.


    Kalėdiniai renginiai

    kaledos_vadokliai2kaledos_vadokliaiGruodžio mėnesį Vadoklių skyriaus pradinių klasių mokytoja Laima Dirsienė parengė mokinių darbelių parodėlę „Nykštukų mokyklėlė“. Eksponatus parodėlei sukūrė vaikai kartu su savo mamomis. Gruodžio 21 dieną Vadoklių skyriuje vyko pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų Kalėdinis sporto turnyras, kurį organizavo mokytojos Laima Dirsienė, Vilma Gabrytė, Jovita Leiputė.


    Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu