Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Edukacinis užsiėmimas „Cukraus petardos“
Spalio 19 dieną 5a ir 5b klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Cukraus petardos“. Vaikų ir paauglių sveikatos ugdymo specialistą Artiomą Šabajevą pakvietė gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė. Užsiėmimo metu mokiniai išsiaiškino, koks yra tariamas ir tikrasis supratimas apie sveiką maistą, reikiamą jo kiekį, kas lemia jo kokybę. Mokiniai įgijo žinių apie cukraus poveikį sveikatai: kaip cukrus pasisavinamas, kokie yra leistini cukraus kiekiai, kaip keičiasi mūsų kraujo fizinės savybės dėl besaikio cukraus vartojimo. Penktokai aktyviai įsitraukė į žinias patikrinantį žaidimą „Kahoot!“ platformoje, atsakinėjo į klausimus, buvo apdovanoti sveikuoliškais saldžiais prizais. Lektorius mokiniams akcentavo, kad gerai savijautai svarbu ne tik tinkama mityba, bet ir pilnavertis miegas, kasdienis fizinis aktyvumas, teigiamos emocijos ir streso valdymas.
Išvyka
Spalio 19 dieną IIb klasės vadovas Mantas Masiokas savo auklėtiniams surengė išvyką į Kirkilų pramogų parką, kuris prieš Helovyną virto nepakartojamai ir unikaliai dekoruotu šiurpinančio cirko tematikos parku. Išvykos dalyviai pateko į šešėlyje slypinčių grėsmingų klounų karalystę, kurie, netikėtai atgiję, išbandė baimės ribas. Drąsiausi dešimtokai išmėgino save velniškai baisiose karuselėse. Mokiniai ne tik gėrėjosi dekoracijomis, bet ir domėjosi, kaip jos pagamintos, su klasės vadovu diskutavo apie jų reikšmę, simboliką.
Geografijos pamoka
Spalio 18–19 dienomis geografijos mokytoja metodininkė Justina Meilutienė surengė pamoką 6a ir 6b klasių mokiniams netradicinėje erdvėje – Krekenavos regioniniame parke įrengtame Girinio pažintiniame take. Čia mokiniai teorines žinias taikė praktiškai, stebėjo danielius bei BirdNet programėlės pagalba nustatinėjo, kokie paukščiai gyvena girininkijoje.
Edukacinė išvyka
Pradinių klasių mokytojos metodininkės Laimos Černienės 1a klasės mokiniai labai mėgsta išvykas, žygius, netradicines pamokas už klasės sienų. Spalio 13 dieną jie lankėsi seniausiame knygyne Lietuvoje ir Baltijos šalyse – Panevėžio J. Masiulio knygyne, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Nuo raidės iki knygos“. Pirmokai sužinojo, kaip iš pirmykščių žmonių piešinių atsirado pirmosios raidės, išsiaiškino, kas tai yra „pergamentas“, „papirusas“, susipažino su J. Masiulio knygyno istorija. Pirmokai aktyviai žaidė edukacinius žaidimus, sprendė kryžiažodį. Vėliau jie dalyvavo įvadinėje edukacijoje „RoboLabas“ – Panevėžio švietimo centro padalinyje: išbandė robotų konstravimą, programinių kodų rašymą, įvairias kitas technologijas, ugdėsi matematikos ir skaičiavimo įgūdžius, projektavimo, problemų ir galimų sprendimo būdų paieškos gebėjimus, komandinio darbo ir pristatymo įgūdžius.
Solidarumo bėgimas
Pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 4a klasės mokiniai spalio 12 dieną inicijavo puikią pilietiškumo pamoką – solidarumo bėgimą. Visi mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo jau dešimtajame bėgime. Šiais metais tai solidarumo su Ukrainos vaikais bėgimas. Dalyvių lūpose skambėjo žodžiai: Ukraina!!! Renginio metu buvo suaukota 215,31 eur. Pinigai pervesti organizacijai „Gelbėkit vaikus!“
Edukacinė išvyka
Spalio 10 dieną 6a ir 6b klasių vadovių Aurelijos Šerėnienės ir Ievos Mačiulaitytės-Stefanovos auklėtiniai vyko į Kauną. Šeštokai dalyvavo kultūrinės edukacijos užsiėmime M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Per smagų žaidimą mokiniai susipažino su gana sudėtinga XIX a. ir XX a. Lietuvos ir pasaulio istorija. Sužinojo, kad daugybės pasaulio istorinių asmenų pėdsakus galima apčiuopti čia, Lietuvoje: nuo carų, kaizerių, iškilių karvedžių iki žymių dailininkų ar net Popiežiaus! Ekspozicija „Rūmų istorijos“ ir interaktyvus žaidimas „Lydekai paliepus“ leido patirti komandinio darbo džiaugsmus, išbandyti dar daugiau pojūčių (lytėjimo), suprasti, kaip jaučiasi nematantis žmogus ir kaip vienų pojūčių nebuvimą galima pakeisti kitais. Vėliau šeštokai išbandė Žaliakalnio funikulierių, pabuvojo Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje.
Edukacinė išvyka
Ia klasės vadovės Renatos Rakašienės auklėtiniai žingeidūs, aktyvūs. Jie mėgsta keliauti, tyrinėti, ieško naujų įdomių veiklų, nori daugiau laiko praleisti kartu. Spalio 9 dieną jie apsilankė Vilniaus rajone, Nemenčinės miške esančiame sovietiniame bunkeryje. Devintokai dalyvavo edukacinėje programoje „1984. Išgyvenimo drama“. Ši nuotykių kupina, interaktyvi istorijos pamoka, kurios metu mokiniai savo kailiu patyrė sovietinę realybę, mokiniams paliko neišdildomų įspūdžių. Po karinės rikiuotės pradmenų, pažinties su dujokauke ir tarybinės medicinos ypatybėmis, praėję „tardymą“ KGB kabinete ir „ištrūkę“ į laisvę, visiškai kitomis akimis dairėsi į Vilniaus senamiestį, Užupį.