Vaikų linija

Pamokų laikas

 • 8.00—8.45
 • 8.55—9.40
 • 9.50—10.35
 • 11.00—11.45
 • 12.00—12.45
 • 12.55—13.40
 • 13.50—14.35
 • Nuorodos

  Skaitiklis

  Tarptautinė nerūkymo diena

  nerukymo_diena_2018Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Jos tikslas priminti apie rūkymo žalą, padėti rūkantiems atsikratyti šio žalingo įpročio. Ramygalos gimnazijos 8–I klasių mokiniai kartu su vyresniąja biologijos mokytoja Julija Liesiene pritaria minėtiems tikslams. Lapkričio 15 dieną mokytoja pravedė mokiniams neeilinę pamoką. Žaidimo forma mokiniai aptarė rūkymą socialiniu, ekonominiu aspektu. Įvairių veiklų metu dar kartą prisiminė apie rūkymo daromą žalą, įsitikino, kad rizikuoti savo sveikata tikrai neverta.


  Galerija.


  „Piknikas“ miesto bibliotekoje

  piknikas_bibliotekaLapkričio 9 dieną 3b klasės mokiniai su savo mokytoja Lidija Striškiene apsilankė Ramygalos miesto bibliotekoje, kur įstaigos darbuotojos Marytė Čeponienė Ir Audronė Kaupienė surengė „Lapkričio pikniką su širdį šildančia poezija“. Bibliotekos „pievelėje“ pasivaišinę pikniko arbata ir sausainiais, grupėmis ir po vieną trečiaklasiai skaitė eilėraščius iš Metų knygos rinkimams pateiktų Violetos Palčinskaitės ir iliustruotojos Irenos Daukšaitės knygelės „Eilėraščiai iš namų“ bei Daivos Čepauskaitės ir dailininkės Ievos Babilaitės knygelės „Baisiai gražūs eilėraščiai“. Bibliotekininkės vaikams pristatė ir kitas knygas, išrinktas nominacijai „Geriausia 2018 metų vaikų knyga“. Renginio pabaigoje „pikniko“ dalyviai internetu balsavo už jiems labiausiai patikusią poezijos knygą.


  Galerija.


  Europos sveikos mitybos diena

  sveikos_mitybos_diena_2018Lapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Stanislava Subačienė inicijavo šios dienos paminėjimą mūsų gimnazijoje. 1–4 klasėse vyko renginiai, kurių metu buvo siekiama ugdyti mokinių subalansuotos mitybos įgūdžius, kad mokiniai suprastų, kokį poveikį gali turėti pagrindiniai geros mitybos principai, kaip svarbu sveikai maitintis ir reguliariai sportuoti. Pastarųjų metų tyrimai rodo, kad vaikų mityba nėra palanki sveikatai ir dažnai neatitinka sveikos mitybos rekomendacijų: nepakankamai naudojama vaisių, daržovių, grūdinių produktų, ypač viso grūdo. Minėdami Europos sveikos mitybos dieną 1 klasės mokiniai piešė ir paruošė parodėlę „Mano mėgstamiausias vaisius“, 2 ir 4a klasių mokiniai surengė akciją „Gerkime sultis – tai vitaminų šaltinis“, kurios metu vaikai gardžiavosi šviežiomis sultimis ir diskutavo apie vaisių ir daržovių naudą sveikatai. 3b klasės mokiniai surengė klasės valandėlę-diskusiją „Sveikas maistas – sveikata“, kurios metu išsiaiškino, kad žalios rakto skylutės simboliu paženklinti maisto produktai – ne dietiniai, tačiau jų sudėtis yra palankesnė sveikatai, sudėliojo dėlionę-maisto piramidę, piešė sveikatai palankią priešpiečių lėkštę. 3a klasės mokiniai ruošė sveikas ir gaivias vaisių-daržovių salotas, 4b klasės mokiniai gamino vaisių-daržovių vėrinukus. Kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste mokiniai aiškinosi, kaip tinkami mitybos įpročiai lemia gerą savijautą, optimalų kūno svorį, padeda išvengti tam tikrų sveikatos problemų.


  Galerija.


  Ugdymo karjerai renginys

  ugd_karjerai2ugd_karjeraiLapkričio 13 dieną gimnazijoje viešėjo Panevėžio jaunimo darbo centro vyr. specialistė Vilanda Gustaitė. Ji susitiko su 8a ir 8b klasių mokiniais. Specialistė kalbėjo mokiniams, kaip ir kada pradėti planuoti karjerą, kaip susidaryti karjeros planą, kodėl svarbu pažinti save, žinoti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Vilanda Gustaitė supažindino mokinius su šiuo metu paklausiomis profesijomis ir perspektyviausiomis ateities profesijomis. Kita renginio dalis buvo skirta testo atlikimui ir rezultatų aptarimui.

  Pamoka profesoriaus Alberto Zalatoriaus literatūrinėje svetainėje

  pamoka_zalatoriusLapkričio 7 dieną vyresnioji lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta Brazdžionienė pamoką IIa ir IIb klasių mokiniams vedė profesoriaus Alberto Zalatoriaus literatūrinėje svetainėje. Tai nauja, dar gerai neišbandyta edukacinė erdvė mūsų mokykloje. Į pamoką buvo pakviesta muziejininkė Irena Zubauskienė, kuri įdomiai papasakojo apie profesorių, jo nuveiktus darbus, svetainės įkūrimą. Mokiniai susipažino su literatūrinės svetainės eksponatais, iš arti apžiūrėjo mokyklos šimtmečio proga gautas dovanas, uždavė muziejininkei klausimų.


  Galerija.


  Parodos

  100_sirdziu3100_sirdziu2100_sirdziuGimnazijos bibliotekoje eksponuojama dailės mokytojos metodininkės Laimos Kiškienės mokinių iš 5a ir 5b klasės tapybos darbų paroda. Gimnazijos šimtmečio proga mokytoja II aukšto fojė surengė mokinių piešinių parodą „Šimtas širdžių gimnazijai“.

  Tarptautinis knygų skirtukų mainų projektas

  skirtukai_01Pirmą kartą gimnazijos 1–4 klasių mokiniai, paskatinti gimnazijos bibliotekininkės Daivos Leckienės, dalyvauja Tarptautiniame knygų skirtukų mainų projekte. Šis projektas apima bendradarbiaujančias mokyklas iš įvairių pasaulio šalių. Mokiniai turėjo sukurti knygų skirtukus ir jais apsikeisti su mokiniais iš kitos šalies. Spalio mėnesį mūsų gimnazijos mokinių pagaminti knygų skirtukai iškeliavo į Portugaliją, Escola Basica Sao Miguel do Milharado. Dabar jie nekantriai laukia siuntinuko iš Portugalijos.
  Gimnazijos bibliotekininkė Daiva Leckienė mano, kad tarptautiniuose projektuose dalyvaujantys mokiniai dažniau pastebimi, dažniau įvertinamas jų kūrybiškumas, sumanumas, mokėjimas bendrauti ir bendradarbiauti. Šis skirtukų mainų projektas yra paprastas, įdomus būdas dalintis skaitymo malonumu ir susirasti naujų draugų, naudojantis mokyklų bibliotekomis visame pasaulyje.
  Ar žinote, kad pirmieji knygų skirtukai pasirodė apie 1850 metus. Šiuo metu jie gaminami iš pačių įvairiausių medžiagų, netikėčiausių formų.


  Galerija.