Skelbimas

skelbimas

Išvyka

Gegužės 6–7 dienomis 5a klasės vadovė Giedrė Maželienė savo auklėtiniams surengė edukacinę-pažintinę išvyką į Molėtų observatoriją. Išvykos programa buvo skirta padėti mokiniams suvokti Žemę kaip Visatos dalelytę, mokyti orientuotis žvaigždynuose, stebėti žvaigždes ir planetas,   susipažinti su Lietuvos astronomijos naujienomis, teleskopais. Penktokai aplankė etnokosmologijos muziejų, kuris savo išvaizda ir vidumi panašus į skraidančią lėkštę, grožėjosi nuostabiomis spalvotomis planetų, žvaigždžių ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Mokiniai dalyvavo astronomijos programoje „Žvaigždėtos naktys“. Naktinės ekskursijos metu stebėjo įdomiausius tą naktį matomus dangaus objektus observatorijos ekskursiniu teleskopu. Mokiniai susipažino su naktinio dangaus vaizdu, žvaigždynais ir ryškiausiomis žvaigždėmis specialaus astronominio lazerio pagalba.

Žygis

6b_zygis6b klasės vadovo Viliaus Grockio auklėtiniai vasaros atostogas pradėjo dviračių žygiu į Lietuvos Prezidento Antano Smetonos tėviškę Užulėnyje. Pakeliui aplankę Vadoklius, žygio dalyviai sustojo prie Prezidento gimtojo namo pamatų, vėliau susipažino su jo dvaru Užugiryje. Grįždami namo, kirto Piktakalnio mišką, kur rado 1863 metų sukilėliams skirtą paminklą, ir per Žižmius, Daniūnus pasiekė namus.

Pilietinis projektas

pilietinis_projektasPilietinis projektas „Aš už Lietuvą!” pirmasis pasitinka mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį. Jo idėja – padovanoti po gerą darbą savo šaliai ir taip drauge kurti šaunesnę Lietuvą. Projekto iniciatoriai kvietė rinktis gerą darbą savo šaliai ir padovanoti jį gegužės 27-ąją, kuomet švenčiama tarptautinė Kaimynų diena. Ramygalos gimnazijos muziejus, kuriam vadovauja mokytoja Irena Zubauskienė, ta proga organizavo atvirų durų dienas. Gegužės 27 dieną vyko edukacinis užsiėmimas „Liaudies menas: audiniai, tautinės juostos, siuvinėjimas, pynimas iš vytelių“ Ramygalos vaikų lopšelio-darželio „Gandriukas“ šešiametukų auklėtinių grupei. Gegužės 28 dieną muziejuje lankėsi 45-osios laidos abiturientai, po 28 metų trumpam sugrįžę į mokyklą. Gegužės 30 dieną lankytojai galėjo susipažinti su parodomis „Senoji Ramygala“, „Ramygalos mokykla“, ekspozicija „Prisimename Saulių Mykolaitį“. Birželio 1 dieną muziejuje lankėsi būsimieji pirmokai su tėveliais.

Pamoka

buk_saugus_2016buk_saugus2_2016Gegužės 30 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Darius Petraitis ir Laima Keblienė. Jie pradinių klasių mokiniams vedė pamoką „Būk saugus vasaros atostogų metu“. Pareigūnai parodė keletą filmukų apie ekstremalias situacijas, pasikalbėjo su mokinukais, kaip elgtis pakliuvus į pavojų. Darius Petraitis papasakojo ir apie šiuo metu dažnus telefoninių sukčių skambučius, perspėjo, kad geriausia tokiu atveju nutraukti pokalbį ir pačiam bandyti susisiekti su artimaisiais, išsiaiškinti, kas nutiko, o ne pasiduoti sukčių psichologiniam spaudimui. Policijos pareigūnus atlydėjo Panevėžio rajono pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė. Ji ne tik prisijungė prie pareigūnų, linkėdama vaikams saugios ir geros vasaros, bet ir apdovanojo 2a klasės mokinius ir jų mokytoją Dalę Briaunienę, kurie dalyvavo konkurse „Mes kartu“ ir sukūrė darbelius „Dovana šeimai“.

Edukacinė-pažintinė išvyka

siaures_lenkijaIIIa klasės vadovė Seliutė Gvergždienė ir Ib klasės vadovė Laima Grikšaitė birželio 3–5 dienomis surengė savo auklėtiniams edukacinę-pažintinę išvyką į Šiaurės Lenkiją. Mokiniai šalia Lietuvos sienos esančiuose Vygriuose aplankė ežerų apsuptą Kamendulių vienuolyno ansamblį bei popiežiaus Jono Pauliaus II apartamentus. Iš Vygrių vingiuotais prūsiškais keliais vyko į Gižycką. Vaikščiodami po miestą pamatė ne tik XIV amžiaus pilį bei orginalų, žmogaus ranka pasukamą tiltą, bet ir baltomis burėmis nusėtą ežero pakrantę. Aplankė Šv. Lipką – „baroko perlą“, sužinojo, kodėl bažnyčios viduje yra liepos medis, pasiklausė originalių „šokančių vargonų“. Pabuvojo Kentštyno miesto miškuose esančiame Hilerio bunkeryje „Vilko guolis“. Apžiūrėjo puikiai sutvarkytą Olštyno senamiestį ir pilį, kurioje gyveno garsiausias iš visų lenkų – Mikalojus Kopernikas. Vėliau kelionės maršrutas nuvedė į Štutovą (Štuthofą). Čia įsteigtoje koncentracijos stovykloje kalėjo ne tik Balys Sruoga, bet ir mūsų kraštietis kunigas Alfonsas Lipniūnas. Išvykos dalyviai aplankė Gdanską, apžiūrėjo miestą, lenkų vadinamą „mažaisiais Nyderlandais“. Sopote, garsiausiame Lenkijos kurorte, gėrėjosi kurortine architektūra, tiltu į jūrą, Kreivuoju namu.

Mokslo metų pabaigos šventė

metu_pabaigos_sventeBirželio 3 dieną gimnazijos aktų salėje šurmuliavo didelis būrys 6–8 ir I–III klasių mokinių. Juos  pasveikino ir turiningos, saulėtos, saugios vasaros palinkėjo gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas. IIa ir IIb klasių mokiniams jis įteikė pagrindinio ugdymo išsilavinimo pažymėjimus, pagyrimo raštus ir padėkas už gerą mokymąsi, aktyvią veiklą. Dešimtokus pasveikino ir atminimo dovanėles jiems įteikė klasių vadovės Birutė Tamokaitienė ir Danguolė Žąsinaitė, šokio mokytojos Renatos Rakašienės paruoštos šokėjos skyrė šokį, o Ia klasės merginos įteikė gėlių. Už puikius ir labai gerus akademinius pasiekimus, aktyvią veiklą gimnazijos direktorius apdovanojo didelį būrį 6–8 ir I–III klasių mokinių.