Išvyka į KTU

ktu_2015KTU Cheminės technologijos fakulteto Aplinkosaugos technologijos katedra pakvietė mūsų  gimnazistus kovo 20 dieną dalyvauti organizuojamame renginyje moksleiviams „Švęsk Žemės dieną su KTU”. Į šį renginį kartu su chemijos mokytoja metodininke Zita Žakevičiene vyko net 18 gimnazistų, kurie mokosi chemijos A lygiu, tarp jų ir puikiai II etape pasirodę olimpiadininkai. Abiturientų komanda „Mėlyna, žalia, geltona“ turėjo galimybę išbandyti savo jėgas protų mūšyje aplinkosaugos temomis, o mokytoja – sudalyvauti seminare „Aplinkosauga. Dabartis. Iššūkiai.“

Ramygaliečius pasitiko mūsų gimnaziją baigusi, o dabar chemijos technologijos fakultete doktorante dirbanti Agnė Bankauskaitė. Ji pravedė ekskursiją, supažindino su įvairiais tyrimais, parodė laboratorijas, papasakojo savo sėkmės istoriją. Į namus išvykos dalyviai grįžo pasisėmę žinių, su dovanomis ir geros nuotaikos.

Edukacinė pamoka

1a_edukacinePradinių klasių mokytojos metodininkės Dalės Briaunienės 1a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Pasitinkame paukštelius“, kuri vyko Ramygalos miesto parke. Čia Ramygalos seniūnijos darbininkai iškėlė net 12 inkilėlių, kuriuos, susipažinę su parskrendančių paukščių rūšimis, dvi savaites gamino pirmaklasiai su savo tėveliais. Pamokoje dalyvavę ir inkilais paukšteliams pasirūpinę mokiniai buvo apdovanoti mediniais medaliais.

Frankofoniškojo žodžio konkursas

frankofonaifrankofonai1Kasmet kovo mėnesį prancūzų kalbos besimokantys Panevėžio rajono moksleiviai dalyvauja frankofoniškojo žodžio konkurse. Šiemet mūsų gimnaziją poezija, daina ir šokiu pristatė prancūzų kalbos mokytojos Linos Orieškienės paruošti dvyliktokai Karolina Nikštelytė, Justė Pakalnytė, Tautvydas Petrauskas ir Titas Janionis, septintokai drąsino ir palaikė komandą. Konkursą laimėjo Tautvydas Petrauskas (IVa). Jis įtikinamai įrodė, kad „mažiau reiškia daugiau“ – jo pieštai filmo iliustracijai su taikliu komentaru nešališka komisija (Panevėžyje gyvenančios ir pedagoginį darbą dirbančios prancūzės) skyrė pirmą vietą! Merci et bonne chance!

Sukaktis

sukaktisKalbos ir literatūros mokslo visuomenė šįmet pažymi kalbininko, vertėjo, profesoriaus Juozo Balčikonio gimimo 130-ąsias metines. Juozas Balčikonis, daugiausia nusipelnęs lietuvių leksikografijai (tęsė kalbininkų Kazimiero Būgos ir Jono Jablonskio darbus, buvo ilgametis didžiojo Lietuvių kalbos žodyno vyriausiasis redaktorius, pats užrašė keliolika tūkstančių žodžių), gimė

Ėriškiuose, o mokėsi Ramygalos pradinėje mokykloje. Ta proga gimnazijos muziejuje kovo 19 dieną lankėsi Lietuvių kalbos draugijos garbės pirmininkas doc.dr. Aldonas Pupkis, Lietuvių kalbos draugijos nariai.

Su vardadieniu!

vardadienisKovo 16 dieną gimnazijos bendruomenė paminėjo gražų dešimtmetį. 2005 metų kovo 16 dieną buvo atitaisyta „istorinė“ klaida – Ramygalos vidurinė mokykla atgavo gimnazijos vardą ir tapo šimtąja gimnazija šalyje. 62-osios laidos abiturientai, 2005 metų vasarą atsiėmę brandos atestatus, tapo I atkurtos gimnazijos abiturientų laida, o šiandieniniai dešimtokai niekada nesimokė vidurinėje mokykloje, jie nuo pat pirmos klasės ėjo mokslus gimnazijoje.

Čempionai !!!

virve_2015Kovo 14 dieną Panevėžyje vykusiame Lietuvos virvės traukimo uždarose patalpose čempionate (svorio kategorija 560 kg)  mūsų gimnazijos virvės traukikai labai šauniai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį: nepalikdami jokių vilčių savo varžovams iškovojo I vietą. Sveikiname pirmosios komandos narius ir jų trenerę kūno kultūros mokytoją Giedrę Maželienę bei  galingai startavusią antrąją virvės traukikų komandą, padovanojusią viltį iš serijos „Laukite pergalių“!

„Sniego gniūžtės“ stovykla

sg_2015„Sniego gniūžtė“ – tai prevencinė programa jaunimui, kuri padeda ugdytis bendravimo įgūdžius, moko priimti teisingus sprendimus ir skatina rinktis gyvenimą be alkoholio ir narkotikų. Kovo 6–7 dienomis grupė mūsų gimnazijos mokinių dalyvavo Paįstrio gimnazijoje vykusioje „Sniego gniūžtės“ stovykloje.