Pamokų laikas
Nuorodos
Skaitiklis
Dainų šventę prisimenant
Rudens krosas
Rudens krosas pradėjo 2024–2025 m. m. Panevėžio rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių sporto varžybas. Rugsėjo 25 dieną Naujamiestyje vykusiame rudens kroso bėgime tarp 136 mokinių iš Panevėžio rajono mokyklų dalyvavo ir Ramygalos gimnazijos bėgikai. Sveikiname visus, kurie gynė mūsų mokyklos garbę, įveikė savo distancijas, o ypač užėmusius prizines vietas. Airidas Naujokas (4a) užėmė I vietą, Valteris Melnikas (6a) – II vietą, Adomas Galinauskas (8b) – II vietą, Karina Tarulytė (2a) – III vietą, Ieva Kirdeikytė (IIa) – III vietą, Kamilė Stanislovaitytė (IVa) – III vietą. Sveikiname bėgikus ir jų fizinio ugdymo mokytoją ekspertą Egidijų Marozą, pradinių klasių mokytojas metodininkes Laimą Černienę ir Vilmą Kučienę!
Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena
Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietė visą Lietuvos švietimo bendruomenę prisiminti vietose gyvenusius ir nužudytus žydus. Praėjo 83 metai nuo Holokausto pradžios Lietuvoje ir 80 metų nuo Kauno ir Šiaulių getų likvidavimo, kuomet didelė dalis getuose kalintų žydų buvo brutaliai nužudyti. Tai skaudi XX amžiaus Lietuvos istorijos dalis, kuri kas kartą primena apie totalitarinių režimų vykdytus nusikaltimus ir negatyvų poveikį visuomenėms.
Kasmet Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė su centro darbuotojomis pasikviečia Ramygalos gimnazijos mokinius dalyvauti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos renginyje. Šiemet gimnazijos Ia ir Ib klasių mokiniai su pilietiškumo pagrindų mokytoja Alma Petrauskiene dalyvavo edukacinėse veiklose. Buvusiame Ramygalos miesto knygyne kultūros centro edukatorė Stanislava Šlevaitė padėjo mokiniams prisiminti apie skaudų Ramygalos žydų bendruomenės likimą. Kultūros centre, kuris įsikūręs buvusiuose žydų maldos namuose, vyko dar vienas edukacinis užsiėmimas. Iš Krakių (Kėdainių r.) atvykusi edukatorė gimnazistams papasakojo apie žydų ir lietuvių kultūrų panašumus ir skirtumus, supažindino su XIX a. rūbais, kuriuos tradiciškai vilkėjo žydai. Parodė, kaip užrišamas ištekėjusios žydės galvos apdangalas tichelis. Vaikinai matavosi kipas, jarmulkas, vyko šventinės pynutės chalos ir beigelio degustacija. Vėliau mokiniai „žydiškai" skaitė, bandė atskirti, kuri patarlė lietuviška, kuri žydiška, žaidė žydų stalo žaidimą.
Dėkojame kultūros centro direktorei Loretai Kubiliūnienei ir kūrybingoms centro darbuotojoms už padovanotą galimybę sužinoti, suprasti, patirti, išbandyti.
Edukacinė-sportinė išvyka
Pradinių klasių mokytojų Vilmos Kučienės ir Vitos Milašienės 4a ir 4b mokiniai rugsėjo 18 dieną žygiavo į Aukštadvario karjerą. Vaikai grožėjosi gimto miesto apylinkių gamta, prisiminė jo istoriją ir šiandieną, mokėsi saugoti gamtą, būti dėmesingais ir draugiškais, orientuotis sudėtingose situacijose. Žygio metu buvo ugdoma ketvirtokų ištvermė, nes teko eiti pėsčiomis, nešti kuprinę. Kurdami laužą, mokiniai prisiminė saugaus turistavimo taisykles. Vaikai daug žaidė, bendravo, mokėsi prasmingai, kultūringai, saugiai ir nuotaikingai leisti laisvalaikį. Mokytojos išnaudojo progą pagilinti mokinių pasaulio pažinimo žinias.
Edukacinė išvyka
Rugsėjo 19 dieną klasių vadovių Ingos Bubinienės ir Orintos Gerdvilienės auklėtiniai vyko į Nemenčinę, ten esantį sovietinį bunkerį. Mokiniai dalyvavo edukacijoje-spektaklyje „1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“, kuri suteikė galimybę panirti į įtampos ir socialinių keistenybių pilną SSRS piliečio gyvenimą. Bunkerį paliko gavę specialų pažymėjimą. Vėliau keliavo į Vilnių, aplankė Japonišką sodą, sukurtą pagal japoniškų sodų filosofiją ir Japonijos kraštovaizdžio architekto Shiro Nakane koncepciją. Parke pasivaikščiojo eidami pagal laikrodžio rodyklę, susipažino su skirtingais japoniškų sodų stiliais.
Vaikų socializacijos projektas
Ramygalos gimnazijos vyresniosios socialinės pedagogės Dalios Burokienės iniciatyva buvo vykdomas vaikų socializacijos projektas „Kuriame darnią ateitį šiandien“. Juo siekta sukurti tokią atmosferą, kuri motyvuotų mokinius mažiau laiko skirti kompiuteriams ir mobiliems telefonams, skatintų daugiau laiko praleisti gamtoje, siekti tvarumo, pradėti rūšiuoti. Projekto veiklos ugdė gamtamokslinį ir kūrybinį mąstymą, sprendžiant aplinkosaugos problemas, gilino gamtos, technikos mokslų ir meno sričių žinias. Rugsėjo 18 dieną 6a ir 6b klasių mokiniai su biologijos mokytoja metodininke Julija Liesiene ir socialine pedagoge Dalia Burokiene vyko į Molėtus. „Žalvario parke“ dalyvavo edukacinėje programoje, skatinančioje domėtis gamta, ekologija, tvarumu. Ne mažiau įdomi buvo edukacinė programa Lietuvos etnokosmologijos muziejuje.