Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Olimpiada
Ramygalos gimnazijos geografijos mokytojos metodininkės Justinos Meilutienės mokiniai dalyvavo 14-oje geografijos olimpiadoje 6–12 klasėms „Mano gaublys“ 2025.
Nugalėtojų pakyla:
6 klasė:
I vieta – Dovydas Degenis (6a)
II vieta – Rugilė Juškaitė (6a)
III vieta – Oskaras Petuška (6a)
7 klasė:
I vieta – Gabrielė Galvelytė (7a), Elija Jakobunytė (7a), Ineta Naujokaitė (7a), Ugnė Šiaulinskaitė (7b)
II vieta – Viktorija Bogdanova (7b), Rusnė Želnytė (7a)
III vieta – Albinas Batavičius (7b), Jonas Meilutis (7a)
8 klasė:
I vieta – Kristupas Augulis (8a)
II vieta – Tadas Miškinis (8a)
III – Dovydas Mikalauskas (8a)
9 klasė:
I vieta – Gabrielius Kiuberis (Ia)
II vieta – Skaistė Čeponytė (Ib)
III vieta – Matas Jagminas (Ia), Agnė Krištopaitytė (Ia)
10 klasė:
I vieta – Ieva Kirdeikytė (IIa), Dominykas Safronovas (IIa)
II vieta – Monika Masiliūnaitė (IIa), Titas Gverždys (IIa)
III vieta – Dominyka Kaliasaitė (IIa)
11 klasė:
I vieta – Žygintas Motužas (IIIa)
II vieta – Kotryna Žukaitė (IIIb)
III vieta – Kristupas Kairiūnas (IIIb)
12 klasė:
I vieta – Aivaras Zupka (IVa)
II vieta – Deimantas Urbonas (IVa), Mantas Miškinis (IVb)
III vieta – Ignas Gedgaudas (IVa)
Sveikiname!
Edukacinė išvyka
Gimnazijos direktorius, pilietiškumo pagrindų mokytojas Algis Adašiūnas kovo 26 dieną vedė netradicinę pilietiškumo pagrindų pamoką išvykoje į Panevėžio kino centrą „Garsas“. Dešimtokai dalyvavo kino pamokoje – žiūrėjo dokumentinį filmą „Archyvų detektyvas“. 2022-ųjų pavasarį Lietuvoje atrastas užmirštas fotografijos lobis – muziejaus archyvuose daugiau nei 80 metų slypėję 840 negatyvų. Režisierius Mindaugo Meškausko filmas pasakoja apie atkaklius muziejaus tyrėjus, kurių kantrybė ir užsispyrimas prikelia praeitį, vesdami žiūrovą per archyvų labirintus, kur kiekvienas atsakymas gimdo naujus klausimus. Tai kelionė į laikus, kai Kaune dar stovėjo mediniai namai, o Žaliakalnio šlaitai priminė favelų lūšnyną. Fotografas Antanas Ingelevičius fiksavo miestą, jo žmones ir kasdienybę, pirmojo Lietuviško teatro spektaklius ir Kauno bohemos gyvenimo akimirkas.
Olimpiada
Kovo 25 dieną dešimt Ramygalos gimnazijos mokinių dalyvavo Panevėžio krašto 5-8 klasių jaunųjų matematikų olimpiadoje. Nojus Petravičius (5b) laimėjo I vietą, Osvaldas Rimša (5a) ir Dovydas Degenis (6a) – II vietą, Adrijus Lukoševičius (6a) ir Kristupas Augulis (8a) – III vietą. Sveikiname jaunuosius matematikus ir jų matematikos mokytojas Ingą Bubinienę, Margaritą Žižiūnienę!
„Savaitė be patyčių“
Patyčios turėtų būti viena iš aktualiausių temų ne tik „Savaitė be patyčių“ dienomis, bet apie tai turi būti kalbama dažniau, nes tai vyksta ne kas savaitę, ne kas metus, tai vyksta nuolat. Tarptautinis mokyklinio amžiaus vaikų įpročių ir sveikatos stebėsenos centras, veikiantis 51-oje šalyje, kartu su Pasaulio sveikatos organizacija, atliko moksleivių gyvensenos ir stebėsenos tyrimą, per kurį paaiškėjo, kad Lietuvoje kas ketvirtas vaikas patiria patyčias ir tai yra blogiausias rezultatas tarp kitų valstybių. Tyrimas atskleidžia, kad mokykla vis dar yra pagrindinė vieta, kur vyksta patyčios.
