Geografijos pamoka

malunas_2016Gimnazijos vyresnioji mokytoja Justina Meilutien, bedradarbiaudama su vyresniosiomis lietuvi kalbos mokytojomis Rimanta ernogaiene ir Laima Grikaite, 7a ir 7b klasi mokiniams paruo integruot geografijos-lietuvi kalbos pamok Ms krato tradicijos ir paproiai Kald belaukiant. Ji vyko viename seniausiai veikiani maln Lietuvoje Ramygalos malne. Vaikus iltai pasitiko malnininkas Jonas Pluius. eimininkas papasakojo bei parod, kaip grdai virsta miltais, man kruopomis ir slenomis. Malnininkas paymjo, kad dauguma malno rengini yra autentiki, kaip ir pati medin 3 aukt malno konstrukcija. Nors miltus mala naujomis girnomis, taiau senosios akmenins stovi ten pat, kur ir anksiau, o visus agregatus girnas, vtykl suka ne dyzelinas, kaip kadaise, o elektrinis variklis. Pasak eimininko, tok maln verta isaugoti kaip technikos paminkl, juolab, kad jo detals beveik visos yra autentikos. Usimimo metu mokiniai ne tik suinojo bandeli, kiuk receptus, bet ir patys band juos gaminti. eiminink Vitalija Pluien pavaiino visus karta arbata ir lyikais, o i krosnies itrauktas bandeles septintokai nesi namus.

Olimpiada

Gruodio 12 dien Velio gimnazijoje vyko 28-osios Lietuvos mokini informatikos olimpiados II etapas. Vyresnij grupje III viet um informacini technologij mokytojos metodininks Olgos Alejniens mokinys Lukas Keeviius (IVa). Sveikiname Luk ir jo mokytoj!

Antikorupcijos savait

Gruodio 9-oji Tarptautin antikorupcijos diena. iai temai buvo skirti Antikorupcijos savaits renginiai. Gimnazijos direktorius Algis Adainas IIa ir IIb klasi mokiniams sureng susitikim su Panevio rajono savivaldybs tarybos nare Modesta Petrauskaite, kuri pakviet gimnazistus Protm antikorupcijos tema. Ia ir Ib klasi mokiniai per pilietikumo pagrind pamok dalyvavo aidime Antikorupcijos keliu. Klass valandli metu ms gimnazijos mokiniai kalbjosi, k ino apie korupcij ir jos paplitim, isak savo poir i problem, diskutavo apie korupcijos al Lietuvos ekonomikai.

Stovykla

sg5_2016Gruodio 910 dienomis Ramygalos gimnazijos gnitieiai dalyvavo Pastrio Juozo Zikaro gimnazijoje vykusioje prevencinje Sniego gnits savaitgalio stovykloje Kald belaukiant. Jos tikslas buvo neformaliai bendraujant tikinti paauglius, kad kvaial vartojimas yra alingas fiziniam, socialiniam ir emociniam vystymuisi. vairi veikl metu buvo stiprinamas pasitikjimas savimi, ugdomi paaugli socialiniai gdiai, galinantys jaunim rinktis gyvenim be alkoholio ir narkotik. Pastrio stovykla dar kart parod, kad veni laukti ir puikiai praleisti laik kartu galima nesisvaiginant.

Ramygalos gimnazijos gnitieiai dkoja stovyklos eimininkams ir j koordinatorei, Pastrio gimnazijos socialinei pedagogei Gedai Nakvosienei bei Sniego gnits senbuviams grupeli vadovams, jau studentams, padjusiems palaikyti tikrj Sniego gnits dvasi. Nuoirdius padkos odius ramygalieiai taria Meidai Grybaitei ir jos sesei Skaistei u itikimyb Ramygalos gimnazijos Sniego gnits grupelei.

Neklausk vjo, kodl tave atne ia, kur esi. Net jei patekai tarp cemento nuolau, ileisk aknis ir gyvenk. Kakam tu esi inia. (Bruno Ferrero)

Konkursas

objekt_2016Gruodio 9 dien Lietuvos neformaliojo vietimo centre vyko Lietuvos mokini fotografijos konkurso baigiamasis renginys ir seminaras mokytojams Aplinkos akcentai fotografijoje. rengin konkurso prizinink Urt levait lydjo jos fotografijos mokytoja, fotografijos brelio Pasaulis pro objektyv vadov Viktorija Pakeviien, kiti konkurso dalyviai, brelio nariai: Jokbas Fedorkinas (IIIa), Armina Gedgaudait (IIIa), Vakar Petrauskait (IIIa), Dovil Barzdait (IIIb).

Kaldini instaliacij iebimo vent

instaliacijos_2016Gruodio 7 dien gimnazijos I aukto foj nesutalpino vis okio mokytojos Renatos Rakaiens paruot okj, dalyvavusi kaldini instaliacij iebimo vents Naujieji metai visuose emynuose ceremonijoje. Papuo pagrindin mokyklos egl nuodmingai skaniais imbieriniais sausainiais, IIIa ir IIIb klass mokiniai vis mokykl pripild kaldins muzikos garsais. Po gimnazijos direktoriaus Algio Adaino sveikinimo kalbos, kurioje buvo pastebta, kad iemet gimnazijos bendruomen prisim labai drsi misij paskelbti Naujuosius metus visuose emynuose, buvo iebtos septynios kaldins instaliacijos.

Ivyka

garsas_2016Gruodio 8 dien 8a ir 8b klasi mokiniai, lydimi savo klass vadov Astos Brazdioniens ir Audriaus Kuio, lanksi kino centre Garsas, irjo film, sukurt pagal Antuano de Sent-Egziuperi knyg Maasis princas. Po periros atuntokai dalinosi spdiais. Jie buvo palydti kino teatro ukulisius susipainti su kino centro Garsas istorija. Vliau mokiniai apsilank Technologij mokykloje ant rat ir susipaino su paangiu profesiniu mokymu Lietuvoje.