Plaukimas

plaukimas_2015Lapkriio mnes 4a klass mokiniai, kuriems vadovauja pradini klasi mokytoja metodinink Gerda Navikien, Panevio emynos progimnazijos baseine moksi plaukti. Plaukimo trener giria vaikus u drs, darbtum ir tikisi, kad gruodio mnes visi moks puikiai plaukti. Vaikus kvepia olimpins empions Rtos Meilutyts pavyzdys.

Sukaktis

muziejus_sukaktis1muziejus_sukaktisKrato istorijos muziejuje veikia paroda, skirta Lietuvos kariuomens dienai paminti. Muziejaus vadov mokytoja Irena Zubauskien nur laiko dulkes ir lankytoj dmesiui paruo eksponatus, primenanius, kad lapkriio 21 dien sukako 95 metai, kai gindami Lietuvos laisv kovoje su lenkais 1920 metais uvo Ramygalos Pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos valstybins progimnazijos II klass mokinys, aulys Jonas Ambroas ir IV klass mokinys, aulys Stasys Klimaitis.

Poezijos vent

poez.sventeGrai draugyst su miesto biblioteka stiprja. Lapkriio 18 dien pradini klasi mokytoj Dals Briauniens ir Astos emkauskiens aukltiniai 2a ir 2b klass mokiniai rinkosi miesto bibliotek, kur vyko poezijos vent Rudenlis nubrido... Antraklasiai deklamavo eilraius, min msles, dainavo apie rudenl, sureng darbeli, pagamint i gamtins mediagos, parodl. Vaikai klaussi bibliotekininki skaitom posm apie ruden, Justino Marcinkeviiaus poemos Gryb karas. Bibliotekos darbuotojos pavaiino vents dalyvius sausainiais ir obuoliais.

Primename, kad dar galite miesto bibliotekoje aplankyti 2b klass mokini darb parod Skaityt krini paveikslliai.

Tolerancijos mozaika

toleranc.keliuLapkriio 16 dien ms gimnazijos mokiniai, paskatinti klasi vadov, dalyvavo pilietinje akcijoje. Jie palaik Tarptautins komisijos naci ir sovietinio okupacini reim nusikaltimams Lietuvoje vertinti iniciatyv paminti Tarptautin tolerancijos dien. Jie aikinosi tolerancijos svok, analizavo tolerancijos ir netolerancijos pavyzdius i XX amiaus istorijos ir skaudi i dien aktualij. Kadangi iais metais Tolerancijos dienos simbolis buvo mozaika, II aukto foj 18 ir IIII klass pristat vairiomis technikomis sukurtas tolerancijos mozaikas. 5a klass mokiniai su savo klass vadove Giedre Maeliene pakviet gimnazistus pertrauk metu pakeliauti Tolerancijos keliu paaisti original aidim ir pabandyti veikti visas 15 stoteli bei pasistengti laimti priz. Trylikt valand gimnazijos bendruomen tylos minute pagerb Paryiaus auk atminim.

iaurs ali bibliotek savait

bibl.savaiteVisos ms gimnazijos pradins klass dalyvavo lapkriio 915 dienomis vykusios iaurs ali bibliotek savaits skaitymuose miesto bibliotekoje. iemet iaurs ali bibliotek savaitei pasirinkta tema draugyst, kuri yra vienas svarbiausi tarpusavio santyki. Draugyst tiesia tiltus tarp moni, tarp ali.

Literatra silo draugyst su knyg herojais, draugyst tarp knygos ir skaitytojo. Bibliotekinink Audron Kaupien su vaikais skait itrauk i Maria Parr knygels Vaflin irdel, maiesiems Peliukas Lukas nenori dalintis.

Gimnazijos pradinukai dkingi miesto bibliotekos vedjai Marytei eponienei u grai draugyst ir bendradarbiavim, o bibliotekininkei Audronei Kaupienei u taig gyv od.

Sportin vakaron

sport.vakaroneLapkriio 13 dienos pavakar 6b klass mokiniai su tveliais rinkosi mokykl apsireng sportine apranga. Susipain su pirmj dviej mokslo met mnesi mokini mokymosi ir lankomumo rezultatais, visi iskubjo sporto sal. O ia jau lauk mokytojas ir tvelis Egidijus Marozas. Pasidalin tveli ir vaik komandas, suaid daug linksm ir vikri aidim (nuo kvadrato iki smiginio). Pergal vent tveli komanda. Visi patenkinti, labiau pain vieni kitus, gro namus, paadj susitikti pavasar stadione, kur mokiniai gals siekti revano.

6b klass aukltojas Vilius Grockis

Edukacin pamoka

sviesto_musimasLapkriio 10 dien 1b, 2b, 3b ir 4b klasse vyko edukacins pamokos Senovinis sviesto muimas. Su tautodailininke Vitalija Daugliene mokiniai isiaikino vis pieno keli nuo karvs iki sviesto, susipaino su rankiais ir indais, kurie seniau buvo naudojami sviestui pagaminti. Vaikai patys su sviestamue susimu sviest, ragavo grietins ir pasuk, rinko, su kokia duona skaniausia valgyti sviest.