Pamoka „Nuo grūdo iki bandelės“

2b_pamokaApsilankymas Ramygalos malūne visada kvepia šviežiai keptomis bandelėmis. Ir spalio 12 dieną vyresniosios pradinių klasių mokytojos Lidijos Striškienės 2b klasės mokiniams jis kvepėjo taip pat. Tuo pasirūpino malūno vadovė ir edukatorė Vitalija Plučienė. Antrokų rankutės turėjo padirbėti, kad į namus lauktuvių galėtų parsinešti šviežiai keptų bandelių. Kol malkomis kūrenamoje krosnyje bandelės kepė, profesionalus malūnininkas Jonas Plučius vaikus supažindino, kaip grūdai virsta miltais, manų kruopomis ir sėlenomis, kaip veikia 1929 metais pastatytas Senasis Ramygalos malūnas, aprodė malūno inventorių. Antrokus pavergė skambioji malūnininko armonika.

Pamoka Ramygalos kultūros centre

pamoka_rkcSpalio 5 dieną vyresniosios pradinių klasių mokytojos Lidijos Striškienės 2b klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Potėpiai“ (su Kultūros paso programa) Ramygalos kultūros centre. Edukatorė Stanislava Šlevaitė supažindino antrokus su jiems dar nauju tapybos būdu – tapyba ant drobės, pamokė, kaip naudotis teptuku, mentele, kempinėle ir net pirštais. Kartu su edukatore vaikai aptarė tapybos raidą, sužinojo, kas jai darė įtaką, kokia tapybos paskirtis mūsų dienomis, aiškinosi, ar menas tik tai, kas gražu.

Parodėlė

metu_laikaiNuostabu, kad gyvename tokioje gamtinėje zonoje, kur galime stebėti, kaip keičiasi gamta visus keturis metų laikus: kai spalvinga vasara savo vietą užleidžia auksiniam rudeniui, auksinius lapus paslepia sidabrinės pusnys, baltą žiemą keičia pavasario žaluma... Ir taip be sustojimo – metai suka ir suka savo ratą...

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Laima Černienė siekia, kad į visus keturis metų laikus įsižiūrėtų, įsijaustų jos 3a klasės mokiniai. Per dailės pamokas jie sužinojo, kas yra peizažas, iš kur kilęs šis žodis, ką jis reiškia, o spalio 20 dieną pradinių klasių korpuse, I aukšte buvo surengta trečiaklasių tapybos darbų parodėlė „Metų laikų spalvos peizaže“.

Pamoka bibliotekoje

pamoka_bibliotekojeMūsų gimnazijos mokiniai gražiai bičiuliaujasi su miesto biblioteka. Jos darbuotojų kvietimu spalio 19 dieną vyresniosios pradinių klasių mokytojos Lidijos Striškienės 2b klasės mokiniai ne tik svečiavosi Ramygalos miesto bibliotekoje, bet ir dalyvavo labai įdomiame renginyje, kurio metu paminėjo poetės, dramaturgės, vertėjos, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Ramutės Skučaitės 90-ąjį gimtadienį.

Edukacinė išvyka

masiulio_knygynasPradinių klasių mokytoja metodininkė Vilma Kučienė klasės išvykas taiko savo mokinių pažintiniams, socialiniams įgūdžiams lavinti. Spalio 20 dieną mokytoja surengė edukacinę išvyką į Panevėžį. Masiulio knygyne pirmokai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Nuo raidės iki knygos“. Mokiniai sužinojo, kaip iš pirmykščių žmonių piešinių atsirado pirmosios raidės, raštas. Susipažino su paties seniausio lietuviško knygyno istorija. Panevėžio kraštotyros muziejuje pirmaklasiai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Kaip gyveno karaliai“. Jos metu  persikėlė į karaliaus Mindaugo laikus, sužinojo, kokiose pilyse gyveno karalius, kaip atrodė jo aplinka ir žmonės, kiek svėrė karaliaus Mindaugo karių šarvai. Vaikai patys galėjo tapti karaliaus kariais ir išbandyti katapultą – didžiausią ir pavojingiausią anų laikų ginklą. Vėliau apsilankė Panevėžio gamtos mokykloje, apžiūrėjo ten laikomus gyvūnėlius. Kartu su savo mokytoja pasivaikščiojo atsinaujinusia Nevėžio pakrante. Senvagėje pasigrožėjo naujai įrengtu fontanu.

Per pamoką mokytoja planuoja su mokiniais aptarti jų patirtus įspūdžius, surengti piešinių parodėlę.

Edukacinė išvyka

5b_kaunas_2021Spalio 19 dieną 5b klasės vadovas Audrius Kučys savo auklėtiniams surengė edukacinę išvyką į Kauną. IX forto muziejuje penktokai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Jaunieji žvalgai“ ir žaisdami  susipažino su gynybiniu įtvirtinimu – IX fortu. Jaunieji žvalgai gavo užduotį ištirti „priešo“ teritoriją, orientuojantis pagal schemą surasti svarbius objektus gynybiniame įtvirtinime ir išsiaiškinti jų paskirtį. Užsiėmimo metu mokiniai mokėsi susigaudyti karinės paskirties objekte, buvo ugdomas jų pastabumas bei komandinio darbo įgūdžiai. Vėliau penktokai aplankė Nemuno ir Neries santakoje esančią vieną seniausių mūrinių pilių Lietuvoje – Kauno pilį.

Išvyka

7a_anyksciaiSiekdama telkti auklėjamosios klasės kolektyvą, sudaryti auklėtiniams sąlygas geriau pažinti vienas kitą, mokytis leisti laisvalaikį be žalingų įpročių, spalio 15–16 dieną 7a klasės vadovė Renata Rakašienė surengė išvyką į Anykščius. Septintokai užkopė ant Liudiškių kalvos, vėžinosi vasaros rogutėmis, aplankė aktyvaus laisvalaikio ir pramogų parką „Dainuvos nuotykių slėnis“, sutemus vaikščiojo siaubo labirintais, nakvynei apsistojo kaimo turizmo sodyboje „Namelis medyje“. Kitą dieną septintokai grožėjosi Anykščių miesto panorama nuo Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelės. Mokinių užfiksuoti įspūdingiausi kadrai padės piešiant per dailės pamoką. Per istorijos pamoką jie atliks mokytojos paskirtas užduotis susijusias su Anykščiais. Mokiniai planuoja parengti kelionės nuotraukų parodą, kurią pristatys tėveliams per nuotolinį susirinkimą.