Tarptautinė virtuali iniciatyva – konkursas

sostasVasario mėnesį Ramygalos gimnazijos vyresniosios dailės mokytojos Rimos Miliūnienės paraginti mokiniai dalyvavo tarptautine tapusioje iniciatyvoje – konkurse „Sniego darbai“. Konkurso dalyviams buvo pasiūlytos temos: „Tradicinės sniego skulptūros“, „Ledo ir sniego kompozicijos“, „Piešiniai ant sniego“. Nepabūgę šaltų orų, pasirinkę sau patinkančią temą ir raiškos būdą, mokiniai eksperimentavo, kūrybiškai praplėtė nuotolinio mokymo galimybes, atsitraukė iš savo virtualios darbo vietos, išėjo į gryną orą, prisiminė, kuo ypač džiugindavo žiema. Kviečiame pasigrožėti gimnazistų darbų nuotraukomis.

Vasario 16-osios paminėjimas žingsniuojant

Vyresnioji istorijos mokytoja Vaida Bakšienė Ramygalos gimnazijos bendruomenę pakvietė prisijungti prie mobiliosios programėlės #walk15 judėjimo iššūkio mokykloms. Nuo sausio 13 dienos iki vasario 16 dienos   mūsų gimnazijos bendruomenė „nukeliavo“ virš 2 milijonų 110 tūkstančių žingsnių, virtualiai užaugino virš 2052 medžių, taip pamatė, kiek realiai prisideda prie taršos mažinimo. Vaida Bakšienė džiaugiasi, kad startavusi 400 pozicijoje, šiuo metu mokyklų reitinge Ramygalos gimnazija yra 203  ir tai, mokytojos įsitikinimu, ne galutinė pozicija. Ji informavo, kad mūsų bendrystė ir žingsniavimas nesibaigia. Gimnazijos bendruomenė priėmė dar vieną iššūkį – žingsniuoti už mokyklą iki Kovo 11-osios. Mokytoja kviečia žingsniuoti ir už pasirinktą Vasario 16-osios akto signatarą „Signatarų žingsnių iššūkyje“, taip ne tik judant,  bet ir kaupiant istorines žinias apie garsias tarpukario Lietuvos asmenybes.

Anglų kalbos pamokos

lithuania_2021Paskutinę dieną prieš atostogas anglų kalbos mokytojos metodininkės Sandros Gruzdienės pamokos buvo skirtos Vasario 16-ajai paminėti. Trečiokai ir ketvirtokai žiūrėjo puikų video pristatymą apie Lietuvą anglų kalba. Visi kartu nusprendė, kad kiekvienam besimokančiam anglų kalbos mokiniui reikia mokėti taisyklingai ištarti ir parašyti angliškai mūsų šalies pavadinimą, kaip į anglų kalbą verčiami svarbiausi Lietuvos istorijos įvykiai, tradicinių patiekalų ir lankytinų vietų pavadinimai. Atlikdami kūrybinę užduotį, trečiokai akcentavo žodį „Lithuania“, naudodamiesi Mentimeter programa pildė žodžius, kuriuos įsidėmėjo video įrašo metu. Vyresnių klasių mokiniai taip pat žiūrėjo video pristatymą anglų kalba ir su Mentimeter pildė angliškų ir lietuviškų žodžių debesį. Šį puikų video pristatymą apie Lietuvą galite pažiūrėti ir jūs, paspaudę ant šios nuorodos: https://www.youtube.com/watch?v=WH9mTk1mxkI

„Olympis“

olympis_2021Respublikinio edukacinio konkurso „Olympis 2020“ rudens sesijoje dalyvavo dešimt pradinių klasių mokytojų metodininkių Gerdos Navikienės ir Vilmos Kučienės mokinių. Tušinukai, skirtukai, diplomai, padėkos laukia Dovydo Mikalausko (4), Gabijos Zupkaitės (4), Ievos Safronovaitės (4), Kajaus Pečeliūno (4), Kamilės Mečinskaitės (4), Kristupo Augulio (4), Meidos Levickytės (4), Jauniaus Buliausko (1a), Osvaldo Rimšos (1a), o Žygimanto Navicko (1a) ir medalis. 2021 metų kovo 1–31 dieną konkurso organizatoriai kviečia mokinius į pavasario sesiją.

Nuotolinis edukacinis užsiėmimas

edukac_uzsiemimas_2021Vasario 10–11 dienomis 5a ir 5b klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos aviacijos muziejaus organizuojamame virtualiame edukaciniame užsiėmime „Kodėl skrenda lėktuvai?“. Edukaciniai užsiėmimai vyko klasės valandėlių metu per Google meet programą. Klasės vadovių Ingos Bubinienės ir Orintos Gerdvilienės auklėtiniai susipažino su aviacinės technikos įvairove: lėktuvais, sraigtasparniais, malūnsparniais, sklandytuvais ir kitais orlaivių tipais. Edukatorius atskleidė fizikos (aerodinamikos) dėsnius, papasakojo apie lakūno profesiją. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo apie svarbiausius Lietuvos aviacijos istorijos tarpsnius, pirmuosius lietuviškus lėktuvus ir juos kūrusias asmenybes.

Sveikinimai Lietuvai

vasario16_2021Pradinių klasių mokytojos metodininkės Laimos Černienės 2a klasės mokinių kūrybiniai darbeliai ant sniego – sveikinimai Lietuvai.

Olimpiada

Sausio 21 dieną nuotoliniu būdu vyko 68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados rajono etapas. Jame dalyvavo Ramygalos gimnazijos fizikos mokytojos metodininkės Laimutės Skiauterienės mokinys Domantas Augulis (Ib) ir Greta Viliūnaitė (II), užėmusi II vietą. Dėkojame Domantui už dalyvavimą. Sveikiname Gretą bei jos mokytoją!