Pažintis su herbais

herbaiHerbas visada buvo labai svarbus ir valstybei, ir žmogui. Pradinių klasių mokytojos metodininkės Dalės Briaunienės mokiniai susipažino su Lietuvos miestų ir miestelių herbais. Trečiaklasiai išsiaiškino, ką reiškia herbų simboliai ir spalvos. Per dailės ir darbelių pamokas jie pagamino aplankytų miestų ir miestelių herbus. Savo darbeliais papuošė gimnazijos koridorių.

Tinklinis

tinklinis_2017Vasario 15 dieną Velžio gimnazijos sporto salėje vyko 2017 mokslo metų Panevėžio rajono gimnazijų ir vidurinių mokyklų mišrių komandų tinklinio varžybos. Šis turnyras buvo skirtas Vasario 16-ajai paminėti. Ramygalos gimnazijos tinklininkų komanda, kurią treniruoja kūno kultūros mokytoja metodininkė Giedrė Maželienė, tapo turnyro nugalėtoja. Sveikiname Austėją Katinaitę (IVa), Amandą Miškinytę (IVb), Karoliną Paškevičiūtę (IIIb), Roką Grakauską (IVb), Eimantą Karalių (IVa), Luką Keževičių (IVa) ir jų mokytoją!

Išvyka

1a_miltinisPradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės auklėtiniai labai žingeidūs, smalsūs, kūrybingi vaikai, žinantys daug pasakų. Pusė 1a klasės mokinių jau moka skaityti, yra aktyvūs bibliotekos lankytojai. Mėgstamiausios jų knygos – pasakų. Šiais mokslo metais keturi 1a klasės mokiniai kūrė pasakas ir dalyvavo jaunųjų kūrėjų konkurse. Pirmokai ypač mėgsta šiuolaikines pasakas, todėl vasario 12 dieną jų mokytoja surengė išvyką į premjerinį J. Miltinio dramos teatro spektaklį „Išgelbėkime kengūriuką“. Vaikai susipažino su teatro rūbine, žiūrovų sale, mokėsi rasti savo sėdėjimo vietą. Po spektaklio pasivaikščiojo po Panevėžį, Senvagę, linksmai praleido laiką vaikų laisvalaikio centre „Voro bokštas“.

Išvyka

1a_upyte41a_upyte31a_upyte21a_upytePradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė, skatindama savo auklėtinių domėjimąsi krašto tradicinėmis šventėmis, siekdama plėsti mokinių akiratį, ugdyti jų kūrybinius gebėjimus, vasario 14 dieną surengė edukacinę išvyką į Upytės amatų centrą. Pirmokai susipažino su centro veikla ir dalyvavo edukacinėje programoje – pasigamino Užgavėnių kaukes. 1a klasės mokiniai daug sužinojo apie Užgavėnių tradicijas ir papročius, išmoko naujų šokių, dainų ir ratelių. Per Užgavėnes pirmokai pasipuoš pačių pasigamintomis kaukėmis, klasėje surengs kaukių parodą.

Išvyka

kalitos_kalnasVasario 14 dieną 6a klasės vadovės Giedrės Maželienės auklėtiniai dar spėjo pasimėgauti besibaigiančios žiemos malonumais. Šeštokai ne tik gėrėjosi nuo Kalitos kalno atsiveriančiu nuostabiu gamtos vaizdu. Su profesionaliu instruktoriumi jie mokėsi įveikti specialią slidinėjimo trasą, „pasigauti vėją“ leidžiantis  su slidėmis nuo kalno.

„Ladygolas“

ladygolas_2017Vasario 14 dieną Dembavos progimnazijoje vyko Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų mergaičių, gimusių 2004 m. ir jaunesnių, komandų salės futbolo varžybos. Ramygalos gimnazijos kūno kultūros mokytojo metodininko Egidijaus Marozo treniruojamos komandos „Puriena 1“ ir „Puriena 2“ iškovojo II ir III vietas. Sveikiname jaunąsias futbolininkes ir jų trenerį!

Konkursas

rasom2017rasom2_2017Nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkuras „Rašom!“ – tai kasmetinis renginys, kurio tikslas yra ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, išrinkti gražiausią ir originaliausią rašyseną turinčius šalies gyventojus. Renginys skiriamas Vincui Kudirkai, vienam iš lietuvių tautinio sąjūdžio judėjimo, padėjusio pamatus modernios lietuvių tautos formavimuisi, politinio išsivadavimo, savos tautinės valstybės sukūrimui, ideologų. Dailyraščio konkursą organizuoja Lietuvių kalbos institutas, UAB „Biuro pasaulis“ ir iniciatyvinė pedagogų grupė.

Šiame konkurse kiekvienais metais dalyvauja ir mūsų gimnazijos mokiniai. Šiemet dailyraštį rašė dvidešimt lietuvių kalbos mokytojų Astos Brazdžionienės ir Danguolės Žąsinaitės mokinių iš 5, 8 ir I klasių. Į Vilnių išsiųsta 15 darbų. Gimnazijos bibliotekos skaitykloje parengtas stendas, kuriame eksponuojami gražiausi darbai.

rasom_2017