Piešinių konkursas

kaledu_dovanaRamygalos gimnazijos pradinių klasių metodinė grupė, kuriai vadovauja pradinių klasių mokytoja metodininkė Gerda Navikienė, gruodžio mėnesį organizavo Panevėžio rajono pradinių klasių mokinių piešinių konkursą „Kalėdų dovana“.

1 klasių mokinių grupės nugalėtojai:
    I vieta – Danil Averianov
    II vieta – Adelė Kubiliūnaitė ir Dominykas Šileika
    III vieta – Arijus Bertašius
    2 klasių mokinių grupės nugalėtojai:
    I vieta – Madona Šilkaitytė ir Ieva Svirskytė
    II vieta – Lėja Rudenkovaitė
    III vieta – Austėja Moržonaitė

3 klasių mokinių grupės nugalėtojai:
    I vieta – Kajus Muraška ir Elžbieta Antanaitytė
    II vieta – Elysa Ogbeborg
    III vieta – Ramūnė Zabielaitė
    4 klasių mokinių grupės nugalėtojai:
    I vieta – Laurynas Kvederavičius
    II vieta – Rugilė Lapinskaitė
    III vieta – Goda Tamulevičiūtė
    Sveikiname konkurso dalyvius ir jų mokytojus!

Parodėlė

angelasGruodžio mėnesį 1–4 klasių mokiniai vykdė projektą „Angelas“. Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Laima Dirsienė paruošė mokinių darbų parodėlę.

Šventinis žiburėlis

sventinis_ziburelis4b klasės vadovės Laimos Dirsienės auklėtinių šventinis žiburėlis gruodžio 22 dieną buvo tikrai neeilinis. Ketvirtokus aplankė Meškutis Gučis!

Adventinė programa

adventine_sventeGruodžio 21 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Gerdos Navikienės 4a klasės mokiniai dalyvavo adventinėje programoje „Vai ir atbėga Kalėdos“, kurios metu buvo prisiminti senieji papročiai ir tradicijos. Ketvirtokai giedojo adventines giesmes, šoko tautinius šokius, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, sekė pasaką, mokėsi padengti Kūčių stalą, prisiminė Kūčių vakaro burtus. Mokytoja Gerda džiaugėsi, kad programoje aktyviai dalyvavo ketvirtokų tėveliai.

Mokinių piešiniai

mokiniu_piesiniaiGimnazijos III aukšto koridorių drąsiai galime vadinti mokinių piešinių alėja. Čia eksponuojami dailės vyresniosios mokytojos Rimos Miliūnienės 6–8, I–II klasių mokinių piešiniai, atlikti įvairiomis technikomis.

Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ peržiūra

luzeriaiSiekdama plėsti savo auklėtinių akiratį ir atsižvelgdama į teigiamus jų atsiliepimus apie paskutinį klasėje žiūrėtą bei analizuotą mokomąjį filmą, 7a klasės vadovė Edita Petuškienė gruodžio 7 dieną organizavo nuotolinę edukacinio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ peržiūrą Kultūros paso lėšomis. Klasės vadovė parinko šį filmą ne atsitiktinai. Juostos režisierius – Arūnas Matelis, herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią link medalių komandos lyderiams, tapę universaliu pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiu. Filmas keičia požiūrį į sportą, pergalę, komandinį darbą, skatina bendruomeniškumą, pagarbą, plečia valios bei stiprybės suvokimą. Klasės vadovės nuomone, dokumentikos žanras septintokams nebuvo itin lengvai įkandamas, nes dėmesio palaikyti nepadėjo veiksmų gausa, specialieji efektai ar įspūdingas garso takelis – reikėjo atidžiai stebėti, klausyti ir suvokti labiau vidinę herojų dramą, pajusti subtilias emocines spalvas iš pažiūros ramiuose monologuose ir tarsi kodą dėlioti atskirus žodžius, mintis, kurie priverstų suvokti visą asmenybių, vadinamųjų „gregorių“ didingumą ir stiprybę. Ji tiki, jog truputį geriau pažinę dviračių sporto nematomuosius lyderius, jos auklėtiniai šiek tiek pasikeitė ir paaugo.

Edukacinė–pažintinė išvyka

vilnius_partizanaiGruodžio 19 dieną Ib klasės vadovė Sigutė Žalneriūnienė savo auklėtiniams surengė edukacinę-pažintinę išvyką į Vilnių. Su Kultūros pasu devintokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Partizanų paslaptys“, kurio metu susipažino su vienu iš labiausiai Lietuvos istorijoje aptariamu okupacijos, trėmimų ir partizaninio judėjimo laikotarpiu (1944–1953 m.) Naudodamiesi naujausiomis VR technologijomis, savo kailiu mokiniai patyrė, kaip naktį sunku orientuotis tamsoje, kaip svarbu buvo partizanams gerai paslėpti bunkerį, koks gyvenimas virė po žeme. Klasėje daug vaikinų, kuriuos domina technika. Apsilankę Energetikos ir technikos muziejuje, devintokai susipažino su Vilniaus miesto elektrinės įrenginiais, su šimtamete šio technikos paveldo objekto istorija bei elektros gaminimo principais. Apžvalginės ekskursijos metu mokiniai pasigrožėjo artėjančių švenčių dvasia alsuojančiu Vilniumi.