Edukacinė išvyka

vilnius_2019Gruodžio 11 dieną Ramygalos gimnazijos geografijos mokytoja metodininkė Justina Meilutienė IIa ir IIb klasės mokiniams surengė edukacinę išvyką. Jie lankėsi Vilniaus inovatyviose įmonėse bei ES informaciniame centre. Labai džiugu buvo susitikti įmonėje „OPTOGAMA“ dirbantį, vadovaujamas pareigas užimantį, Darių Mikšį, kuris prieš 18 metų buvo toks pat mokinys ir mokėsi kaimynystėje, tuometinėje Vadoklių vidurinėje mokykloje. Dariui Mikšiui buvo malonu priimti mokinius iš savo krašto. Nuoširdus pasakojimas apie lazerių atsiradimo istoriją, įdomūs ir praktiški užsiėmimai įmonėse ilgai liks mokinių širdyse. Jie suprato, kad norint vadovauti tokioms įmonėms, pirmiausia reikia gerai mokytis, kad kaimo mokyklos yra geros, tereikia turėti noro ir įdėti pastangų. ES informaciniame  centre mokiniai tikrinosi ir gilino žinias apie ES.

Išvyka

5a klasės vadovė Renata Rakašienė, telkdama klasės kolektyvą, siekdama ugdyti savo auklėtinių socialinius įgūdžius, skatindama juos ir toliau kultūringai elgtis ir bendrauti, gruodžio 9 dieną surengė išvyką į Panevėžio „Apollo“ kino teatrą Panevėžyje.

Edukacinė išvyka

ryga_2019Gruodžio 12 dieną 6a ir 6b klasių vadovai Aida Bajorūnė ir Mantas Masiokas surengė savo auklėtiniams edukacinę išvyką į pirmosios kalėdinės eglutės miestą Rygą. Kartu su išvykos vadove mokiniai pasivaikščiojo po Šventų Kalėdų dvasia alsuojantį miesto senamiestį, klausėsi legendų apie žymiausius Rygos pastatus, aplankė kalėdinę mugę. Po to susipažino su Paulo Stradinio Medicinos istorijos muziejaus, vieno iš didžiausių medicinos istorijos muziejų pasaulyje, pasakojančių apie medicinos raidą nuo seniausių laikų iki mūsų dienų, ekspozicija. Nukeliavę į netoli Rygos esančią didžiausią Baltijos šalyse bulvinių traškučių gamyklą „Adaži cipsi“, mokiniai puikiai praleido laiką: sužinojo, kaip atsiranda traškučiai, stebėjo jų gamybos procesą, paragavo įvairių rūšių „Adaži“ traškučių ir patys pasigamino savo vardinių traškučių.

Zumbakids užsiėmimai

zumbakidszumbakids2zumbakids3Gruodžio 9 dieną Ramygalos gimnazijoje vyko integruotos kūno kultūros pamokos 5, 6 ir 7 klasių mokiniams, kurias vedė ZUMBA KIDS trenerė Gabrielė Burlingė. Tokių užsiėmimų tikslas – formuoti teigiamą požiūrį į sveiką gyvenimo būdą, judant šokio ritmu lavinti judesių koordinaciją, išmokti bendrauti su kitais vaikais, išreikšti save šokyje. Linksmos, energingos pamokos metu pagal vaikų amžių pritaikytą šokių choreografiją vyko judri šokių ir žaidimų treniruotė. Ji didino mokinių fizinį aktyvumą, gerino nuotaiką, stiprino visą kūną. Po smagiai praleistos pamokos mokiniai su gera nuotaika grįžo į klases.

Edukacinė išvyka

bunkeris3_2019bunkeris2_2019bunkeris_2019Gruodžio 9 dieną Ramygalos gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Neringa Ramanauskaitė surengė 8, I–IV klasių mokinių edukacinę išvyką į Nemenčinės bunkerius. Mokiniai dalyvavo spektaklyje „Išgyvenimo drama 1984-ieji“. Aprengti pilkomis sovietinėmis šimtasiūlėmis, mokiniai pasinėrė į įtampos ir socialinių keistenybių pilną SSRS piliečio gyvenimą. Jie buvo vedami bunkerio labirintais, pamatė 1984-ųjų televizijos laidas ir parduotuves, buvo tardomi KGB kabinete, pratinosi nešioti dujokaukę, klausėsi tų laikų muzikos, ragavo sovietinių pietų.

Liaudiškų šokių festivalis

aguoneleVisą rudenį po šalies miestus ir miestelius keliavęs, tūkstančius gabių jaunųjų atlikėjų į šokio sūkurį įtraukęs didžiausias vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių konkursinis festivalis išrinko geriausius – baigiamuosiuose „Aguonėlės“ konkurso turuose laureato vardą pelnyti siekė net 72 šauniausi, originaliausias menines programas parengę vaikų kolektyvai iš visų šalies regionų. Tarp jų buvo ir Ramygalos gimnazijos jaunių liaudiškų šokių grupė „Gintarėliai“, vadovaujama šokio mokytojos metodininkės Renatos Rakašienės. Iš Prienų gruodžio 7 dieną „Gintarėliai“ grįžo su II laipsnio diplomu. Sveikiname!

Iniciatyva

Pradinių klasių mokytojosmetodininkės Laimos Černienės 1a klasės mokiniai mokosi kurti prasmingiausius artėjančių žiemos švenčių stebuklus. Jie prisijungė prie iniciatyvos „Misija Laplandija 2019“, kad pradžiugintų gabius, talentingus bei gerai besimokančius Lietuvos meno mokyklų mokinius, kuriems likimas buvo mažiau dosnus. Iniciatyva „Misija Laplandija 2019“ kvietė išpildyti vaikų svajonę – padovanoti jiems kelionę į magiškąją Laplandiją. Lėktuvą į orą galima pakelti nupiešus kalėdinį piešinį ar atviruką ir paskyrus jį savo miesto ar vietovės meno mokykloms. Visi keturiolika mūsų gimnazijos 1a klasės mokinių piešė ir savo darbelius paskyrė Panevėžio apskrities vaikams. Už jų gerumą bus atlyginta – vieną žiemos rytą savo pašto dėžutėje jie ras laišką nuo paties Kalėdų Senelio!