Pamokų laikas

  • 8.00—8.45
  • 8.55—9.40
  • 9.50—10.35
  • 10.55—11.40
  • 11.55—12.40
  • 12.55—13.40
  • 13.50—14.35
  • Nuorodos

    Skaitiklis

    Paskaita „Tieskime tiltus gyvenimui“

    tieskime_tiltusDažniausiai, išgirdę žodį „donoras“, pagalvojame apie kraujo donorystę. Tačiau yra ne tik kraujo, bet ir organų bei audinių donorystė. Kraują žmonės per savo gyvenimą dovanoti gali daug kartų, taip išgelbėdami ne vieną gyvybę. Tačiau yra ir kitokie donorai – organų ir audinių, kurie jau po savo mirties gali dovanoti gyvenimą sunkiai sergantiems ligoniams, kuriems reikalinga organo transplantacija. Transplantacijų dėka pasaulyje kasmet išgelbėjama tūkstančiai gyvybių, tačiau dar daugiau žmonių miršta taip ir nesulaukę jiems reikalingo organo persodinimo. Laukiančiųjų vietoje gali atsidurti bet kas. Ne vieną liga užklumpa peršalus, apsinuodijus medikamentais ar maistu, po gripo komplikacijų, užsikrėtus kokiais nors virusais.
    Lapkričio 27 dieną Ramygalos gimnazijoje lankėsi Nacionalinio transplantacijos biuro direktorė Audronė Būziuvienė. I-IV klasių mokiniams skaitė paskaitas „Tieskime tiltus gyvenimui“, kurių metu kalbėjo apie organų donorystės ir transplantacijos svarbą, prasmę, procesą, rezultatus, paneigė mitus apie donorystę, papasakojo sėkmės istorijų. Organų donorystei gali būti dovanojama žmogaus širdis, kepenys, plaučiai, inkstai, ragenos ir audiniai. Tokiu atveju vienas donoras gali padėti daugiau nei septyniems žmonėms. Už dovanotus organus nei donorams, nei jų artimiesiems kompensacijos nėra mokamos. Šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia daugiau kaip šeši šimtai žmonių, iš jų dvylika vaikų.
    Donorystė – tai savanoriškas ir neatlygintinas organų, audinių ar ląstelių dovanojimas kitam žmogui, kartu dovanojant galimybę gyventi. Tai reiškia, kad visi donorystės procesai priklauso tik nuo pačių žmonių gerumo ir pritarimo donorystei. „Donorystė yra didžiausia žmogaus meilės išraiška žmogui“(Popiežius Jonas Paulius II).
    Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Urbonienė

    Edukacinė-pažintinė išvyka

    Ia_seimasLapkričio 27 dieną Ia klasės vadovė Inga Bubinienė savo auklėtiniams surengė edukacinę-pažintinę išvyką į Vilnių. Energetikos muziejuje devintokai dalyvavo edukacinėje programoje „3D skenavimas: skaitmeninė dimensija“. Jos metu mokiniai sužinojo, kokie yra 3D skenavimo principai, istorija ir panaudojimas skirtingose mokslo bei technologijų srityse. Praktinėje dalyje turėjo galimybę realiu laiku nuskenuoti savo veidą ir atsidurti skaitmeninėje dimensijoje! Kita edukacinės išvykos dalis buvo skirta apsilankyti LR Seime ir dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Kaip gimsta įstatymas?“


    Galerija.


    Kvadratas

    Lapkričio 22 dieną Ramygalos gimnazijos 5–6 klasių mokinių berniukų ir mergaičių komandos, vadovaujamos fizinio ugdymo mokytojų Egidijaus Marozo ir Gintauto Stanevičiaus, dalyvavo 2024–2025 m.m. Lietuvos mokyklų žaidynių kvadrato zoninėse varžybose ir užėmė III-ias vietas.

    Virtualios realybės edukacinis užsiėmimas

    virt_realybeLapkričio 26 dieną Ramygalos gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo asociacijos „Gamtos ateitis“ atstovų parengtame virtualios realybės edukaciniame užsiėmime atliekų rūšiavimo tema „Elfai mokosi rūšiuoti“.. Vaikai buvo pakviesti į virtualų susitikimą, kur susipažino su atliekų rūšiavimo kultūra visame pasaulyje, pamatė, kaip yra svarbu rūpintis savo aplinka ir kokie procesai gali įtakoti klimato atšilimą, gyvūnų, augalų išnykimą. Edukacijos metu vaikai susipažino su atliekų perdirbimo procesu: nuo atliekų surinkimo iki galutinio atliekų perdirbimo. Ši pažintis padėjo suvokti atliekų rūšiavimo svarbą ir kaip jas galima grąžinti naujam gyvenimui.


    Galerija.


    Edukacinė išvyka

    4a_robolabas_2024Lapkričio 22 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės 4a klasės mokiniai antrą kartą šiais mokslo metais lankėsi „RoboLabe“ – Panevėžio švietimo centro padalinyje. Ketvirtokai dalyvavo edukacinėje pažintinėje programoje „Kosminė kelionė į Marsą“. Jie sužinojo įdomių faktų apie skrydžius į kosmosą, apie tarptautines organizacijas, veikiančias kosmoso srityje. Užsiėmimo metu mokiniai sukonstravo marsaeigį. Ši STEAM veikla padėjo ketvirtokams perprasti blokinio programavimo pagrindus ir išmokė rašyti pirmuosius kodus. Veiklos skatino mokinių kūrybiškumą, kritinį mąstymą, lavino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.


    Galerija.


    Integruota pamoka

    4a_integruotaLapkričio 21 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Vilmos Kučienės 4a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros bei dailės pamokoje „Spalvingai komiški tikrovės vaizdiniai Tomo Dirgėlos knygose“. Pamoka vyko Ramygalos miesto bibliotekoje. Ketvirtokai visą mėnesį skaitė minėto autoriaus knygas, iliustravo jas. Ketvirtadienį pristatė klasės draugams.


    Galerija.


    „Geriausia ever pamokų diena“

    geriausia_dienaSiekdamos supažindinti mokinius su įkvepiančiomis asmenybėmis, suteikti galimybę įgyti naujų patirčių, kurios motyvuotų tobulėti, įtikinti mokinius, kad jų svajonių profesijos yra pasiekiamos ranka, Ramygalos gimnazijos karjeros konsultantė Sigutė Žalneriūnienė ir Ia klasės vadovė Inga Bubinienė lapkričio 21 dieną surengė išvyką į Kauną. „Žalgirio“ arenoje gimnazistai dalyvavo „Geriausia ever pamokų diena“ renginyje ir mokėsi kitaip. Jie dalyvavo nestandartinėse istorijos, energetikos, sveikatos, kūrybiškumo, muzikos „pamokose“. „Mokytojai“ – išskirtinės asmenybės – dalinosi savo ieškojimais ir įkvepiančiomis sėkmės istorijomis, pateikė praktinių patarimų.

    Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu