Europos kalbų diena
Parašė Admin· 2018-10-02

europos_kalbu_diena_2018Rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena. 800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje.

Europos kalbų dienos proga gimnazijos anglų kalbos mokytojos Sandra Gruzdienė ir Viktorija Paškevičienė vedė netradicines pamokas. Jos paskatino savo mokinius dalyvauti tarptautiniame marškinėlių logotipo, skirto šiai dienai paminėti, kūrimo konkurse. Mokytojos dalinasi nuoroda, per kurią iki 2018 metų gruodžio 31 dienos reikia siųsti savo kurtus logotipus ir aktyviai dalyvauti konkurse:

https://edl.ecml.at/Activities/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/language/lt-LT/Default.aspx

Vyresnių klasių mokiniai netradicinių pamokų metu ne tik kūrė marškinėlių logotipus, bet ir pasinaudodami IT žaidė aktyvų komandinį žaidimą KAHOOT. Su šia programėle mokiniai pasitikrino, kiek Europos kalbų žino, prisiminė ES šalis nares, jų sostines ir simbolius bei įžymias vietas. Kiekvieno turo laimėtojai gavo kaupiamuosius kreditus. Labai azartiškai į žaidimą buvo įsitraukę 8a klasės mokiniai, o 7a klasė nustebino kūrybiškumu ir netikėtomis idėjomis kuriant 2019 metų Europos kalbų marškinėlius.


Galerija.