Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Paskaita
Ramygalos gimnazijos mokytojų Ievos Mačiulaitytės–Stefanovos ir Julijos Liesienės kvietimu lapkričio 21 dieną su paskaita „Lietuvos paukščiai“ 7–8 klasių mokiniams buvo atvykęs Valstybinių miškų urėdijos Gamtos apsaugos, gamtotvarkos, rekreacijos ir medžioklės skyriaus specialistas, miškininkas, ornitologas, gamtos fotografas Mindaugas Ilčiukas.
Futbolas
Lapkričio 21 dieną Ramygalos gimnazijos fizinio ugdymo mokytojo eksperto Egidijaus Marozo vadovaujama komanda 2024—2025 mokslo metų Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų berniukų futbolo „5 prieš 5“ varžybose iškovojo II vietą. Sveikiname Ovidijų Varną (6b), Kajų Adomą Šulskį (5a), Kajų Tarulį (5a), Gvidą Šiaulinską (6a), Adrijų Lukoševičių (6a), Žygimantą Navicką (5a), Kristupą Jušką (5a), Valterį Melniką (6a), Airidą Naujoką (4a), Gytį Krištopaitį (6b) ir jų trenerį!
Protmūšis
Lapkričio 19 dieną Ramygalos gimnazijos mokiniai dalyvavo pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ kartu su Panevėžio rajono savivaldybe organizuotame nuotoliniame aplinkosauginiame protmūšyje „Išmesti lengva, bet permąstyti verta!“, skirtame paminėti Atliekų mažinimo savaitę. Sveikiname protmūšio nugalėtojas Solveigą Kontrimaitę (8b) ir Ievą Kirdeikytę (IIa)!
Flashmobas
Edukacinė išvyka
Pradinių klasių vyresniosios mokytojos Laimos Dirsienės 1b klasės mokinukai per pamokas kalbėjo temomis: „Mano augintiniai“, „Senelio kieme“, „Kas auga ir gyvena pas senelį“. Įtvirtinti teorines žinias buvo nutarta lapkričio 14 dieną Panevėžio Gamtos mokyklos edukacinėje programoje „Amžina atsakomybė už visa kas gyva“. Edukacija vyko Kultūros paso lėšomis. Išvykos dalyviai susipažino su Gamtos mokyklos lauko ir vidaus edukacinėmis erdvėmis, mini zoologijos sodu, „Gaspadinės“ ūkyje laikomais naminiais gyvuliais ir paukščiais, su edukatore aptarė, kokią naudą teikia gyvūnai žmonėms, išsiaiškino kaimo sodyboje gyvulių priežiūrai naudojamų daiktų paskirtį.
Per lietuvių kalbos pamokas mokiniai jau aiškinosi, iš kur atsiranda knygos, todėl teorines žinias įtvirtino J. Masiulio knygyne, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Nuo raidės iki knygos“. Pirmokai sužinojo, kaip iš pirmykščių žmonių piešinių atsirado pirmosios raidės, išsiaiškino „pergamento“, „papiruso“ reikšmes, susipažino su J. Masiulio knygyno, seniausio knygyno Lietuvoje ir Baltijos šalyse, istorija.
Tolerancijos savaitė
Per trisdešimt keturis Nepriklausomos Lietuvos metus užaugo nauja karta, gimusi be patirties gyventi totalitarinėje valstybėje. Šių dienų jaunoji karta yra besikeičianti ir atvira permainoms, tačiau netolerancijos apraiškų yra visur: namuose ir viešose vietose, mokyklose ir gatvėse. Kodėl kasmet grįžtama prie tolerancijos temos? Todėl, kad tolerancijos reikia mokytis visą gyvenimą, nes Tolerancija – tai kaip plyta, iš kurių statomas brangiausias ir vienas svarbiausių statinių Žemėje – žmogaus asmenybė.
Ramygalos gimnazijos dorinio ugdymo mokytojas metodininkas Mantas Masiokas pakvietė gimnazijos bendruomenę palaikyti Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyvą paminėti tarptautinę Tolerancijos dieną. „Tolerancijos savaitės“ metu, lapkričio 11–15 dienomis, akcentuodami, jog tik tolerantiškas žmogus gali būti atviras pozityvioms permainoms, klasių vadovai vedė klasės vadovo valandėles, mokytojai dalykininkai skyrė pamokas. Šių metų Tolerancijos dienos pavadinimas – PERMAINŲ VĖJAS, kurį simbolizuoja „vėjo malūnėliai“. Ramygalos gimnazijos mokiniai savo klasių vadovų kabinetų duris papuošė tolerancijos vėjo malūnėliais. Mokytojas Mantas dėkoja visai gimnazijos bendruomenei už pastangas kurti tolerantišką aplinką.
Spektaklis anglų kalba
Lapkričio 15 dieną Ramygalos gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Rima Kerbelienė surengė I–II klasių mokinių išvyką į Kauną. Mokiniai žiūrėjo spektaklį anglų kalba „Didysis Getsbis“. Spektaklio kūrėjai supažindino žiūrovus su vieno didžiausių XX a. JAV prozininkų Francis Scott Fitzgerald`o kūriniu apie tuštybę ir jausmus, apie iškreiptas visuomenės normas ir turto troškimą. Įtikinama, nuoširdi aktorių vaidyba, subtili ironija, skambėjusios dainos leido gimnazistams ne tik susipažinti su Amerikos literatūros šedevru, bet ir pagilinti anglų kalbos žinias.