Kovo 17–21 dienomis gimnazijoje vyko patyčių prevencijai skirti užsiėmimai, kuriuose dalyvavo 5a, 5b, 4a, 3b ir 3a klasių mokiniai. Užsiėmimų metu socialinė pedagogė Dalia Burokienė aiškino, kas yra patyčios, kokios jų rūšys, kokios gali būti priežastys, kaip atskirti patyčias nuo pajuokavimų. Gimnazijos sveikatos specialistė Danguolė Urbonienė pravedė viktorinas: „Mus vienija draugystė“ ir „Renkuosi – nesityčioti“, kurios padėjo įtvirtinti įgytas žinias. Geriausiai pasirodę mokiniai apdovanoti Visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis. Užsiėmimų pabaigoje akcentuota, kad vaikams nereikėtų vieniems spręsti patyčių situacijų – būtina kreiptis pagalbos į suaugusiuosius, o gimnazijoje: į socialinę pedagogę, klasės vadovus, administraciją, Vaiko gerovės komisiją arba į organizacijas „Vaikų linija“ ar „Jaunimo linija“.
Socialinė pedagogė Dalia Burokienė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė
Olimpiada
Kovo 27 dieną Lietuvos pradinukų matematikos olimpiados rajono etape trečių klasių grupėje I vietą laimėjo Ramygalos gimnazijos mokinys Adomas Šipelis (3a), ketvirtų klasių grupėje III vietą laimėjo Markas Lesnickas (4b).
Sveikiname Adomą ir Marką, jų mokytojas Astą Kuodytę ir Vitą Milašienę!
Edukacinė išvyka
Pradinių klasių mokytoja metodininkė Laima Černienė įsitikinusi, kad edukacinės išvykos ne tik praturtina mokymosi procesą, bet ir ugdo vaikų smalsumą, savarankiškumą bei socialinius įgūdžius. Jos suteikia vaikams nepamirštamų įspūdžių ir padeda mokymąsi paversti smagiu nuotykiu. Kovo 21 dieną mokytojos Laimos 2a klasės mokiniai apsilankė Panevėžio kino centro „Garsas“ pamokoje, kur žiūrėjo dokumentinį filmą „Smalsusis Tobis“. Šis filmas buvo puiki priemonė Žemės dienos minėjimui, nes perteikia svarbias temas apie gamtos pažinimą, atsakingą elgesį su aplinka ir smalsumo naudą mokantis apie pasaulį. Antrokai apsilankė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos sensorinėje pasakojimo edukacijoje ,,Legenda apie Neringą“. Tai vienas gražiausių lietuviškų padavimų, pasakojantis apie milžinę Neringą, kuri sukūrė Kuršių neriją. Ši legenda turi didelę edukacinę vertę. Atlikdami komandines užduotis, žaisdami interaktyvius žaidimus, vaikai ugdėsi bendradarbiavimo įgūdžius, o per diskusijas ir refleksiją stengėsi pastebėti, įvardyti savo ir kitų stipriąsias savybes, aptarti, kaip jas galima panaudoti blogiems ir geriems tikslams ar poelgiams. Panevėžio dailės galerijoje antrokai sužinojo, kas per molio rūšis yra šamotas, kodėl jis dar yra vadinamas akmens mase, kuo ypatingas. Paskui mokėsi lipdyti muilinės pagrindą, kraštus. Vėliau muilinę dekoravo, raižydami joje piešinį, lipdydami reljefines detales. Vieni tokiu būdu galėjo sukurti savo mėgstamo gyvūno ar augintinio atvaizdą, o kiti papuošti muilinę linksmu veideliu ar augalo motyvu. Darbelis „Linksma muilinė“ bus puiki dovana mamoms Motinos dienos proga. Apie patirtus įspūdžius edukacinės išvykos metu antrokams ilgai primins iš „Garso“ kino centro gautas dovanų švelniai apkabinantis žaislinis tinginys.