Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
STEAM pamoka
Siekdama didinti mokinių susidomėjimą matematika taikant DI technologijas, per mokinių įsitraukimą į tyrimus padėti jiems atrasti, kokią naudą žmonėms atneša technologijos, balandžio 16 dieną matematikos vyresnioji mokytoja Margarita Žižiūnienė savo 6a klasės mokiniams surengė išvyką į Panevėžio regioninį STEAM atviros prieigos centrą. Šeštokai dalyvavo neformaliojo ugdymo veiklų užsiėmime „Programavimo ir geometrijos pagrindai su mikrovaldikliu Mikro:bit“ robotikos-DI laboratorijoje. Susipažinę su mikrovaldikliu Micro:bit, mokiniai su jo pagalba kūrė šviečiančias geometrines figūras, ieškojo taškų koordinačių, prie paruoštos programos pridėjo savo sukurtą muziką, atliko kitas užduotis. Po pertraukėlės mokiniai savarankiškai kūrė žaidimą „Kosminė šaudyklė“, rungtyniavo, kas daugiau surinks taškų.
Edukacinė išvyka
Balandžio 3 dieną 7b klasės vadovė Ieva Mačiulaitytė-Stefanova ir 8b klasės vadovas Audrius Kučys savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Molėtus. Išvykos dalyviai užkopė į Mindūnų apžvalgos bokštą. Vėliau dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose Molėtų Astronomijos observatorijoje ir Lietuvos etnokosmologijos muziejuje. Mokiniai turėjo unikalią galimybę iš arti pamatyti, kaip dirba astronomai, kaip vykdomi moksliniai tyrimai ir kaip gaunami nauji duomenys apie Visatą. Jie sužinojo apie astronautiką, planetų tyrimus ir kosmoso ateitį. Kas žino, galbūt ši patirtis paskatins mokinius susidomėti mokslu ir technologijomis, siekti karjeros astronomijos, fizikos ar inžinerijos srityse.
Spektaklis anglų kalba
Balandžio 15 dieną gimnazijos I–III klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kauną. Kartu su anglų kalbos mokytojomis Rima Kerbeliene ir Orinta Gerdviliene mokiniai žiūrėjo American Drama Group Europe & TNT Theatre spektaklį anglų kalba „DR JEKYLL AND MR HYDE“. Įtaigi aktorių vaidyba, scenografija ir šviesų efektai padėjo jauniesiems žiūrovams įsigilinti į pjesę, perteikiančią žmogaus prigimties dvilypumo – gėrio ir blogio kovos viename asmenyje dramatizmą, naujai pasižiūrėti į klasikinį Roberto Louiso Stevensono kūrinį.
Tinklinis
Balandžio 15 dieną Panevėžio r. gimnazijų mišrių komandų tinklinio varžybose Ramygalos gimnazijos komanda iškovojo III vietą. Sveikiname Ievą Safronovaitę (8a), Aidą Januševičiūtę (8a), Matą Joną Kontenį (8a), Mantą Natašiną (7b), Joną Meilutį (7a), Gabiją Zupkaitę (8a), Kamilę Mečinskaitę (8a), Eriką Okockį (7b) ir fizinio ugdymo mokytoją ekspertą Egidijų Marozą!
Diena be kuprinių
Balandžio 11-oji Ramygalos gimnazijos mokinių parlamento siūlymu tapo „Diena be kuprinių“. Prie akcijos išradingai prisijungė ne tik anglų kalbos mokytojos Ievos Mačiulaitytės-Stefanovos auklėtiniai (7b) https://www.facebook.com/100016860305881/videos/pcb.23913813971557253/1006488204783859
Robotikos festivalis
Įgyvendinant Panevėžio rajono savivaldybės projektą „Tūkstantmečio mokyklos II“, balandžio 14 dieną Velžio gimnazijoje vyko I robotikos festivalis. Tarp šešių rajono TŪM gimnazijų robotų entuziastų festivalio veiklose dalyvavo ir Ramygalos gimnazijos atstovai, informatikos mokytojos Editos Petuškienės mokiniai: Titas Barzda (6a), Domantas Petkevičius (6a), Oskaras Petuška (6a), Matvii Sharov (6a), Rytas Liužinas (6b), Kristupas Augulis (8a), Kamilė Mečinskaitė (8a), Dovydas Mikalauskas (8a), Arnas Stankevičius (8a), Gabija Zupkaitė (8a).
Festivalis prasidėjo nuo mokinių kūrybinių darbų pristatymų. Ramygalos gimnazijos mokiniai Oskaras Petuška (6a) ir Domantas Petkevičius (6a) pristatė Lego Spike Prime projektą „Pasportuokime“. Dovydas Mikalauskas (8a) ir Arnas Stankevičius (8a) pristatė Lego Spike Prime projektą „Pjūklobotas“. Vėliau mokiniai buvo pakviesti į Kūrybines stoteles, kur pagal amžių ar turimą patirtį gavo robotų konstravimo užduotis. Vieną iš tokių stotelių parengė mokytoja Edita Petuškienė. Dirbdami stotelėje „Paliesk sienelę ir sugrįžk“ mokiniai turėjo grupelėse po 2 sukonstruoti ir užprogramuoti važiuojančią roboto bazę su jėgos jutikliu.
Po pietų su picomis, sultimis, gaiviaisiais gėrimais festivalio dalyviai prezentacijų salėje grupėmis pristatė savo veiklas Kūrybinėse stotelėse. Vėliau vyko festivalio refleksija. Mokiniai nuotraukose su telefonais rankose – tai ne šiaip žaidimai telefonu. Naudodami Mentimeter programėlę robotų entuziastai reflektavo renginį.
Džiaugiamės, kad Meidos Levickytės (8b) kurtas logotipas laimėjo kaip Robotikos festivalio logotipas, o Adrijos Jaraitės logotipas buvo panaudotas titulinėje renginio skaidrėje!
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.