Užgavėnių kaukės

uzgaveniu_kaukesArtėja įspūdinga Užgavėnių šventė. Ta proga 1b, 2b, 3b, 4b klasių mokiniai netrukus po žiemos atostogų su užsidegimu ėmė kurti kaukes. Šiuo metu jomis papuoštas Linų muziejus Upytėje. Pradinių klasių mokytojos Nijolė Šlevienė, Asta Žemkauskienė, Nijolė Navalinskienė, Lidija Striškienė kviečia apsilankyti Linų muziejuje ir pasigrožėti savo auklėtinių sukurtomis Užgavėnių kaukėmis.

Galerija.

Turistinė išvyka

turist.isvyka_5aSausio 23 dieną 5a klasė suspėjo pasimėgauti žiemos malonumais ir aktyviai praleido dieną Vadoklių girininkijoje. Su rogutėmis ir čiuožynėmis leidosi nuo kalno, surengė sniego gniūžčių mūšį, traukė virvę, šildėsi prie sukurto laužo. Kartu su savo klasės vadove Giedre Maželiene nusprendė išlaikyti klasės tradiciją žiemos išvykai.

Galerija.

Paroda

lauciui2lauciuiGimnazijos bibliotekoje parengta knygų paroda, skirta nuoširdaus mūsų mokyklos draugo Jeronimo Lauciaus 70-mečiui. Inžinierius, spaudos darbuotojas, vaikų rašytojas, leidėjas, redaktorius Jeronimas Laucius gimė 1946 metų sausio 1 dieną  Panevėžio rajone, Glebauskų kaime. Knygeles rašyti pradėjo nuo 30 metų. Savo knygose Jeronimas Laucius gilinasi į žmogaus jausmų pasaulį ir kaip pozityvistas ieško būdų atsakyti į visiems rūpimus gyvenimiškus klausimus, stengiasi skaitytojams sužadinti jų kūrybines galias, fantaziją, norą pažinti save ir nuolat besikeičiantį pasaulį. Džiaugiasi kiekvienu savo skaitytoju, kiekvienu jo laiškučiu ar žodžiu apie perskaitytą knygą.

Kviečiame apsilankyti parodoje, susipažinti su rašytojo išleistomis knygomis ir padaryti rašytojui šventę. Jeronimas Laucius yra pasakęs : „Man kiekvienas susitikimas su savo skaitytojais – bendravimo šventė“.

Viktorina

prof.pasaulyjeKad 5b klasės mokiniai kuo daugiau sužinotų apie profesijas, sausio 27 dieną gimnazijos bibliotekoje vyko viktorina „Profesijų pasaulyje“, kurią vedė gimnazijos bibliotekininkė Daiva Leckienė. Mokiniai atliko 10 užduočių. Su didžiausiu užsidegimu raidžių labirinte ieškojo profesijų pavadinimų, rašė profesijas, prasidedančias D raide, šifravo aukštųjų mokyklų pavadinimus. Susikaupimo reikėjo įvardinant profesijas pagal knygų pavadinimus  bei atliekant kitas užduotis. Viktorina „Profesijų pasaulyje“ mokiniams buvo įdomi ir suteikė naujų žinių.  Suskaičiavus taškus paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Evaldui Leckui, jis iškovojo I vietą ir tapo viktorinos nugalėtoju. II vietą laimėjo Evelina Stumbrytė, III vietą – Erika Krauzaitė ir Gabrielė Mečinskaitė, surinkusios po lygiai taškų. Laimėtojai apdovanoti padėkomis.

Knyga

knygaSausio 27 dieną mūsų gimnazijos mokiniai, Jaunojo kūrėjo konkurso „Kuriu pasaką“ laimėtojai, į namus grįžo ir savo artimuosius pradžiugino dar spaustuvės dažais kvepiančia savo kūrybos knyga „Aš kuriu“. Ji išleista Panevėžio rajono savivaldybės administracijos lėšomis. Konkursą vainikavusios šventės metu buvo parodytas spektaklis, pastatytas pagal konkurso I vietos  1–2 klasių grupėje laimėtojos Joanos Kakanytės pasaką „Debesų padažas“. Pasidžiaugsime, kad 3–4 klasių mokinių grupėje II vieta paskirta mūsų gimnazijos mokinei Evelinai Petravičiūtei, kuri šiuo metu mokosi 5a klasėje, už pasaką „Adelė ir jos stebuklinga lazdelė“, III vieta – buvusiai Jotainių skyriaus 4 klasės, dabar jau 5b klasės mokinei Rūtai Vaitelytei už pasaką „Kaip batuotas gandras lobio ieškojo“. Dar grupė mokinių paskatinti už kūrybiškumą, originalumą, meniškumą. Sveikiname kūrybingus konkursantus ir jų mokytojas!

Chemijos olimpiada

chem.olimpiada_201654-ojoje Lietuvos mokinių chemijos olimpiados II etape net du mūsų gimnazijos chemijos mokytojos metodininkės Zitos Žakevičienės mokiniai  – Jokūbas Fedorkinas (IIa)  ir  Lukas Keževičius (IIIa) – užėmė I vietą savo amžiaus grupėse. Aušrinė Karolina Kairytė (Ia) užėmė II vietą, Domantas Raila (Ia) – III vietą.

Sveikiname jaunuosius chemikus ir jų mokytoją!

Kalendorių kolekcija

kalend_kolekcijaKas mokykloje nežino apie gimnazijos kraštotyros muziejaus šeimininkės mokytojos Irenos Zubauskienės surinktą gausią kalendorių kolekciją?!!  O štai pasakyti, kiek jų jau yra surinkta, gali ne kiekvienas.  Ne taip seniai su fejerverkais pasitikti 2016-ieji savo duoklę kolekcijai jau atidavė, todėl ją šiuo metu sudaro net 5000 egzempliorių. Mieli gimnazistai, jei galite praturtinti kalendorių rinkinį dar nematytu „metskaitliu“, esate labai laukiami gimnazijos muziejuje.