Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Edukacinė išvyka
4a ir 4b klasių vadovių Gerdos Navikienės ir Laimos Dirsienės mokiniai per įvairių dalykų pamokas susipažįsta su Lietuvos istorija, todėl buvo nuspręsta organizuoti patyriminę edukacinę išvyką į „Vikingų kaimą“. Ketvirtokai dalyvavo dvejose edukacinėse programose su Kultūros pasu. Pirmoji programa – apie stalo žaidimus. Ji buvo skirta mokinių bendrųjų ir specialiųjų kompetencijų ugdymui. Ketvirtokai ne tik išmoko juos žaisti, bet ir patys pasigamino labiausiai patikusius stalo žaidimus. Antrosios programos tikslas buvo gyvai pristatyti XIII a. istorijos laikotarpį, kuomet Lietuva formavosi kaip valstybė. Šios programos metu per aktyvų dalyvavimą vaikai susipažino su XIII a. gyventojų drabužiais: iš kokių medžiagų jie buvo siuvami, kokie aksesuarai, kokiais papuošalais puoštasi. Kiekvienas programos dalyvis apsirengė senoviniu drabužiu, kelis dalyvius patys vaikai aprengė pilnu XIII a. vyro ar moters kostiumu. Per praktines užduotis susipažino su to meto kario kasdienybe. Mokiniai išbandė kalavijus, kitus ginklus, pasimatavo šarvus, šalmus. Programą užbaigė teatralizuotas pasakojimas apie Karaliaus Mindaugo nuopelnus suvienijant baltų žemes ir pradedant Lietuvos, kaip stiprios ir galingos valstybės, istoriją.
Edukacinė išvyka
Spalio 6 dieną IVb klasės vadovė Justina Meilutienė savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Kauną. Mokiniai aplankė IX fortą, susipažino su jo istorija, dalyvavo edukacinėje programoje „Pabėgimas“. Vėliau išvykos dalyvių laukė pabėgimo kambario programa, kurią organizuoja „Mazebrain.lt“. Dvyliktokai loginės veiksmo pramogos, pagardintos siaubo elementais, metu tapo „žurnalistais“. Jie „atvyko“ į apleistą psichiatrinę, kurioje dingo kolega, ruošęs reportažą apie neaiškų eksperimentą. Tyrinėdami ir atrakindami vis kitas ligoninės patalpas, „žurnalistai“ atsakinėjo į paruoštus klausimus, buvo priversti dirbti komandiškai, priimti taktinius sprendimus. Programos pabaigoje per aptarimą paaiškėjo, kad iš 27 užduočių pavyko įveikti 7, todėl organizatoriai kvietė apsilankyti kitą kartą ir pagerinti rezultatą. Dvyliktokų nuomone, tai buvo pati baisiausia ir didžiausią įspūdį palikusi pramoga jų gyvenime.
Tarptautinė mokytojų diena
Kad mokinys pažintų tiesą, reikia jautraus
proto ir didelės širdies – to, ką turi žmogus,
pasirinkęs pašaukimą būti MOKYTOJU!
(Panevėžio r. meras Antanas Pocius)
Šiais metais Tarptautinę mokytojų dieną pedagogai minėjo gyvendami streiko nuotaikomis. Tačiau Ramygalos gimnazija stipri savo tradicijomis, todėl spalio 5 dieną klasių vadovių Astos Naulickienės ir Justinos Meilutienės auklėtiniai su muzika ir saldžiomis, tautinės vėliavos spalvomis dekoruotomis dovanėlėmis pasitiko savo mokytojus. Tarptautinei mokytojų dienai paminėti dvyliktokai surengė jaukią, nuoširdžią, kvepiančią tradicijomis ir kava šventę, kurią vedė Samanta Želnytė (IVa) ir Gabija Ramanauskaitė (IVb). Būsimųjų abiturientų paraginti, gimnazistai surado būdų, kaip pasveikinti mokytojus, kaip išradingai pasakyti ačiū eilėraščių posmais, daina, šokiu, piešiniu, nuotaikingomis skaidrėmis, sodo gėrybėmis, rankų darbo saldumynais, atvirukais, dekupažuotais akmenukais, proginiais rašikliais ... Dvyliktokų paruošta Kahoot viktorina nepaliko abejingo nė vieno mokytojo. Paminėti profesinę šventę, susitikti su kolegomis iš kitų rajono mokyklų ramygaliečiai buvo nuvykę į Bistrampolio dvarą.
