Pamokų laikas

  • 8.00—8.45
  • 8.55—9.40
  • 9.50—10.35
  • 10.55—11.40
  • 11.55—12.40
  • 12.55—13.40
  • 13.50—14.35
  • Nuorodos

    Skaitiklis

    Olimpiada

    olimpiada_pradinukaiGegužės 29 dieną Ramygalos gimnazijos  4 klasės mokinys Kristupas Augulis, kurį matematikos moko pradinių klasių mokytoja metodininkė Vilma Kučienė, dalyvavo  Lietuvos pradinukų matematikos olimpiadoje Vilniuje. Olimpiados tikslas – skatinti vaikus ankstyvame amžiuje domėtis matematika, ugdyti pradinio mokyklinio amžiaus vaikų mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, atkaklumą. Dalyvauti  olimpiadoje kviečiami visų Lietuvos mokyklų 3-ių ir 4-ų klasių mokiniai, pasiekę geriausių rezultatų šalies savivaldybių rengiamose matematikos olimpiadose.


    Ugdymas karjerai

    ugdymas_karjeraiKovo–balandžio mėnesiais Ramygalos gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Sandra Gruzdienė I–IV klasių mokiniams į anglų kalbos pamokas integravo ugdymą karjerai ir informacines technologijas. Pamokų metu gimnazistai susipažino su vaizdo įrašais, kuriuose buvusių Ramygalos gimnazijos mokinių Dainiaus Klimašausko ir Agnės Žadeikytės sėkmės istorijos. Dainius ir Agnė pasidalino patarimais, kaip atrasti savo pašaukimą,  nuorodomis, kur rasti informacijos norint dalyvauti tarptautiniuose savanorystės projektuose, papasakojo, kaip svarbi yra savanorystės patirtis ir kur ją galima panaudoti ateityje. Dainius Klimašauskas su nostalgija prisiminė fizinio ugdymo mokytojo Egidijaus Marozo pamokas, padėkojo buvusiai klasės vadovei Sandrai Gruzdienei už galimybę nuotoliniu būdu pasidalinti savo sėkmės istorija su mokiniais. Peržiūrėję vaizdo įrašą, mokiniai nuotoliniu būdu nusiuntė emoji - padėką Dainiui. Vėliau visą mėnesį jie savarankiškai domėjosi pačiomis įvairiausiomis profesijomis ir, pasirinkę jiems įdomiausią, paruošė PowerPoint pateiktis.  Jose pristatė pasirinktą profesiją, kokią veiklą darbuotojas atlieka, kodėl pasirinko būtent ją, ar norėtų ateityje dirbti tokį darbą ir kodėl. Keturių gimnazijos klasių mokinių pateiktyse mokytojai Sandrai ir klasės draugams buvo pristatytos pačios  įvairiausios profesijos – nuo žvaigždynų tyrinėtojų iki teisėsaugos atstovų, nuo grožio specialistų, anesteziologų iki mechanikų. Mokytoja linki gimnazistams sėkmingai įgyti  svajonių profesiją. Ji dėkoja savo 69 gimnazijos laidos auklėtiniams Dainiui Klimašauskui ir Agnei Žadeikytei už sutikimą dalyvauti šioje integruotoje tęstinėje anglų kalbos pamokoje.


    Virtuali pamoka

    virtuali_pamokaGegužės 27 dieną Ib klasės mokiniai ir jų klasės vadovė Sandra Gruzdienė dalyvavo virtualioje pamokoje „Mano pašaukimas. Karjera prasideda mokykloje“. Devintokai dvi valandas praleido su karjeros ir saviugdos treneriais, lektoriais , kurie kalbėjo apie dažnai mokinius lydinčias mintis: „Ką pasakys kiti? Kaip motyvuoti(s) mokymo(si) procese? Kaip atpažinti, ar tai tavo olimpo taurė? Kokios ateities perspektyvos pasirinkus vieną ar kitą profesiją?“. Lektoriai Dainius Palivonas,  Evelina Kaziulionė padėjo atsakyti į klausimus, kodėl planuoti karjerą reikia pradėti jau mokykloje ir kokie svarbiausi žingsniai ją kuriant. Jie pabrėžė, kad svarbu iš anksto žinoti, kokios profesijos siekiame, nes tada galima tikslingai rinktis pasirenkamuosius dalykus 11 klasėje. (Virtualios pamokos vaizdo įrašą bus galima peržiūrėti Youtube kanale).


