STEAM veikla

3a_steamBalandžio 12 diena pradinių klasių mokytojos metodininkės Laimos Černienės 3a klasės mokiniams buvo kupina  pažinimo džiaugsmo. Jie dalyvavo nuotolinėje praktinėje STEAM veikloje „Aš – jaunasis mokslininkas!“. Bendradarbiaudami su draugu, išreikšdami savo kūrybiškumą trečiokai gamino „Oliziukus“. Parsinešę į namus, vaikai turės kasdien kruopščiai laistyti savo „Oliziuką“, kad išdygtų ir užaugtų žali daigeliai. Taip mokiniai ugdysis atsakomybės jausmą, stebės, per kiek laiko sudygsta sėklos, kaip „Oliziukas“ keičiasi, galės suformuoti šukuoseną.

Pamokos miesto bibliotekoje

2b_miesto_bibliotekaBalandžio 12 dieną pradinių klasių vyresniosios mokytojos Lidijos Striškienės 2b klasės mokiniai lankėsi miesto bibliotekoje. Kadangi knyga – langas į pasaulį, bibliotekininkė Audronė Kaupienė padėjo antrokams „atverti“ tą langą. Ji supažindino mokinukus su knygomis, kurios dalyvauja Metų knygos vaikams rinkimuose. Antrokai paskaitė eilėraščių, nurašė po patikusį posmelį, jį iliustravo.

Olimpiada

Kovo 31 dieną vyko Panevėžio krašto 5–8 klasių jaunųjų matematikų olimpiados II etapas. Kristupas Augulis (5a) ir Austė Miliūnaitė (6a) savo grupėse užėmė I vietas, Akvilė Palionytė (8a) – III vietą. Sveikiname Kristupą, Austę, Akvilę ir jų matematikos mokytojus Ingą Bubinienę ir Vilių Grockį!

Viktorina

Balandžio 7 dieną minima Pasaulinė sveikatos diena. Šių metų tema – „Mūsų planeta – mūsų sveikata.“ Panevėžio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pakvietė mokinius paminėti šią dieną dalyvaujant nuotolinėje viktorinoje Quizz platformoje. Viktorinoje dalyvavo 408 mokiniai. Jie turėjo atsakyti į 15 klausimų. Į greičiausiai ir geriausiai atsakiusių į pateiktus klausimus dešimtuką pateko Ramygalos gimnazijos Ia klasės mokinė Liveta Pratusytė. Sveikiname!

Pamokas veda tėveliai

pamokas_veda_teveliaiLabai svarbu, kad mokymasis teiktų vaikui džiaugsmą, skatintų mokymosi motyvaciją, kad ugdymas remtųsi partneryste, dialogu tarp mokytojo ir tėvų. Kai vaikas mato tėvus, dalyvaujančius klasės gyvenime, bendradarbiaujančius su mokytojais, stiprėja mokyklos svarbumo pajutimas. Viena iš tokių bendradarbiavimo formų yra pamokos, kurias veda mokinių tėveliai. Jos mokiniams tampa tikra švente. Tėvų vedama pamoka – galimybė tėvams artimiau susipažinti su klasės mokiniais, patiems patirti, ką reiškia būti mokytoju. Balandžio 8 dieną pradinių klasių mokytoja metodininkė Laima Černienė pakvietė Lukrecijos mamą Vaidą Aleknavičienę pravesti 3a klasės mokiniams dailės ir technologijų pamokas. Mamytė pamoką pradėjo pokalbiu apie Velykas, Velykų tradicijas, papročius. Ji atkreipė trečiokų dėmesį, kad už dviejų dienų – Verbų sekmadienis. Ji pasiūlė mokiniams padaryti verbą. Aptarę darbui reikalingas priemones ir darbo eigą, trečiokai kibo į darbą. Dirbdami grupėse gamino įvairiaspalves gėles iš krepinio popieriaus. Antrąją pamoką komponavo verbą. Vaikai ilgai džiaugėsi pagamintomis verbomis, šypsojosi ir negailėjo pagyrų vienas kitam. Ačiū Lukrecijos mamai!

Edukaciniai konkursai „Olympis 2022“

olympis_2022Ramygalos gimnazijos mokytojų Laimos Černienės, Orintos Gerdvilienės, Sandros Gruzdienės, Astos Kuodytės, Vitos Milašienės, Gerdos Navikienės mokiniai sėkmingai dalyvavo edukaciniuose konkursuose „Olympis 2022“ (pavasario sesija). Sveikiname konkurso medalininkus ir diplomantus: Roką Aitvidą (1b), Gabiją Vasiliauskaitę (1b), Marką Lesnicką (1b), Aurėją Navikaitę (1b), Danielę Pečeliūnaitę (2a), Kajų Adomą Šulskį (2a), Kajų Tarulį (2a), Kristupą Jušką (2a),  Martyną Stiklinskaitę (2a), Oną Čiapaitę (2a), Osvaldą Rimšą (2a), Vejetą Žudytę (2a), Adrijų Lukoševičių (3a), Dovydą Degenį (3a), Liepą Kubiliūtę (3a), Lukreciją Aleknavičiūtę (3a), Lėją Reinartaitę (3a), Rugilę Juškaitę (3a), Rusnę Karpavičiūtę (3a), Albiną Batavičių (4), Justiną Masiokaitę (4), Kajų Pečeliūną (5b), Meidą Levickytę (5b), Gytį Zabielą (7a), Godą Jonaitytę (7b), Armandą Kulbytę (III), Roką Žukauską (III)!

Integruota technologijų ir biologijos pamoka

integruota_pamoka_vadokliaiRamygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus 6 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo biologijos mokytojos Julijos Liesienės ir technologijų mokytojo Arūno Griauzdės integruotoje technologijų ir biologijos pamokoje. Kartu su mokytojais mokiniai valė senus ir kėlė naujus inkilus paukšteliams. Mokiniams įdomu buvo pažiūrėti, kas apsigyvenę inkiluose, susipažinti su Lietuvoje gyvenančių paukščių gyvenimo būdu, mityba, lizdelių sukimu, perėjimu. Zylių, musinukių, grąžiagalvių ir kitų mažų paukštelių inkilus reikia kas dveji metai išvalyti, nes jie patys neišsivalo. Per dvejus, kartais per vienerius metus inkilai būna prinešti iki landos ir paukšteliai nebeturi vietos perėti, nes didžiosios ir mėlynosios zylės per metus gali išvesti iki 3 vadų, tad lizdas statomas ant lizdo. Varnėnai yra vieninteliai paukščiai, kurie patys išsivalo inkilus. Valydami inkilus mokiniai pamatė, ar jie buvo apgyvendinti, žymėjosi apgyvendintų inkilų skaičių, ieškojo atsakymo, kodėl keletas inkilų nebuvo apgyvendinti. Iš paliktų plunksnų, suneštų sėklų, kitų pėdsakų vaikai bandė nustatyti paukštelių, gyvenusių inkile, rūšį. Rado ir vapsvų lizdą, sužinojo, kad inkiluose gali peržiemoti ir pelės. Išvalę senus inkilus, surinkę informacijos pamokos apibendrinimui, mokiniai iškėlė naujus inkilus varnėnams, zylėms.