„Ladygolo“ U14 regiono finalas, 2024 m.

ladygolas_u14_2024Kovo 13 dieną Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos didžiojoje salėje vyko Lietuvos merginų salės futbolo žaidynių „LADYGOLAS“ U14 Klaipėdos–Šiaulių–Panevėžio regiono finalas. Fizinio ugdymo mokytojo eksperto Egidijaus Marozo treniruojama Ramygalos gimnazijos komanda iškovojo II vietą ir pateko į šalies finalą.

Sveikiname Brigitą Navickaitę (6a), Emiliją Dangveckaitę (6b), Aidą Januševičiūtę (7a), Ievą Safronovaitę (7a), Gabiją Zupkaitę (7a), Ugnę Okockytę (7b), Justiną Jakaitytę (8a), Austę Miliūnaitę (8a) ir jų trenerį Egidijų Marozą!

Edukacinė išvyka

edukacine_isvyka_moKovo 15 dieną Ia klasės vadovė Renata Rakašienė savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Vilnių. Litexpo rūmuose devintokai aplankė Tarptautinę Baltijos juvelyrikos parodą ir dalyvavo edukacinėje programoje „Pasigamink gintarinį papuošalą“. „Pasimatavę“ juvelyro profesiją, mokiniai aplankė MO muziejuje veikiančią šiuolaikinio meno parodą „Šito pas mus nėra“. Toliau sekė pasivaikščiojimas po Vilniaus senamiestį. Vakare Operos ir baleto teatre mokiniai žiūrėjo „Baletų triptiką“. Taip baigėsi pilna įdomių patirčių ir neišdildomų įspūdžių diena.

Netradicinio ugdymo diena „Geltona. Žalia. Raudona“

geltona.zalia.raudona_2024Kovo 8 dieną gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena „Geltona. Žalia. Raudona“, skirta Kovo 11-jai paminėti. Dorinio ugdymo, menų, sporto ir technologijų metodinės grupės pirmininkės Sigutės Žalneriūnienės vadovaujami mokytojai organizavo veiklas. Aktų salėje viktorinas-protmūšius vedė Deividas Liberis (IIa) ir Kornelija Žukaitė (IIb). Klasių komandos spėjo Lietuvos miestą pagal užuominas, Lietuvos pilis, lietuvišką dainą, minė mįslę, atsakinėjo į klausimus. Per trečią pamoką viktorinoje-protmūšyje rungėsi 5–6 klasių mokinių komandos, per ketvirtą pamoką – 7–8 klasių komandos. Geografijos mokytoja Justina Meilutienė ir direktoriaus pavaduotoja Regina Petrulytė įteikė padėkas sėkmingiausiems geografijos olimpiados „Mano gaublys“ dalyviams. Per penktą ir šeštą pamokas vyko šventinis renginys, kuriame dalyvavo I–IV klasių mokiniai. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas. I–IV klasių mokiniams, olimpiadų ir konkursų prizininkams, buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės. Po to vykusiame protmūšyje susirungė gimnazijos mokinių parlamento pirmininko Deivido Liberio vadovaujama I–IV klasių mokinių komanda ir technologijų mokytojo Audriaus Kučio vadovaujama mokytojų komanda. Protmūšį vedė charizmatiškasis Ėriškių kultūros centro kultūrinių veiklų koordinatorius Valdemaras Liudvinavičius. Jam asistavo Gytis Zabiela (Ia). Puikus renginys parodė, kad mūsų širdys teisingoje vietoje!

Projektas „Aš tikrai myliu Lietuvą“

myliu_lietuva_2024Siekdamos puoselėti tautiškumo, pilietiškumo ir patriotizmo jausmus, parodyti, kokį sunkų kelią nuėjo Lietuva, kad būtų laisva ir nepriklausoma, mūsų gimnazijos pradinių klasių mokytojos jau keletą metų organizuoja projektą „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Projekto veiklos  buvo organizuojamos per integruotas lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, muzikos, dailės ir technologijų pamokas, per klasės vadovo užsiėmimus. Kovo 4 dieną vyko langų, bendrų erdvių puošimas. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo kūrybiniame konkurse „Rašau Lietuvos vardą“. Kovo 5 dieną mokiniai skaitė eilėraščius apie Lietuvą, vyko Raštingiausio mokinio klasėje konkursas. Kovo 6 dieną mokiniai su savo mokytojomis žiūrėjo ir aptarė filmus „Lietuva iš paukščio skrydžio“ ir  „Neregėta Lietuva“. Kovo 7 dienos veiklos buvo skirtos kūrybinių darbų „Ar pažįsti Lietuvą?“ atlikimui. Surengtos mokinių darbų parodos. Kovo 8 dieną aktų salėje vyko baigiamoji projekto dalis – šventinis renginys „Mes mylime Lietuvą“, kurį paruošė ir vedė pradinių klasių mokytojos Gerdos Navikienės 4a klasės mokiniai. Renginio metu Ramygalos gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas įteikė padėkas ir atminimo dovanas pradinių klasių mokiniams konkursų prizininkams. Už pagalbą ruošiant šventę ketvirtokai dėkojo muzikos mokyklos mokytojai Vaidai Nevulienei, muzikos mokytojai Aurelijai Šerėnienei, šokio mokytojai Renatai Rakašienei ir visoms pradinių klasių mokytojoms.

Konkursas

Kovo 4 dieną vyko 53-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso savivaldybės etapas. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Jūratės Pisankaitės mokinė Auksė Radziulytė (8b) užėmė II vietą. Sveikiname Auksę ir jos mokytoją Jūratę!

Olimpiada

olimpiada_dembavaKovo 5 dieną Dembavos progimnazijoje vyko Panevėžio krašto 5–8 klasių jaunųjų matematikų 27-osios olimpiados II etapas. Ramygalos gimnazijos mokinys Dovydas Degenis (5a) užėmė I vietą, Adrijus Lukoševičius (5a) –  IV vietą, Justina Masiokaitė (6a) – IV vietą, Kristupas Augulis (7a) – I vietą, Mingailė Marčiukonytė (8b) – I vietą. Šie mokiniai yra kviečiami į olimpiados III etapą.
    Sveikiname Dovydą, Kristupą, Mingailę, Adrijų, Justiną ir jų matematikos mokytojas Ingą Bubinienę ir Margaritą Žižiūnienę!

Spektaklis „Knygnešys“

spektaklis_knygnesysKovo 5 dieną Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus pradinių klasių mokiniai parodė spektaklį „Knygnešys“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams.  Renginio organizatorės logopedė Edita Murinienė ir pradinių klasių mokytoja Vilma Gabrytė džiaugėsi, kad vaidino visi mokinukai be išimties. Antrokai ir ketvirtokai puikiai žinojo scenarijų, todėl, atsidūrę prieš žiūrovus, nepasimetė, įveikė sceninį jaudulį ir prireikus improvizavo. Šis spektaklis buvo projekto „Ką aš žinau apie Lietuvą“ dalis. Jis žadino mokinių patriotinius jausmus, ugdė spontanišką vaikų kalbą, drąsą, pasitikėjimą savo jėgomis. Darželio grupės vaikai vaidintojams negailėjo aplodismentų.