Mokytojai dėkoja dvyliktokams ir jų auklėtojoms Astai ir Justinai už gražią šventę, valgyklos kolektyvui už saldžius sveikinimus, vienuoliktų ir dvyliktų klasių mokiniams, kad pavadavo pedagogus ir atsakingai pravedė pamokas 1–4 ir 5–8, I–II klasėms, muzikos mokytojai Aurelijai Šerėnienei už paruoštus dainorėlius, šokio mokytojai Renatai Rakašienei už šokėjų pasirodymą, mokinių tėveliams už pagalbą vaikams.
Sunku uždegti tamsą, lengviau gesinti šviesą…
Ar man padėsi? Jei taip, mes būsim jau dviese…
Sunku uždegti tamsą, lengviau gesinti šviesą…
Ar atsimerksi? Atsistosi? Ar išsitiesi?
(G&G Sindikatas)
Edukacinė išvyka
Rugsėjo 29 dieną etikos mokytojas Mantas Masiokas surengė edukacinę išvyką į Vilniaus universitetą II–III klasių mokiniams. Kartu su gide jie apsilankė Vilniaus universiteto bibliotekoje, kuri įkurta 1570 metais ir iki šių dienų išlikusi autentiškose erdvėse. Vilniaus universiteto biblioteka – seniausia Lietuvos valstybinės reikšmės akademinė biblioteka. Ji sudaro vieningą ir nepakartojamą Vilniaus senamiesčio architektūrinį ansamblį, reprezentuojantį Lietuvos mokslo ir kultūros pažangos istoriją. Ekskursijos metu mokiniai aplankė Universiteto kiemelius, Šv. Jonų bažnyčią, Filologijos fakultetą, grožėjosi jo patalpas puošiančiomis freskomis ir mozaikomis. Po įsimintinos ekskursijos gimnazistai dalyvavo netradicinėje pilietiškumo pamokoje „PAMOKA KITAIP – STREIKAS“ prie Vyriausybės rūmų, kur buvo susirinkę streikuojantys Lietuvos mokytojai.
Floristiniai paveikslai
Rudens krosas
Rugsėjo 28 dieną Ramygalos gimnazijos mokiniai, vadovaujami fizinio ugdymo mokytojo eksperto Egidijaus Marozo, dalyvavo Rudens kroso bėgime. Sportinė sėkmė lydėjo ramygaliečius pirmose 2023–2024 m. m. Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių sporto varžybose. Rugilė Čepaitė (IVa) užėmė I vietą, III vietas iškovojo Danielius Stanislovaitis (IVb), Austė Miliūnaitė (8a), Gabija Zupkaitė (7a), Valteris Melnikas (5a). Sveikiname Rugilę, Danielių, Austę, Gabiją, Valterį ir jų mokytojus!
Studijų mugė 2023
Rugsėjo 27 dieną Ramygalos gimnazijos II–IV klasių mokiniai su savo klasių vadovais dalyvavo „Studijų mugė 2023“ renginiuose „Kalnapilio“ arenoje. Jų laukė susitikimai su beveik 30 didžiausių šalies universitetų, kolegijų bei profesinių mokyklų atstovais, karjeros konsultantais, verslininkais. Mokiniai susipažino su Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų stenduose teikiama informacija, patarimais apie siūlomas studijų programas, priėmimo tvarką, pasirengimą studijoms. Smagu buvo susitikti buvusią mūsų gimnazijos abiturientę Eveliną Petravičiūtę, kuri pati prieš metus lankėsi „Studijų mugėje 2022“, o šiemet jau pristatinėjo mokyklą, kurioje studijuoja.