    Projektas

    toli3toli2toliGegužės 12 ir 14 dienomis Ramygalos gimnazijos 6a ir 6b klasių mokiniai, vadovaujami vyresniosios istorijos mokytojos Vaidos Bakšienės, turėjo 2 pamokų ciklą „Tarpukario Lietuva mano miesto ir mokyklos istorijoje“,  kuris yra viena iš gimnazijoje 2021 metais vykdomo TOLI projekto „Holokausto istorija mano miestelio, šalies ir pasaulio kontekste“, veiklų.

    (Plačiau apie projektą - https://padlet.com/vbaksiene1/edfnc5doh90rr5c8)

    Užsiėmimas paruoštas bendradarbiaujant su gimnazijos kraštotyros muziejaus darbuotoja, muziejininke  Irena Zubauskiene, mielai pasidalinusia fonduose saugoma Ramygalos miesto istorijos, švietimo įstaigų veiklos fiksavimo archyviniais dokumentais, tautinių bendruomenių istorijos fragmentais, surinktais vietinių gyventojų atsiminimais. Užsiėmimo metu pasidalinimas informacijabuvo organizuotas taip, kad aptariant tarpukario ir šiandieninės Ramygalos skirtumus, ne tik  pasitelktas skirtingų tipų šaltinių aptarimas, palyginimas (statistiniai duomenys,  nuotraukos, rašytiniai šaltiniai - dokumentai, atsiminimai, gyventojų vykdomos veiklos identifikavimas, tarpusavio santykių, bendradarbiavimo aprašymai). Mokiniai buvo įtraukti į procesą kaip šių dienų savo miesto ekspertai, galintys papasakoti, kaip dabar atrodo miestas, kokia jo bendruomenės sudėtis, kokia ir kur vykdoma veikla, koks yra santykis tarp skirtingų tautinių bendruomenių, gyvenančių mieste, ir kodėl jis taip pasikeitė. Užsiėmimo metu šeštokai turėjo galimybę išsiaiškinti, kokia kalba yra dalis muziejuje saugomų žydų tautybės mokinių pažymėjimų, kuo ta kalba ypatinga. Skaitydami vietinių tarpukario gyventojų atsiminimų ištraukas, mokiniai aptarė ir diskutavo kaip dvi didelės tautinės bendruomenės: lietuviai ir žydai. Jie aiškinosi, kaip sugyveno tarpusavyje minėtos tautinės bendruomenės, ką reiškia dabar jau retai vartojami žodžiai, sutikti atsiminimų tekstuose. Užsiėmimų pabaigoje šeštokai pakviesti pasitikrinti savo įgytas ar pagilintas žinias Kahoot programėlės apklausoje. Mokytoja Vaida džiaugiasi, kad visi įvardino, jog sužinojo naujų dalykų ne tik apie savo miesto istoriją, bet ir apie čia gyvenusią didelę žydų tautinę bendruomenę, jos religinius papročius, tradicijas, kuriomis stebėjosi vietiniai gyventojai, apie konkurenciją prekyboje ir pagalbą vieni kitiems.

    Sveikiname!

    eidvilei_staniulyteikamilei_masiokaiteiRamygalos gimnazijos vyresniosios dailės mokytojos Rimos Miliūnienės mokiniai dalyvavo Respublikinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurse „Mano gamtos sapnai“, „Aš ir mano pajūris“ I ture. Mokytoja ir visa gimnazijos bendruomenė sveikina Eidvilę Staniulytę (8b) ir Kamilę Masiokaitę (Ia), I turo laureates, ir linki sėkmės antrame ture.

    Muzikos pamoka

    muz_pamoka_2021Gegužės 18 dieną Ramygalos gimnazijos vyresnioji muzikos mokytoja Snieguolė Adomaitienė pakvietė 5–8, I–II klasių mokinius į netradicinę muzikos pamoką „M. K. Čiurlionis – sielos brolis“. Edukatorė – „Taško teatro“ aktorė Livija Krivickaitė supažindino mokinius su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzika, gyvenimu, vertybėmis, inovacijomis ir aktualumu šiandien.


    Nuotolinis susitikimas

    pprcGegužės 19 dieną II klasės mokiniai dalyvavo nuotoliniame karjeros planavimo susitikime su Panevėžio profesinio rengimo centro (PPRC) atstovais. Susitikimo metu buvo pademonstruota vaizdo medžiaga apie šį centrą, išsamiai  pristatytos perspektyvios ir labai įvairios specialybės, kurių yra mokoma Panevėžio profesinio rengimo centre, aptartos mokymosi galimybės, stojimo tvarka.

    Be „Ramygalos gimnazijos“ sutikimo, draudžiama šiame puslapyje paskelbtą informaciją bei nuotraukas ir / arba filmuotą medžiagą naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu