Integruota pamoka

4kl_integruotaPradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės ketvirtokai mažais žingsneliais jau keliauja link dalykinės sistemos penktoje klasėje. Birželio 1 dieną kartu su technologijų mokytoja metodininke Asta Naulickiene jie dalyvavo integruotoje technologijų pamokoje „Mano pirmasis kepinys“. Susipažinę su visomis saugumo virtuvėje taisyklėmis, ketvirtokai kepė keksiukus su šokolado gabalėliais. Mokiniai pažadėjo, kad ateinantį Tėčio dienos sekmadienį tikrai ne vienuose namuose kvepės kepiniais su šokoladu.

Edukacinė išvyka

8a_kaunas_2022„Kaip žuvis vandenyje“ – įprasta sakyti apie žmogų, kuris yra savo vietoje ir puikiai jaučiasi. O kas, jei žmogui negera, jei jis jaučiasi lyg ne savo vietoje? Kas, jei jis jaučiasi lyg žuvis... medyje? Paaugliai dažnai atsiduria situacijose, kurios kelia stresą, didina nerimo lygį, provokuoja vidinius konfliktus tarp proto ir jausmų, tarp „reikia“ ir „noriu“. Jie kaip ta žuvis nuolatos verčiama lipti į medį ir stebėtis, kodėl vis daugėja problemų, kodėl nepavyksta suvaldyti emocijų, kodėl šlyja santykiai su artimaisiais, kodėl gyvenime trūksta džiaugsmo, meilės, ramybės ir netgi noro ką nors keisti... Gegužės 31 dieną 8a klasės vadovės Aidos Bajorūnės savo auklėtiniams surengta edukacinė išvyka į Kauno UNO parką ir buvo skirta lipti į medį ir ropštis iš jo bei grįžti į psichologinės pusiausvyros vandenis.

Edukacinė-pramoginė išvyka

4kl_zarasai_2022Gegužės 28 dieną pradinių klasių mokytojos metodininkės Astos Kuodytės ketvirtokai išsiruošė į kelionę po Zarasų kraštą. Pasivaikščioję Zarasų miesto vizitine kortele jau spėjusiu tapti 17 metrų aukštyje iškilusiu vienu sudėtingiausių architektūros statinių Lietuvoje apžvalgos ratu, aplankę seniausią Lietuvos medį – Stelmužės ąžuolą, ketvirtokai pramogavo nerealioje išleistuvių programoje „4 FUN“ „Čičirio“ kaimo turizmo sodyboje.

Paskaitos

paskaita_cigaretesGegužės 30 dieną Ramygalos gimnazijoje lankėsi lektorė Daiva Marazienė. Ji skaitė paskaitas 7a, 7b ir 8a, 8b klasės mokiniams „Elektroninės cigaretės. Mada ar kvailystė?“ Lektorė kalbėjo apie elektronines cigaretes ir pavojus jas pradėjus vartoti. Kai prieš keliolika metų rinkoje pasirodė elektroninės cigaretės, jos buvo reklamuojamos kaip sveikesnė alternatyva įprastiems tabako gaminiams arba net būdas atsikratyti priklausomybės nuo rūkymo. Mokiniams tokia cigarečių alternatyva atrodo „kietesnė“, todėl jie nori išbandyti. Daugelis tiki, kad garai nedaro žalos sveikatai, kad elektroninėse cigaretėse nėra nikotino ar kitų kenksmingų medžiagų. Lektorė pabrėžė, kad vis dar nėra aiškios ilgalaikio elektroninių cigarečių vartojimo pasekmės sveikatai, bet trumpalaikio jų rūkymo poveikio tyrimų rezultatai jau įspėja apie galimas pasekmes. Naujausių tyrimų duomenimis, užtenka parūkyti elektroninę cigaretę 5 minutes, kad ji pakenktų plaučiams. Tyrimai rodo, kad elektroninių cigarečių vartotojai skundžiasi net 12 organizmo sistemų sutrikimų simptomais, pradėjus vartoti elektronines cigaretes ar praėjus savaitei nuo vartojimo pradžios. Dažniausiai jaučiami nemalonūs kvėpavimo ir nervų sistemos, burnos ir gerklės gleivinės pakenkimai. Rūkantys skundžiasi galvos skausmu ir svaigimu, nemiga, nerimu, drebuliu, nuovargiu, sausu kosuliu, pasunkėjusiu kvėpavimu, peršalimo simptomais, sutrikusiu virškinimu, išsausėjusia oda ir begale kitų nemalonių simptomų. Ypač elektroninės cigaretės pavojingos vaikams ir paaugliams, nes skystyje esantis nikotinas sukelia priklausomybę ir gali neigiamai paveikti smegenų vystymąsi. Lektorė pasakojo, kad tarp paauglių yra naudojamos nekokybiškos elektroninių cigarečių baterijos, nes dažnai elektroninės cigaretės yra perkamos jau panaudotos, todėl jos gali sprogti, nudeginti veidą, rankas, galimos kitos traumos. Lektorė priminė, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama vartoti, parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti elektronines cigaretes asmenims iki 18 metų.

Edukacinė išvyka

8b_vilnius_20228b klasės vadovas Mantas Masiokas auklėtinių išvykas vertina kaip puikias pažintinių veiklos gebėjimų, socialinių įgūdžių lavinimo pamokas. Gegužės 27 dieną savo auklėtiniams jis surengė edukacinę išvyką į Vilnių. Aštuntokai apsilankė prie Pučkorių atodangos, nuo kurios atsiveria vienos iš  gražiausių Vilniaus apylinkių panorama. Nuvykę į Vilniaus operos ir baleto teatrą, jie  dalyvavo edukacinėje programoje. Mokiniai apsižvalgė po teatro užkulisius, susipažino su operos Italijoje atsiradimo istorija, sužinojo, kaip operos žanras vystėsi Lietuvoje. Aštuntokai pamatė, kokia sudėtinga scenos įranga, sužinojo apie spektaklio eigą, apžiūrėjo dekoracijų dirbtuves, teatro fojė matė keičiamas parodas, spektaklių nuotraukas.

Šeimos diena 2022

seimu_diena_2022Gegužės 27-ją Ramygalos gimnazijos bendruomenė rinkosi mokyklos stadione į tradicinę šventę – Šeimos dieną. Šventės atidarymo ceremoniją pradėjo šokio mokytojos Renatos Rakašienės šokėjai. Į susirinkusius Šeimos dienos dalyvius su sveikinimo kalba kreipėsi gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas. Po jos 1–8 ir I–II klasių komandos, kuriose turėjo būti bent trys suaugusieji (tėvai, broliai, sesės, giminaičiai, mokytojai), išsiskirstė prie dešimties stotelių. Devynias linksmas, klasių kolektyvus telkiančias stoteles paruošė fizinio ugdymo mokytojas Egidijus Marozas. Komandas konsultavo ir jų rezultatus stotelėse fiksavo „teisėjai“ – vienuoliktokai su pagalbininkais iš kitų klasių. Dešimtoji stotelė buvo šokio mokytojos Renatos Rakašienės karalija. Sėkmingai kelionę per „linksmąsias stoteles“ stadione įveikusių komandų laukė siurprizų stalas. Šventę „uždarė“ bendras šokis, kurio klasės išmoko dešimtoje stotelėje.

Sveikinimas

premjeres_sveikinimas